İthaki Yayınları Soru Hattı

Yeni güzel kitapla hepimiz kazandık. :+1:t6:

Konusu ilgimi çekti. Yorumlarda güzel olunca gelsin ekim. Konusu hakkında merak edenler için;
https://www.amazon.com/Amatka-Karin-Tidbeck/dp/1101973951#productDescription_secondary_view_div_1537273621289

2 Beğeni

Bu kadar olumlu yorum gelince merak ettim yahu, yazarın Zeplin kitabını bir ara alıp okuyayım

Çok mu iyi kitap? Ben ilk defa duyuyorum

Yazarın Zeplin kitabını çok severim/severiz. Elbette tercih meselesi, ama bana aradığım özgünlüğü vermişti. Öyküler de damağımda harika bir lezzet bırakmıştı.

3 Beğeni

Baskısı çıkınca alıp okuyalım ozaman :sweat_smile: konusu ne ki?

Konusu diye bir şeyden söz edemeyiz, çünkü Zeplin bir öykü kitabı. Yeni gelecek kitapsa roman.

Zeplin tuhaf kurgudur. Aşağıda kitaba dair inceleme, alıntı ve okur yorumlarını bulabilirsiniz :slight_smile:

3 Beğeni

Poe’nun Arthur Gordon Pym romanı için Jules Verne tarafından yazılan devam öyküsü “Buzların Sfenksi” daha önce İthaki’nin Jules Verne serisinde yer aldı. Onu da Pym gibi Karanlık Kitaplık’a dahil etmeyi düşünüyor musunuz ? Seriye çok uymaz derseniz ona da katılırım tabii…

Az önce Amatka’nın kapağını da büyük oranda tamamladık.

Buzların Sfenksi işin bilimkurgusal boyutuna odaklanan bir eser. Haliyle Karanlık Kitaplık’ta yeri yok. Bilimkurgu Klasikleri’nde de yeri yok. Jules Verne kitaplığında devam edecek o yüzden.

5 Beğeni

İyi günler.Bugün resmi gazete’nin basılı yayına son verdiği haberini okudum.Acaba sizde de sıkıntı var mı?Kitapların basılmasında bir aksaklık yaşanır mı?
Lütfen olmadığını söyleyin.

Resmi gazete zaten fuzuli kagıt israfı idi, iyikine son verilmiş.

Açıkçası bu haber beni bayaa korkuttu.Sonuçta 98 yıldır aralıksız basılan gazete.
RESMİ GAZETE var mı daha ötesi.:frowning:

1 Beğeni

select

“bir umuttur yaşatan insanı al eline sazını”
diye bir şarkısı vardı bulutsuzluk özleminin :slight_smile:

7 Beğeni

Ben sana bulacam bu kitabı inat ettim. Full seri bulmuş biri olarak bunuda ucuza bulurum heralde

ucuzunda değilim sen yeterki ciltli şekilde bul :slight_smile: kara borsaya düştük yayın evinin sitesinde bu ne iştir arkadaş :smiley:

:sweat_smile::rofl::grin: İthakiyi beklersek daha çok bekleriz

Fuzuli kağıt israfı gibi bir durum söz konusu değil, anayasaya aykırı ve yine kendi nepotizmlerine yarayacak bir gediğin açılışıdır.

Hukuk Muhakameleri Kanunu’na göre tercih edilen ispat şekli “yazılı şekil- belge” olan ülkede mevzuatı kağıda basamıyorsun. Bu büyük bir rezalettir. Artık son 10 yıldır dile pelesenk olmuş “kağıt üstünde de olsa hukuk var hâlâ” gibi bir avuntumuz da kalmadı.

4 Beğeni

ya anlayışlı olmak lazım adamlarda haklı illaki belli başlı bi basım sırası planları programları vardır… ama araya 3 5 tane kaos lordu sıkıştırsalar fenada olmazdı hani… bide benim anlamadığım 14 kitaplık bir serinin nasıl 6. kitabı biter… yani herkes 6. kitaba kadar okuyup sonra sıkılıp bıraktılarmı yada direk 6. kitaptanmı başladılar :smiley: nasıl biter bir serinin ortasındaki kitap :smiley:

Emre bey merhaba, öncelikle sorularımıza yanıt verdiğiniz ve bize eşşiz bir klasik serisi sunduğunuz için çok teşekkürler.
Size iki sorum olacak, daha önce soruldu mu diye baktım ama göremedim. Bir yayınevinde editörlük için özellikle yapmamızı önerdiğiniz şeyler nelerdir? İkinci sorum ise bilimkurgu klasikleri serisine Jack Williamson kitaplarından eklemeyi düşünüyor musunuz?

2 Beğeni

tetik-1-kitapf14803a91d5022b4179545332a8b388c tetik serisi tekrar basılacakmı hocam. Bilgin varmı? Bu soru hiç sorulmamış😁 ve bir uzay destanı arthur c clarkın 4 kitabı çıktıktan sonra tekrar ciltli tek basımı düşünüyormusunuz?

Mevzuatı kağıda, resmi kurum ve kuruluşların o konu(istenen neyse artık) hakkında düzenlediği resmi yazılarla basmış oluyorsun zaten. Örneğin;

İlgi yazınız gereği mahalinde yapılan inceleme sonucu…
…bilmem ne sayılı resmi gazetede yayımlanan …bilmem sayılı bakanlar kurulu kararı gereği… şu kadar para cezası…

Resmi gazetenin sayısı ve kanun,yönetmelik artık her neyse onun sayısı-tarihi yeterlidir. Ayrıca mevzuat bilgi sistemine girdiğinizde Türkiye Cumhuriyetinin bütün mevzuatı mevcuttur. Ha 98 yıllık bir gelenek bitti orası özellikle eskiler için burukluk yaratır :slight_smile: ama bence iyi bir karar.

Ben bir soru sorayım konu ile de ilgili olarak, Hyperion serisi konuşuluyor mu hiç?

1 Beğeni