İthaki Yayınları Soru Hattı

Selamlar. Birkaç soruda benden. 1-Tolkien in 12.ciltlik serisinin basımı hakkında sizde herhangi bir ilerleme var mı? 2- beren ve Lúthien çıkalı bir yıldan fazla oldu 2018 yılı içinde Türkce baskısı aynı kaliteye cıkar mı? 3- isaac asimov un robot serisi de basılacak mı? Neil gaimanın norse mitolojisi bu yıl çıkarmı? Merak ettiklerim bunlar. Şimdiden cevaplar için teşekkürler

C.clarke kitaplarının devamını dört gözle bekliyoruz. Bu sene çıksa keşke…

Selamlar eyy İthaki. J. Scalzi’nin Yaşlı Adamın Savaşı evreninde geçen yayınladıklarınız dışında başka kitapları da var. Bunları bize kazandırmayı düşünüyor musunuz?

1 Beğeni

12 ciltlik orta dünya tarihi çıkmıyacak bu soru daha önce cevaplandı.

Not : soruyu yanlış kişiye sormuşsunuz @irbis beye sormanız gerekiyordu ( bir keresinde bende böyle bir hat yapmıştım) :slight_smile:

Stephen King kitaplarını şimdiye kadar hep altın kitaplar ve inkılap çevirdi, bildiğiniz gibi de okuyucular bu çevirilerden hiç memnun değiller. Hazır İthaki de genişlemeci bir politika izliyor, fantastik edebiyatta zirve olmuş durumda, acaba Stephen King in yeni çıkacak romanını yayınlamayı düşünüyor musunuz? Lütfen düşünün ya. Lütfen düşünün ki bizde adam gibi bir Stephen King okuyalım, sırf bu altın kitaplar yüzünden alıp okuyamıyorum.

Merhabalar. Başka bir soruya Sandman’in beşinci cildi çok yakında geliyor şeklinde cevap vermişsiniz ama ben serinin genelini merak ediyorum. Acaba belli bir takvim belirlediniz mi ne kadar bir süre içerisinde bütün seti bitirmeyi planlıyorsunuz ?

Bir Uzay Destanı’nın tekil kitaplarının basımı tamamlandıktan sonra onun da sırası gelir. Ama yakın zamanda böyle bir planımız yok.

Önceki cevabımda olduğu gibi, onun da sırası gelecek ama yakın zamanda olmayacak.

12 ciltlik ansiklopediyi basma gibi bir planımız yok. Beren ve Luthien sene sonunda yayımlanacak. Robot serisi de basılacak. İskandinav Mitolojisi de çok yakında.

Scalzi basmaya geri döneceğiz yakında. Şu an çalışmalarımız devam ediyor.

Böyle bir şey mümkün değil. Keyfi yapabildiğimiz bir şey değil bu.

Buna doğru bir cevap verebilmem mümkün değil ne yazık ki. Kitapların ertelenmesi elimizde olmayan sebeplerden oluyor. Yoksa çok daha hızlı bir takvimimiz vardı.

2 Beğeni

Robin Hobb gerçekten de çok kaliteli bir yazar Acaba neden yeni kitaplarını basamıyorsunuz? Başka bir yayınevi tarafından hakları satın mı alındı?

1 Beğeni

Alıntıladığınız mesajda verdim bunun cevabını zaten. Hakları başka bir yerde.

Emre bey, BKK’in de Aleksandr Belyaev ve Strugatsky kardeşlerden başka Rus yazar görecek miyiz? (Yevgeni Zamyatin hariç).

Merhaba, Neil Gaiman’ın Kıyamet Gösterisi kitabı yeni baskısını yapacak mı?

merhaba, Yüzyılın En iyi Bilimkurgu Öyküleri’nin yeni basımı olacak mı?

Daha önce çok kez soruldu. Cevap şu şekilde:
“Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri bir daha basılmayacak. Bu yurtdışıyla yapılan anlaşmanın bir sonucu. İçerisinde birçok yazar bulunması, teliflerinin bir yere toplanmasının zorluğu nedeniyle böyle bir durum söz konusu. Telifleri alma süreci oldukça zorlu bir süreç oldu bu yüzden de.”

@irbis Robin Hobb’un yayın haklarının hangi yayınevinde olduğunu söylemeniz mümkün mü? Herhangi bir bilgi bulamadım bu konuda.

Avalonun Sisleri’nin Ciltli baskısı tekrar basıldaydı bari :slightly_smiling_face: İthaki yeni eserleri bize kazandırırken bir gözüde eski baskısı tükenmiş serilerde olsa, onlarada biraz önem verse çok iyi olur.:slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Göreceksiniz.

Yaz aylarında yeni baskısı olacak.

Mümkün değil. Benim haddim değil bu.

Avalon’un Sisleri’ni bir daha basmayı düşünmüyoruz.

3 Beğeni

zaman çarkının yeni baskısı gelecek mi? artık eksik kitapları beklemekten kurudum kaldım :sob:

Sizlere bir haberim var.

Uzaktan Kumandalı Kız’ın ön sözünde şöyle bir ifade kullanıyor Le Guin,

“Houston, Houston, Do You Read?/Houston, Houston, Duyuyor Musun?”* adlı öyküsü, kimliğinin ortaya çıkışından o kadar kısa süre sonra yayımlandı ki, öyküyü geri çekmek için iyi bir bahane bulacak zamanı bile bulamadı, o da gitti bir cengele saklandı.

Ve o sayfanın altında bir dipnot mevcut:

*Bu eser, İthaki’nin yayın planındadır. –yhn

James Tiptree, Jr., ya da gerçek adıyla Alice Sheldon’dan bir kitap daha okuyacağız demek :slight_smile:

8 Beğeni

Niye gelmesin ki? Sıra geldiğinde basılacaklar.

1 Beğeni

“O zaman dans” :dancer: :man_dancing: :dancing_women: ve “Renk” :tada: :confetti_ball:

3 Beğeni