İthaki Yayınları Soru Hattı

İthaki ilk başta bilim kurgu serisi kitapları için Kobo mağazasında satış yapacak gibi duruyordu ancak yeni kitapların çoğunu getirmiyorsunuz e-kitap olarak. Dune serisinin ilk kitabı hariç mevcut değil e-kitap olarak hizmetiniz(bilim kurgu için özellikle bu dediğim). Bundan sonraki süreçte kitaplarınıza e-kitap desteği getirme gibi bir planınız mevcut mu hem Kobo kitap okuyucular için hem de Türkiye’de piyasaya girmesi durumunda Kindle kitap okuyucular için ?

2 Beğeni

Ilknoktadan aldigim kitaplarimin sadece 1inde ayrac var. Ithakinin kitaplarının çoğunda zaten ayracla satılmadığını biliyorum. Sunu sormak istiyorum sadece ozellikle buyuk yazarlarin gaiman clarke bradbury vs vs gibi ayraclarini satsanız nasıl olur? Sahsen ben sizin minik ayraclarinza bayılıyorum. Kitabın icinde yillarca kalsa da zarar verecekmis gibi durmuyor. Bilimkurgu serilerine dair alıntıların olduğu bir ayraç seriniz olsa mesela. Suan misal 250 tane falan kitabım var ben boyle bir seriniz olursa 10 tane alırım :thinking::sweat_smile:

7 Beğeni

Ben de neden her kitaba ayraç yapılmadığını merak ediyorum açıkçası. Bundan mutlu olmayan yoktur sanırım. Çok masraflı olduğunu da düşünmüyorum. En azından dediğiniz gibi Gaiman, Tolkien vs ayraç setleri yapsalar da alsak.

7 Beğeni

Konu hakkında hiç fikrim yok ama doğayı korumak için ya da gereksiz kağıt kullanımını azaltmak için olabilir. Evimde çok rahat 200e yakın ayraç var internetten sipariş verirken aldığım site bile 4-5 tane koyuyor bu yüzden onlar da insanlardaki ayraç bolluğundan dolayı yapmıyor olabilirler diye düşünüyorum. Yine de dediğiniz gibi tasarımı güzel ayraçlar yapsalar bolluğa rağmen yine alırım ben.

3 Beğeni

Zaten Dünya Klasikleri’nde bir baskısı var, başka bir baskı yapmayı düşünmüyoruz.

Bu Ölümsüz ile ilgili konuştum. İlk verdiğim cevaptaki spekülasyonum doğru çıktı. Editöryal bir hata yok. Sadece çeviri yapılan edisyon ile burada karşılaştırma yapılan edisyon farklı edisyonlar.

Kobo için e-kitapları biz hazırlamıyorduk. İdefix hazırlıyordu ve yanlış hatırlamıyorsam, inanılmaz az miktarda satış olmuştu. Sonra da durdurdular bildiğim kadarıyla. Ne yazık ki Türkiye’deki e-kitap devrimine biraz daha var.

Aklımızda bir ayraç seti projesi var, yetiştirebilirsek Kasım ayında satışa başlamak istiyoruz. Ama çok abartmayı da düşünmüyoruz, pilot proje olacak bu. İlgiye göre devamı gelebilir ya da sona erebilir.

16 Beğeni

32 posts were merged into an existing topic: Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Hurin’in Çocukları ve Bitmemiş Öyküler tekrar basılacak mı? Sahaflarda çok pahalıya satılıyor bu iki kitap. Silmarillion basıldı umarım bu iki eser de basılır.

2 Beğeni

İnşallah Zaman Çarkı’dır. :roll_eyes:

16 Beğeni

Fredrik Backman’ın kitapları ne durumda, bu yıl içinde görebilecek miyiz?

Henüz bayram tatilinden dönmediğim için kapsamlı bir liste göndermedim ama instagramdan mesaj olarak her okuduğum kitaptaki hataları atarım yayınevlerine ve ithakiye de atmıştım. Haftaya müsait bir anımda hazır hata listesini(120 sayfaya kadar gözüme çarpanlar, sonra orjinal metinle paralel okuma) ve daha sonra da belki halka hizmet kapsamında ilk 120 sayfanın da paralel okumasını yapar listelerim…

Edisyon farkı şu paragraftaki orta cümleyi(farklı edisyon orjinaldeki paragraftan paragrafa geçen cümleyi) nasıl açıklıyor onu da anlatırsanız hoş olur, yada @irbis orjinal metnin bu kısmını paylaşsın lütfen:

7 Beğeni

-Dune Sapkınları ve Dune Rahibeler Meclisi kitaplarını basacak mısınız?
-Tam anlayamadım da netleştirmeme yardımcı olabilirseniz: Şu anda basılan silmarillion eski, beyaz olan. Ancak bir süre sonra siyah kapaklı, yeni boyutlardaki baskısı da çıkacak, değil mi? Eğer durum böyleyse, siyah baskıyı ne zamana bekleyebiliriz?

5 Beğeni

Güzel soru. Çünkü ben de beyaz kapaklı olanı elden çıkartıp hepsini aynı boy almayı düşünüyorum. Zaten bir tek Silmarillion - Beren ile Luthien var şu an. Hepsini tek tip yaparım en azından.

2 Beğeni

Insallah degildir. Tek bir seri tek bir yazar olamamalı. Bilimkurgu klasikleri korku klasikleri vs gibi tüm basarili ve donemine iz birakmis yazarlarin ayraclari olmasi cok daha iyi olur.

7 Beğeni

Dune ile ilgili sorunuzu bilmiyorum fakat @irbis Silmarillion’un son beyaz baskısı olduğunu bundan sonrakilerin siyah olacağını söylemişti. Yani kitap tükenip yeniden baskıya gidince siyah basılacak. Aslında bu baskı da siyah çıkacaktı ama beyaz olması için yoğun bir istek olmuş sanırım o yüzden beyaz basılmış.

Hangi kitaptan bu paragraf?

Bu Ölümsüz, Roger Zelazny.

İlgili mesajı da alıntılayarak tekrar yazmak istedim… Bu Ölümsüz kitabının son baskısından editöryal hata olmayan bir cümle:
“Dünyamızın şair-i azamı yerden aldığı bir kaya parçasını kaftanın tam tepesine indirdi ve bunu yaparken topladığı çok miktardaki kötü ve bir kılıç darbesini yeryüzünden çoktan silindiğini sandığım eski bir samuray manevrasıyla çıplak elini yanlamasına vurarak boşa çıkarmıştı.”

Arkadaşlarım ve eşim bazen şakalaşmak için bana gavur der, Türkçemin kötü olduğunu söyler, madem bu cümlede hata yok, insanlar doğruymuş çünkü ben bu hatasız cümleyi anlayamıyorum… Şair-i azamın topladığı çok miktarda “kötü” ne? Kılıç darbesi mi çok miktarda kötü?

3 Beğeni

Aslında inşallah Zaman Çarkı da buna dahildir demek istemiştim. :joy: Aynı fikirdeyim. Tekdüze olmamasını tercih ederim.

1 Beğeni

Yazdığım soru diğer konunun arasında taşınmış. Neyse bir daha sorayım, Mezarlık Kitabı çizgi roman 2. cildi, tahminen ne zaman okuyabileceğiz?

Bir de şimdi kitaplığımda gözüme takıldı; Karahindiba Hanedanlığı’nın devamı The Wall of Storms için de çıkış tarihi alabilsek harika olur.

Yani Hurin’in Çocukları, Bitmemiş Öyküler basılacak mı?