İthaki Yayınları Soru Hattı

Aynı şekilde zaman çarkının ciltli basımının yarısında boyut değişikliği olması veya kapak tasarımın değişmesi, yeni basımın olmaması durumları beni panikletiyor.

Yahu bu konuda üç kere açıklama yaptım, ciltli baskılarda herhangi bir değişiklik olmayacak diye. Ciltli baskıları tutarlılık değişiklikleri dışında değiştirmiyoruz, boyutu falan değişmeyecek, yarıda falan da kesilmeyecek. Eskisi gibi basılmaya devam edecek.

Set olarak beklemeyi elbette tercih edebilirsiniz ama muhtemelen ciltli edisyonlarda yaşanan sıkıntı burada da yaşanacak. 15 kitap olduğu için ve ilk kitaplar son kitaplardan her zaman daha fazla sattığı için her zaman tüm kitapların baskısı bulunmayabilir. 15 kitap az bir sayı değil. O yüzden yerinizde olsam çıktıkça alırdım. Hem bu şekilde baskıların tükenmesi gibi bir sıkıntı size denk gelmez. Bununla birlikte seriyi oldukça hızlı basacağız, haliyle tüm seriyi çıktıkça alıp, okuyup kitap bittiğinde yeni kitap çıkmış olacağından keyifli bir şekilde seriyi takip edebilirsiniz. Kişisel görüşüm bu yönde.

13 Beğeni

Yeni baskıları merakla bekliyorum :star_struck::star_struck:

2 Beğeni

Ben de tüm seriyi baştan sona okumak için sabırsızlanıyorum. :droll:

Benim kafamda harika bir fikir var. Orta dünyada bir büyücü tarafından yüzükler yaptırılıyor. Üç yüzük cücelere, yedi yüzük ariflere , dokuz yüzük insanlara veriliyor. Bunlara hükmeden tek bir yüzük de, şaka şaka.
İthaki çocuk yazarlarını arıyor. Bilginiz olsun arkadaşlar.

9 Beğeni

10 Beğeni

Binlerce sayfalık konuda yaptığınız üç açıklamayı arasam da bulamadım. Ayrıca bazı kitaplarda halk arzusu, gönül serpintisi gibi açıklamalarla basımları değiştirdiğinizi fark edince, zaman çarkının durumunu sormak istedim. Kitaplığımdaki bir bölüm yakından bakıldığında her ne kadar ithakinin orta dünya kitaplarıymış gibi gözükse de, uzaktan bakıldığında matruşka bebeklerini andırıyor oluşu, sizi zaman çarkı hakkında yaptığınız o üç açıklamayı tekrarlatmasına vesile oldu. Aman kusura bakmayın.

2 Beğeni

Merhaba, daha yeni kargo geldi ve Siyah Orkide’yi okumaya koyuldum ancak sayfaları teker teker kopmaya başladı. okumaya korkuyorum.

1 Beğeni

Zaman Çarkı ve Orta Dünya kitapları eşdeğer durumlar, seriler ve kitaplar değil ki. Hepsi tekil onların, haliyle onlarda boyut farkı gayet normal, hiçbiri tutarsızlık içinde değiller. Beyaz kapaklılar normal boyuttan bir tık daha küçük. Siyah kapaklılar normal boyutlarında. Miras serisi cep kitabı boyutunda. Açıklamalı Notlarıyla Hobbit ile Hobbit Resimleri tamamen farklı kitaplar ve farklı orijinal tasarımlara sahipler, haliyle onların boyutu da tasarımlarının gerektiği boyut.

Halk arzusu, gönül serpintisi gibi açıklamalarla değişim yapmıyoruz, bazen yapacağımız değişimi yavaşlatıyoruz ki okurlarımız dizilerini tamamlayabilsinler. O da inanın fazlasıyla nadir ve çok istisnai durumlarda gerçekleşiyor.

Çok ilginç, kitabı ofisimize ulaştırmanız mümkün mü acaba? Hem değşimini yapalım hem de konuyu matbaaya iletelim. Çizgi romanda ilk kez karşılaşıyoruz, açıkçası incelemek isterim.

4 Beğeni

Kitabın sayfaları karton kapağa pek iyi yapıştırılmamış. Şu anda ancak 15 sayfa okuyabildim. her çevirdiğimde diğer sayfalar kopuyor. Aslında benim için sorun değil, (Yapıştırıcıyla tutturdum, sıkıntı kalmadı.) ama bilginiz olsun diye yazma ihtiyacı hissettim.

Merhaba, Clive Barker’ın tüm kitaplarının haklarını aldınız mı? Mesela daha sonra The Damnation Game, Sacrament gibi kitaplarını görür müyüz?

3 Beğeni

İdefix indiriminden gelen hepsi böyle galiba, benim de kapaktan ayrıldı kendi imkanlarımla yapıştırdım sağlam şimdilik. :slight_smile:

Teşekkürler. Bana özelden fotoğraf gönderebilir misiniz o zaman. Konuyu iletmek istediğim birisi var. Değiştirmek konusunda fikrinizi değiştirirseniz, kitabı göndermeniz yeter.

Şimdilik sadece üç kitabı hakları bizde. Diğerleri için bir girişimimiz olmadı.

Hangi kitaplar olduğunu sorabilir miyim?

1 Beğeni

Siyah Orkide, sanki güneş altında falan tutmuşlar da erimiş gibi olmuştu sayfaların kapağa yapıştığı ana yapışkan. Matbaa değil de idefix’in depolama hatası gibi geldi bana.

Anladım, çok ilginç. Siyah Orkide ilginç bir durum çünkü matbaada sıkıntıların yaşandığı dönem basılmadı. Münferit bir olay mı onu merak ediyordum. Acaba sizden de özelden 1-2 fotoğraf atmanızı rica edebilir miyim, özellikle tutkallı kısımlarının ve varsa hasarlı, kopan kısımlarının.

Ek olarak Siyah Orkide’sinde benzer sıkıntı yaşayanlardan da bir sayım ile fotoğraf rica edebilir miyim? Bir de kitapları nereden aldığınızı belirtmenizi. Teşekkürler.

1 Beğeni

Kan kitaplarınını da karanlık kitaplıktan görsek hiç fena olmaz zira sahaflar hariç bulunması zor kitaplar.

4 Beğeni

Aynen bende idefix’den almıştım.

1 Beğeni

Sayın @irbis, öncelikle çok soru sorduğum için özür dilerim ama sizde fark ettiyseniz uzun zamandır soru sormuyordum, epeyce araştırmadan sonra sorularım şunlar;
•bilimkurgu klasikleri’nde a.e. van vogt’un slan adlı romanını ve sizin daha önce yayınladığınız uzay tazısının yolculuğu kitabını görür müyüz?
•abraham merritt’in eserlerinden bazılarını BK klasikleri’ne eklemeyi düşünüyor musunuz?
•karanlık kitaplık dizisinde william beckford (vathek-ki daha önce yayınlamıştınız), ambroce bierce (şeytanın sözlüğü ile keşiş ve celladın kızı-ki daha önce yayınlamıştınız), robert w. chambers (-ki bazı hikayelerini sarı kral öyküleri adıyla yayınlamıştınız), wilkie collins’in beyazlı kadın eserini, lord dunsany ve mary e. wilkins freeman gibi yazarları ile eserlerini görür müyüz?
•modern serisi için hari kunzru’nun hangi kitabını basmayı düşünüyorsunuz?

4 Beğeni

Benim siyah orkidem de de sıkıntı vardi. Size göndermeyi düşünüyordum hatta. Ben de idefixden aldım.

2 Beğeni

Lütfen bize hatalardan ve tutarsızlıklar dan arındırılmış bir Zaman Çarkı çıkarın ortaya. Şimdiden gözlerinize sağlık!

4 Beğeni