İthaki Yayınları Soru Hattı

Bahsettiğiniz farklı matbaa olayı buydu sanırım?

5 Beğeni

Evet, buydu. Olsun bari yakınlarda soracak olanlara da hatırlatma olmuş olur. :joy:

5 Beğeni

Yukarıdaki Zaman Çarkı ile ilgili olan soru ve cevapları okudum fakat şunu anlayamadım; Zaman Çarkı hem ciltli hem de normal karton kapağa mı basılacak? Yani piyasada iki kapak da bulunabilecek mi?

1 Beğeni

Belli bir süre daha(2 veya 4 yıl)'daha ciltli olanlar baskıda duracakmış.Ardından baskıdan ciltli versiyonları çıkarılacak denilmişti.İnce kapak olanlar ise yeni kapak tasarımı ile satışa çıkacak ve eski basımlarda satıştan çıkar.İnce kapak olanlar tek cilt halinde çıkacak.Eskisi gibi cilt 1 ve cilt 2 olmayacak.Normalde 28 kitap olan 2 baskılı hali bu sayade 14 cilt ile yani olması gerektiği gibi piyasaya çıkacak.

6 Beğeni

16*24 olsa tadından yenmez. Ben bekleyip onları alayım. :grin:

3 Beğeni

Teşekkürler :slight_smile:

1 Beğeni

Galiba Phoenix Yayınlarının bastığı Dünyanın Gözü boyutunda olacak.

Aynen bari tek cilt yapacaklar boyutuda büyür inş.

Zaman Çarkı’nın yeni ciltsiz versiyonlarını gerçekten büyük boyutta mı basacaksınız? Normal kitap boyutunda basın yahu… O ne öyle ansiklopedi gibi…

2 Beğeni

Kalın olmasındansa büyük olmasını tercih ederim.

3 Beğeni

Ben de normal boyutta basılmasından yanayım

1 Beğeni

Bence önemli olan boyu ya da kalınlığından ziyade işlevi. Yani kitap ne kadar düzgün bir editöryal süreç görür, çeviri ne kadar detaylı gözden geçirilirse o kadar iyi.

3 Beğeni

Emre Bey fantastik kitap boyutunda demişti. Kara Prizma gibi filan olur sanırım Zaman Çarkı.

2 Beğeni

O zaman ben de bir soru sorayım.Önceki baskılar ilk üç kitap tek cilt diğerleri ayrı ayrı 7 cilt olarak çıkmış.Ama ilk üç kitabı oluşturan ciltte ;1-2-3. kitaplar tek cilt, 4-5-6. kitaplar tek cilt, 7-8-9-10. kitaplar tek cilt olarak çıkacak denmiş. Yayınevi sonradan fikir değiştirmiş olabilir tabi.

Şimdi çıkacak yeni baskılarda tüm seri 3 ciltten mi oluşacak yoksa önceki baskılar gibi her kitap ayrı mı olacak? Bence üç kitapta tüm seriyi çıkarmak daha güzel olabilir uğraşmamak açısından.Malum kitaplar ince zaten.

4 Beğeni

Evet bence de; eğer herkes yok şöyle iyiydi böyle olmalıydı neden böyle yapmadınız diye başlarsa, herkes kendi beğenilerini sıralamaya ve ortaya çıkan ürünü bir kulpundan eleştirmeye çabalıyor; bu da yayınevi çalışanlarının şevkini kırmaktan başka bir işe yaramaz. İyi bir çeviri ve baskı kalitesiyle gelse yeter deyip geçmek lazım.

2 Beğeni

Bunu ben de merak ediyorum evet ama sanki ayrı ayrı çıkması daha iyi olur gibi geliyor bana

1 Beğeni

Ben hem ekonomik açıdan daha uygun olur hem de daha düzenli olur diye düşünüyorum ama ilk beş kitapla son beş kitap ayrı ayrı olduklarından bölünedebilir. Zaten altı aya kadar öğrenmiş oluruz ama @irbis şimdiden çıtlatsa fena olmaz.

Farklı illüstrasyonlar olacak. Fiyatlarını daha uygun tutabilmek için yaptığımız bir hamle zaten bu.

Evet, öyle olacak. Bunu daha önceki mesajlarımda açıklamıştım. Şimdiki planda ciltlilerin baskısını durdurmak gibi bir planımız yok.

Yeni Zaman Çarkları şu an fanstastik kitaplarımızı hangi boyda basıyorsak o boyutta olacak arkadaşlar.

Eski zamanın planlarını bilmiyorum. Ne düşünmüşler ne yapmışlar. Şimdilik düşüncemiz eskiden bastığımız şekilde basmak. İlk cildi çıkardıktan sonra kalan kitapları toplu olarak mı basacağız, karar vermedik.

Şöyle bir sıkıntı var, eskiden teklif edilen baskı sisteminde. Amber serisi 5-5 iki döngüden oluşuyor. Haliyle ikinci bir toplu cilt yapılacaksa buna 6. kitabı eklemek mantıksız olur. Bunu henüz tamamen kararlaştırmadığımız için bir şey diyemiyorum.

15 Beğeni

Bahsi geçti mi bilmiyorum başlıkta yeri umarım burasıdır, Usta ile Margarita’da da çok fazla yazım hatası var. Bir de 26. Bölüm yerine de 22. Bölüm yazılmış dikkatimi çekti.

Son ekşisözlük lincinden sonra Boris Vian - Mezarlarınıza Tüküreceğim’i sansürlemek hakkında düşünceleriniz var mı?

3 Beğeni