İthaki Yayınları Soru Hattı

Merhabalar, Kuzgunun Gölgesi serisinin ilk kitabı olan Kan Şarkısı’nın baskısı hiçbir yerde yok. Yeni baskı düşünüyor musunuz acaba? Düşünüyorsanız da belirli bir tarihi var mıdır? Bir öğrensem ne de güzel olur. :baris:

3 Beğeni

Ken Liu - Kralların Merhameti kitabının 2. si ne zaman çıkacak. Bir çalışmanız var mı?

RA Salvatore’nin Drizzt ana kahramanlı kitap serisine başlamak istiyorum. Sizin yayın evinizden güncel olarak şuana kadar ilk 6 kitap çıktı. devamı ne sıklıkla gelir acaba.
2. sorum Gauntlgrym adlı kitabı güncellenmiş kapakla çıkmış ve kapakta Drizzt Efsanesi 20 yazıyor. Çeşitli kaynaklarda yaptığım araştırmalarda 21. kitaba denk geliyor. Benim isteğim elinizde bir liste varsa okuma sırasına göre bu listeyi paylaşmanız mümkün mü.

teşekkürler kolay gelsin

merhaba, bilimkurgu klasiklerine Dune Sapkınları’nı ne zaman basacaksınız

3 Beğeni

Selamlar. H.P. Lovecraft’ın kurgu dışı bir eserini, makalelerini, mektuplarını yayınlama planınız var mı? Ayrıca Robert Silverberg ve Jack Vance özellikle Dying Earth eseri bilimkurgu klasikleri serisine eklenecek mi?
İyi çalışmalar.

@aurienne

Evet, yeni baskısı olacak. Ben ilk kitabı baştan okuyorum yavaş yavaş. Bir sıkıntı olmazsa nisan ayı gibi çıkarmış oluruz.

@fortknoxt

Kralların Merhameti’nin 2. kitabını çıkaracağız ama henüz ona yoğunlaşmadık.

Drizzt kitaplarının çıkma sıklığıyla ilgili kesin konuşmaktan kaçınacağım bundan sonra. O yüzden ne söylesem yalan olur diyeyim. Kitapların okuma sırası sırtlarındaki rakamlar üzerinden takip edebilirsiniz. Gauntlgrym Drizzt Efsanesi’nde 20. kitaba tekabül ediyor. Şimdi çıkacak olan kitaplar 21, 22 ve 23. kitaplar. Ondan sonra 7, 8 ve 9 diye devam edecek.

Kitapların numaralandırmasında yurtdışının yeni edisyonlardaki numaralandırmasını takip ediyoruz. Şu linkte listeyi görebilirsiniz. Listenin sonundaki toplu edisyonlar dışında basacağımız Drizzt kitaplarının listesi de budur. https://www.goodreads.com/series/49134-the-legend-of-drizzt

@KaptanTeneke

Muhtemelen yazın ya da yaz sonu basılır. Metin henüz çeviriden gelmedi.

@annihilator

H.P. Lovecraft’ın Supernatural in Horror Fiction kitabı çeviride. Başka bir kurgu dışı planlamıyoruz.

Robert Silverberg bilimkurgu klasiklerine girecek. Jack Vance girmeyecek.

3 Beğeni

Merhabalar, Diana Wynne Jones’un Şato üçlemesi kitaplarını ve Connie Willis’in Kıyamet Kitabı tekrar basılacak mıdır acaba?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Baskıları kimi yerlerin depolarında var görünüyor. Ama yeni baskıları olacak. Kıyamet Kitabı’na daha zaman var.

1 Beğeni

Merhabalar. Sorularımiza hızlıca cevap verdiğiniz için teşekkürler. İki sorun daha olacaktı.
Sınırdaki Ev iki baskı yaptı ve epey sevildi. William Hope Hodgson’un başka bir kitabını yayimlayacak mısınız?
Ayrıca Nick Cutter’ın başka bir kitabını daha yayınlayacak mısınız?

2 Beğeni

William Hope Hodgson’dan başka bir kitap yayımlama planımız yok. Nick Cutter’a devam edeceğiz.

1 Beğeni

Herkes Dune Sapkınları’nı sormuş ama benim asıl merak ettiğim, oğul Herbert’ın yazdığı Sandworms of Dune ve Hunters of Dune’u basmayı düşünüyor musunuz ?

İkinci olarak, sword and planet alt türünden bi şeyler basmayı düşünüyor musunuz ? Mesela Barsoom Serisi yayımlarsanız tadından yenmez diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Oğlunun yazdıklarını yayımlayıp yayımlamayacağımıza henüz karar vermedik. Ama genel olarak oğlunun yazdıklarını yayımlama taraftarı değiliz.

Şimdilik düşünmüyoruz.

2 Beğeni

Cevabı verilen sorular ilk mesajda toplansa. Eğer tekrar soruluyorsa ilk mesajı okuyunuz (İMO) yazılsa. Nasıl olur?

1 Beğeni

Bahsettiğiniz durum için konunun başında böyle bir ibaremiz mevcut.

2 Beğeni

Değiştirilmiş Karbon bitti tadı damağımda kaldı çok güzeldi.2. Ve 3. Kitapları 2018 de görürmüyüz :books::smiley:

1 Beğeni

Merhaba;
Bilimkurgu ve fantastik kitapların yanında polisiyeye biraz daha ağırlık verecek misiniz? Ingar Johnsrud, Tom Wood, Harry Bingham’ın yeni kitapları gelecek mi?

1. ve 3. kitapların çevirisi hazır. 2. kitabı bu sene çıkarma ihtimalimiz yüksek. Henüz bir karar vermedik.

@trkr23

Yabancı Yayınları daha bu hafta bir Harry Bingham yayımladı.

Johnsgurd ve Tom Wood’a da devam edeceğiz.

3 Beğeni

Yeryüzü müzesi 2. baskısı dağıtımı yapıldı mı ? D&r sağolsun 2 haftadır bekliyorum.

Merhaba İthaki, 2001 Bir Uzay Efsanesi Serisinin eski basımı arka kapaklarında bandrol etiketi mevcut muydu acaba?

1 Beğeni

Merhaba, Ejderha Mızrağı serisinin diğer kitaplarını(İkinci Nesil, Yeni Çağın Ejderhaları vs) tekrar basım yapmayı düşünüyor musunuz?

1 Beğeni