İthaki Yayınları Soru Hattı

BKM Kitap sitesinde 13. kitabı bulabilirler, bakmalarında fayda var :slight_smile:

Merhaba, Raymond E Feist basmayı düşünmüyoruz demişsiniz(sanırım 2018 yılında söylenmiş), ‘’ İmparatorluk Kızı ‘’ kitabı herhangi bir yerde bulunamıyor.2.el kitap sitelerinde dahi satışı kalmamış.Üstüne üstlük internette pdf olarak yayınlayanlara telif atmışsınız/atılmış(sizin kitabınız herhalde siz atmışsınızdır…).Çeviri yapmışsınız,düzenlemişsiniz şunu yapmışsınız bunu yapmışsınız o kitaptan kazanç sağlamak hakkınız ama basmıyorsunuz,basmayı düşünmüyorsunuz,okuyuculara okumak için illegal dışı çare bırakmadığınız halde neden telif atıyorsunuz ? Acaba biz okuyucular bu kitaba nasıl erişeceğiz,bir yöntem söyleyebilir misiniz ?

(yazarı tarafından geri alınan gönderi, bildirilmediği takdirde 24 saat içinde otomatik olarak silinecek.)

3 Beğeni

Izmir Fuarı’ndan dolayı Emre bey buraya bakamıyor galiba, bir dönse de sorularımıza cevap yazsa… :roll_eyes:

Tüm yemeği tek kişi topladı,satmıyor,yemiyor,saklıyor, karnım aç,çalmalıyım.Mantık bu.
İthakinin verdiği emeğin,yatırdığı paranın karşılığını alıp okuyuculara bu kitabı ulaştırabileceği bin tane yöntem var, hiçbirini yapmıyor ve sonra bu kitaba ulaşmak için ‘‘son çare’’ olarak illegale başvuran okuyucuların önüne geçiyor.
Ayrıca utanç verici olan sözlerimin amacını anladığınız halde çarpıtmanızdır.Utanç verici olan bir kitabın haklarını insanlara ulaştırmak ve bu sırada kar etmek için satın alıp insanlara ulaştırmayıp,insların ulaşmasını engellemektir.Utanç verici olan 22(+8) kitaplık bir serinin 14.kitabının okuyuculara ulaşmasını engellemektir.

3 Beğeni

Gediksavaşları serisi konusunda İthaki’nin başının etini yiyenlerden biri benim. Satışları düşük olduğu için serinin devamının gelmeyeceğini açıklamışlardı. Bahsettiğiniz gibi çeşitli yöntemlerle serinin devamı getirilebilirdi fakat İthaki bu konuyu kapatmış durumda.

Tüm yemeği (varolan tüm kitapları) toplamak söz konusu değil. Sizin damak zevkinize yada bütçenize hitap etmese de farklı soslarla bu yemek mevcut (İngilizce basılı ve e-kitap formatları). Korsan kitapları yayından kaldırttığı için yayınevine sitem etmek yerine başka serilere yönelebilir, ingilizce aslında okuyabilir yada serinin devamının gelmesi için serinin tanıtımı forumlarda vs. yaparak, eşe dosta önererek, misal imza kampanyası başlatarak şansınızı deneyebilirsiniz (Uçuk bir düşünce farkındayım). Aklıma gelen gelmeyen her yasal yöntemi deneyebilirsiniz.
Buradaki anahtar kelime “yasal”.
İnanın hayal kırıklığınızı paylaşıyorum, ama çözüm korsan değil.

4 Beğeni

Kitaba para vermek saçma yaşasın korsan diyenle aynı kefeye koymuşsunuz arkadaşı. Artık çıkmayacak ve uzun süredir baskısı olmayan bir seriyi nasıl bitirebilirim derdinde. Alternatif seri okuyun demekte yanlış önerme, bunu düşünecek kadar aklı vardır.

11 Beğeni

Ben de aynı dertteyim Mustafa Bey. Yurtdışından kargosuz getirebilme fırsatı arıyorum uzun süredir. Arkadaşa da alternatif olarak seriyi edinebileceğini söyledim.

Yasal olarak aklıma gelen tüm fikirleri -gelmeyenler ile birlikte- denemesini tavsiye ettim. Herhangi bir kefeye koymadığımı belirtmek için de özen gösterdim ama belki de başaramamışımdır.

Yanlış değil ama belki gereksiz olabilir. Amacım kişinin zekasını hafife almak değil başka bir seçeneği olduğunu tekrar hatırlatmaktı.

1 Beğeni

Ben yeni bahar bandrolünü göremedim. Gözümden mi kaçtı?

Bir o eksik kaldı bende 1 seneden fazladır. bakınıp duruyorum.

1 Beğeni

18 gün önce paylaşım yapmışım bu konuda. :slight_smile:

2 Beğeni

Harika ya. Zaten göremedim, inşallah dedim bir süre geçmiştir de fazla beklememe gerek kalmaz :smile: 18 gün gayet yeterli. Çok teşekkürler.

3 Beğeni

Gedik Savaşları ve başka seriler konusunda ben de muztaribim aslında. En azından baskı yapılmayacaksa bile e-kitap olarak satılabilmeli. Altın arayıcılarına döndük iyice. Benim merak ettiğim bir diğer nokta da acaba bu kitapların telifi hâlâ İthaki’de mi? Yani üstünden seneler geçmiş. Acaba telif düştü mü? Bu seri boşta mı? Acaba seriyi bulmaya ve okumaya çabalayan bir avuç insan mıyız?

Gedik Savaşları yeniden basılsaydı tercihiniz hangisi olurdu?

• Almak isterim.
  • Almayı düşünmüyorum.
  • Kararsızım.

0 oylayanlar

1 Beğeni

Tabi ki alırım ama kitap boyutları değişmesin. Kenarda köşede bir iki kitabı olacaktı bende :smile:

1 Beğeni

Artık onları anı olarak saklarsınız. :smiley: Otuz kitabın yanında bir-iki kitap feda edilebilir yahu. :smiley:

3 Beğeni

O da doğru da ben yaşlanınca muhtemelen çöp ev sahibi olurum. Pek bişeyler atabilen(satabilen) biri değilim.

2 Beğeni

Rica ederim. Umarım yakın zamanda görürüz. Satışa açılınca paylaşırım burada mutlaka. :slight_smile:

1 Beğeni

Zaman çarkı tekrar basılmadan önce internetteki pdf lerine telif düşmüştü. Belki de küçük bir işarettir bu.

Gedik savaşları gibi uzunca bir seride tekrar basılma söz konusu olsa herkes İthaki’nin geçmişini biraz düşünür. Delidolu’nun verdiği güvenceyi vermesini isteriz hepimiz. Burada odak noktası istikrar olmalı.

Anti korsancı topluluğa hiç katılmıyorum. Epublar olmasaydı ben hala kitap okumuyor olurdum. Kitap okumaya başlayışım ülkemizde oyun sektörünün gelişimine benziyor. Başta orjinali yok ortada ve ulaşılmaz gözüküyor, sonra hak edilmiş karşılığını göndermek istiyorsun yaratıcısına.

Bir kitabı almadan önce eğer varsa ön okuma kitapçığı, yoksa epub/pdf üzerinden ilgimi çekeceği yere kadar okumaya çalışırım. Kitabı epubdan bitirip satın aldığım da çok oldu. Önerdiğim de bu; Korsanın amacına ulaşmasına izin vermemek.

5 Beğeni

Unutulmuş Diyarlar ve Ejderha Mızrağı hazır basılamıyorken eskiler tamamlansa keşke. Zaten serinin tamamlanmasına çok bir şey kalmamıştı.

5 Beğeni

İthaki Yayınları çeşitli seriler yayımlıyor?

Acaba bir western serisi de yayımlarlar mı? Bilgisi olan var mı?

2 Beğeni

Tüm yemek yerine tüm ekmek diyelim,tüm ekmeği tek kişi satın alıyor ve satmıyor.Bu durumda sizce duruma el koymayacak tek bir tane devlet var mı ? Şimdi milyon yıldır tartışılan o soru: Kitap temel ihtiyaç mıdır ?(maslow piramidini lütfen atmasın kimse bu soru için :frowning: )

Ayrıca şunu yazsam sanırım sitemim daha düzgün olurdu,benim hatam.

Bu serinin 22 kitabın 21’ini yasal yollarla rahat(3-4 tanesi rahat değil ama hala alınabiliyor) bir şekilde satın alabiliyorsunuz ve bu 21 kitabın tamamını internette pdf hatta epub formatta bulabiliyorsunuz,1 tanesine dahi telif atılmamış.Tek telif atılan kitap yasal yollarla satın alınamayan kitap :slight_smile:
Ufak bir not. serinin 16 kitabını yasal yollarla satın aldım.