İthaki Yayınları Soru Hattı

Bunun tam olarak ne olduğunu anlayamadım. Ben gibi cahiller için kitabım açıklaması falan var mı :slight_smile: ilk baktığımda “taş kapılar” sandım :upside_down_face:

(Boş İnsan) #3658

Rüzgarın Adı 10. yıl edisyonu kendisi

Olsa da biz de alsak. Taht oyunlarının ciltli resimli özel basımı geldi aklıma :neutral_face:

(Hüseyin gök) #3660

İnş.İthaki yayınları çıkarır şu kriz biraz azalırsa.yayın planlarında oldugunu söylemişti @irbis ama artık ne zaman çıkar o belli değil.5 yıl sonramı 10 yıl sonramı.

Bu arada Beren ve luthien bayramdan sonra gelir mi yada bu yıl @irbis:)

(Emre Aygün) #3661

Arkadaşların dediği gibi, Rüzgarın Adı’nın 10. yıl edisyonu bu. Tam yapmaya hazırlanıyorduk ki ilk kriz patlak verdi. O yüzden şimdilik askıya aldık. Ama aklımızın bir köşesinde her zaman.

Bu matbaayla alakalı bir durum sanırım. Zira biz hâlâ aynı malzemeleri talep ediyoruz. Nasıl bir sıkıntı çıkıyor, ne yapıyorlar bilmiyorum açıkçası. Benim alanımın dışında ama şikayetinizi yönetime ileteceğim. Belki yapabileceğimiz bir şeyler vardır. Teşekkürler.

Size katılıyorum. Dönüş kitabı dağıldı resmen. Nasıl toparlarım onu düşünüyorum :joy:

Dönüş bende 1. baskı ve sıkıntısı yok sizde ki baskı 3. baskı olabilir mi?

(Buyici) #3664

Yav benim yorumum gözükmüyor mu ? Zaman çarkı 4.cilt diyorum ? Var mıdır yeni baskısının bir tarih aralığı ? Varsa paylaşabilir misiniz rica ediyorum pek muhterem @irbis efendi. :slight_smile: Girdik bir seriye, bizi karaborsacılara muhtaç etmeyin.

(Cankut Değerli) #3665

Tekrar baskılar konusunda tarih veremeyeceğini söylemişti daha önce.

(*) #3666

Merhaba, matbaaniz ile kesinlikle görüşmeniz lazım. Kitaplarınizin malzeme kalitesi kesinlikle birbirini tutmuyor.

Eksen 312 Girdap ise 344 sayfa. Normal koşullarda Girdap kitabının daha kalin gözükmesi gerekir. Bu da kağıt kalitesinin düştüğü anlamına geliyor.

(Buyici) #3667

Belki fikirleri değişmiştir. :slight_smile:

(Cankut Değerli) #3668

Yok matbaadan kaynaklı olduğu içindi sanırım. Bandrolü alınmışsa gelecektir dert etme.

(Hiçliğin bekçisi…) #3669

Bildiğim kadarıyla Zaman Çarkı için seçili matbaalardan baskı yapabiliyorlar. Bu da gecikmenin başlıca sebebi. Ben de gelecektir diye düşünüyorum. Hem de biraz yavaş oku. Ben daha üçe başlayamadım. Sana yetişeyim. :joy:

(Buyici) #3670

Ben anlamadım ya. Çok çabuk bitti ilk 3 kitap. Araya bir Neil Gaiman girdi o da bitti. Mağdurummm… Beni sizler gaza getirip başlattınız. O kadar tablolar hazırladım.

(Hiçliğin bekçisi…) #3671

Ahahaha. Haklısın ama sana kim seriyi tamamen almadan oku dedi? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Yeni aldım. 3. ya da 4. baskı olması lazım.

Ciltsiz baskılar seneye mi geliyor? Bir de önceki gibi bölünmüş olarak mı çıkacak acaba? Örneğin 4.kitap 1 ve 2 diye bölünmüştü.

Dün D&R da Destanlar Çağı kitabını elime aldım kitabın kapağı resmen ipincecik. Fark ele alinca hemen beli oluyor.

(Lanfear ) #3675

Amber ne oldu? Aylar önce onunla ilgili bi çalışmanız olduğunu yazmıştınız. İptal mi yoksa ertelendi mi?

( tansel) #3676

@irbis Şirket sırrı değilse ben şunu merak ediyorum. Bu asimovların aksamasıyla ilgili onların tutumu daha çok yaparız, hallederiz tarzı bürokratik gecikmeler silsilesi mi yoksa yeni yeni şartlar getirip zora mı koşuyorlar daha çok?

Başka konuda bir arkadaşımız onların kendi içinde devam eden davalar ve telif problemleri olduğunu yazmıştı ama bu konuda bir bilgiye ulaşamadım internette.