İthaki Yayınları Pangea Kitaplığı


(Atakan) #1

İthaki Yayınları Mayıs 2019 itibariyle yeni bir dizi başlattı. Pangea Kitaplığı. Bu dizide yerli yazarların spekülatif eserlerini göreceğiz. Huzurlarınızla kitaplar:

  1. Mehmet Berk Yaltırık - Istrancalı Abdülharis Paşa
  2. Çiğdem Erkal - Uçan Mabet

Kapaklar



#2

Güzel bir dizi olacağa benziyor. Dizinin Türk yazarların, Türkçe yazan yazarların kitaplarına yer vermesi de ayrı bir güzellik… İzinde olacağım…


(Carai an Caldazar!) #3

Daha önceden böyle bir şey yapacaklarını söylemişlerdi diye hatırlıyorum.


(Emre Can Doğan) #4

“İthaki’nin yeni kitaplığının başlığı forumda açılmış mı?” diyerek bakmaya geldim ama siz benden hızlısınız. Saygılar bizden, efem.


(Yasin) #5

Kapak muhteşem gözüküyor. Özellikle kullanılan renkler çok iyi.


#6

#7

Haberde kitaplığın adı ile ilgili şöyle bir açıklama var. Bence güzel bir seçim olmuş Pangea.

Bir zamanlar tüm kıtalar bir aradaydı ve bu kıtanın adı Pangea’ydı. İthaki Yayınları da Pangea Kitaplığı’yla Türkçe edebiyatın alternatif türlerini bir araya getirmeyi hedefliyor. Yerli bilimkurguyu, fantastiği, korkuyu, polisiyeyi ve alt türlerini, bu alanlara yön veren yazarlar ve yeni kalemler aracılığıyla okurla buluşturacak olan Pangea Kitaplığı’nın ilk kitabı; “Istrancalı Abdülharis Paşa”…


(Ezgi ) #8

Bu dizinin Türkçe Edebiyattan farkı ne? Onda da fantastik, dram, korku tüm türleri kapsıyordu gördüğüm kadarıyla. Neden ayrı bir kitaplığa başlama ihtiyacı doğdu anlayamıyorum.


(saitama) #9

Geçenlerde Istırancalı Abdülharis kitabında eksik sayfa olduğuyla ilgili bir bilgi vardı. Arıyorum fakat bulamıyorum. Hangi sayfalarda eksiklik vardı?


(saitama) #11

Evet bu dağılma olayını biliyorum. Bunun dışında birisi sayfa numarası vermişti sanki. Neyse keyifli okumalar dilerim, ilerleyen sayfalarda denk gelirseniz haber edersiniz. Teşekkürler.


(Kadir) #12

Taht Oyunları Ciltli baskı ile karıştırıyor olabilirsiniz.


(saitama) #13

Ondan da haberim var ama yok o değil karıştırmıyorum.


(Serhat) #14

Yeni Kitap


(Erdem Atik) #15

Kapak çizeri oldukça iyi


#16

Çiğdem erkal kitap mı yazmış :flushed: En beğendiğim çevirmenlerdendir.


(Atakan) #17