İthaki Yayınları Soru Hattı

Daha önce çok kez soruldu. Cevap şu şekilde:
“Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri bir daha basılmayacak. Bu yurtdışıyla yapılan anlaşmanın bir sonucu. İçerisinde birçok yazar bulunması, teliflerinin bir yere toplanmasının zorluğu nedeniyle böyle bir durum söz konusu. Telifleri alma süreci oldukça zorlu bir süreç oldu bu yüzden de.”

(Yiğithan) #601

@irbis Robin Hobb’un yayın haklarının hangi yayınevinde olduğunu söylemeniz mümkün mü? Herhangi bir bilgi bulamadım bu konuda.

Avalonun Sisleri’nin Ciltli baskısı tekrar basıldaydı bari :slightly_smiling_face: İthaki yeni eserleri bize kazandırırken bir gözüde eski baskısı tükenmiş serilerde olsa, onlarada biraz önem verse çok iyi olur.:slightly_smiling_face:

(Emre Aygün) #603

Göreceksiniz.

Yaz aylarında yeni baskısı olacak.

Mümkün değil. Benim haddim değil bu.

Avalon’un Sisleri’ni bir daha basmayı düşünmüyoruz.

(ismail) #604

zaman çarkının yeni baskısı gelecek mi? artık eksik kitapları beklemekten kurudum kaldım :sob:

(Hazal Çamur) #605

Sizlere bir haberim var.

Uzaktan Kumandalı Kız’ın ön sözünde şöyle bir ifade kullanıyor Le Guin,

“Houston, Houston, Do You Read?/Houston, Houston, Duyuyor Musun?”* adlı öyküsü, kimliğinin ortaya çıkışından o kadar kısa süre sonra yayımlandı ki, öyküyü geri çekmek için iyi bir bahane bulacak zamanı bile bulamadı, o da gitti bir cengele saklandı.

Ve o sayfanın altında bir dipnot mevcut:

*Bu eser, İthaki’nin yayın planındadır. –yhn

James Tiptree, Jr., ya da gerçek adıyla Alice Sheldon’dan bir kitap daha okuyacağız demek :slight_smile:

İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi
(Emre Aygün) #606

Niye gelmesin ki? Sıra geldiğinde basılacaklar.

“O zaman dans” :dancer: :man_dancing: :dancing_women: ve “Renk” :tada: :confetti_ball:

(ismail) #608

peki zamanı bu yıl içinde gelir mi?

(Emre Aygün) #609

Bir aksilik çıkmazsa sonbahar aylarında yeni baskılar yapılır.

Merhabalar İthaki. Jules Verne’leri şöyle 3 ya da 4 kitabı tek ciltte olacak şekilde basıp o şekilde bir seri oluştursanız. Ya da Jules Verne’ler le ilgili bir düşünceniz var mı yakın zamanda.?

(Emre Aygün) #611

Jules Verne kitapları üzerinde bir yenileme çalışmamız bulunuyor. Henüz fikir aşamasında olup ne zaman hazır olacağına dair bir bilgi paylaşmam mümkün değil şimdilik.

(Yakup Alioğlu) #612

Kronojik ve toplu olarak Jules Verne çok güzel olur. Umarım bu yolu izlersiniz.

(Ismail Turhan) #614

Stanislaw Lem’in Yenilmez dışında başka kitaplarını da basabileceğinizi söylemiştiniz. İsim verebilir misiniz? İkinci sorum da Üç Cisim Problemi’nin yeni baskısı 2018’de olabilir mi?

(Boş İnsan) #615

Bram Stoker’ın '‘Dracula’'sını tekrardan basma ya da Karanlık Kitaplık Serisine ekleme düşünceniz var mı?

(Sibel) #616

Merhabalar,
Ben ve 11 yaşındaki kızım için Neil Gaiman’ın kitaplarını topluyorum. Ama temin edemediğim kitaplar var. Yıldız Tozu, Odd ve Ayaz Devleri, Yok Yer ve Kıyamet Gösterisi. Bu kitapların basımı tekrardan yapılacak mı merak ettim. Saflarda da buldum lakin çok pahalılar malesef.

(Emre Aygün) #617

Üç Cisim Problemi’nin yeni baskısı bu yıl çıkar. Lem konusunda tam emin değilim, o yüzden yanlış bilgi vermeyeyim.

Karanlık Kitaplık’a ekliyoruz Dracula’yı. Kapağı falan hazır. Tarihi de oldukça yakın.

Bahsi geçen kitapların hepsi tekrar basılacak.

(fatih çetin) #618

@irbis zaman çarkı sorusunda zamanı geldiğinde basılır cevabını vermişsiniz. ne zaman çıkma ihtimali var, ayrıca ciltli olarak mı çıkar yoksa 2 kitabı olan bölüm 2 kitap halinde mi çıkar?

(Emre Aygün) #619

Artık iki cilt halinde baskısını yapmıyoruz. Ciltli çıkacak. Elimde bir tarih olsa verirdim zaten. Muhtemelen sonbahar başında olur ama söz verebileceğim bir durum değil.

@irbis
1-Centilmen Piçler serisi 2.kitap Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizler’in basım tarihi hakkında bir bilginiz var mıdır?

2-Sigurd ve Gudrun Efsanesi ve Tehlikeli Diyardan Öyküler kitapları tekrar basılacak mı? Basılacaksa tarihi hakkında bir bilginiz var mıdır?

3-Kıyamet Gösterisi kitabının tekrar basılacağını belirtmişsiniz, hangi tarihler arasında gerçekleşebilir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

İyi forumlar