İthaki Yayınları Soru Hattı

Ben de tahmin hakkımı kullanayım: Bridge üçlemesi. Gibson anılınca, aklıma Sprawl üçlemesi haricinde bir bu seri geliyor.

Neyse, 2019 ve sonrasına bakalım. Benimkisi öylesine bir tahmin nasılsa.

1 Beğeni

Romandan ziyade bilimkurgu yahut fantastik öykü derlemesi basacak mısınız İthaki-san? öyleyse söyleme imkânınız var mıdır :icecream:

http://www.kayiprihtim.org/portal/okuma-rehberleri/vakif-serisi-okuma-rehberi/ Bu listede verilen kitapların -1. sıradaki hariç- tamamını yayınlayacaksınız değil mi? Bir de 4. kitabı yayınlamadan imparatorluk serisine geçmeseniz keşke. :slight_smile: Bu sıralama yüzünden seriye başlamaya çekiniyorum.

1 Beğeni

Var. Bu yıl 2 fantastik seriye daha başlayacağız. Onlarla birlikte İlahi Kentler’in ikinci kitabı da çıkacak yıl içerisinde.

Öykü derlemesi basacağız. Antoloji yok ama bu sene. Muhtemelen seneye bir antoloji daha çıkar. Birkaç farklı planımız var ama kesinleşmiş bir şey yok.

Bu listeye itibar etmenizi tavsiye etmem. Kısıtlayıcı bir liste. Çekinmenize gerek yok seriye başlamak için. Karışık basmıyoruz serileri. Bastığımız şekilde okuduğunuzda eksik kalacak ya da kafa karıştıracak bir şeye maruz kalmayacaksınız.

6 Beğeni

Neil Gaiman’ın Norse Mythology kitabı yakın zamanda gelecek mi?

7 Beğeni

Oğul herbert’in dune kitaplarını neden basmayı düşünmediğinizi anlayamiyorum. Frank herbert’in yazdığı son dune kitabı ile serinin bitmedigi çok açık adamın ömrü seriyi tamamlamaya yetmedi. Yakında yeni filmi çıkacak ve emin ellerde. Seriyi daha dikkat çekecek hale getirebilir. Tabi bunların hepsi telifle ilgiliyse o zaman başka.

2 Beğeni

Merhaba, Daniel T. Willingham’ın "Çocuklar Okulu Neden Sevmez? " kitabının baskıları kitap sitelerinde tükenmiş. Uzun zamandır bulamıyorum. Yeni baskı yapmayı düşünüyor musunuz?

1 Beğeni

Ben kabalci tarafindan basılan ve Brian Harbert ve Kevin j. Anderson imzalı kitaplara sahibim Haneden serisi üç kitabida okudum ve özet gecersem; okumamakla birşey kaybetmezsin. Sırf orjinal serinin hayranı olduğum için zorla okudum ve bitirene kadar canım çıktı. Cihad üçlemesine baslayamadim.
Çok okumak istersen kabalci kitaplari hala internetten bulabilirsin. Orjinal serinin öncesi olduğu için okuman sorun olmaz.
Tabi Dune serisinin devamı olan kitapları bende isterim. Ama sanmiyorumki tat versin.

1 Beğeni

Çünkü dizinin ismi Bilimkurgu Klasikleri. Oğul Herbert klasik kapsamına girecek bir şey yazmadı.

Üçüncü kitabın çevirisi halihazırda elimizde. Muhtemelen yaz sonu çıkar.

Sonbahar için istiyoruz ama kesin bir şey söylemek şu an için imkânsız.

Bu konu hakkında bir fikrim yok ne yazık ki.

3 Beğeni

Peki iletişime geçebileceğim bir adres verebilir misiniz? İnstagramdan ve mail yoluyla iletişim kurmayı denedim ancak geri dönüt alamadım.

Öncelik sırasında çok düşük bir yere sahip olduğu için şu an kimseden kesin bir bilgi alamazsınız.

İyi günler. Vakıf ve İmparatorluk romanının inter üzerinde iki çeşit kapağı olan versiyonu mevcut. Bunların arasında içerik bakımından herhangi bir fark var mıdır?

1 Beğeni

Yeşil tonlarındaki kapak basılamadı. Onu gösteren bir siteden de sipariş verseniz sağdaki gelecektir.

5 Beğeni

Merhaba. Üstte bir iki defa daha sordum fakat cevap verilmediği için tekrar soruyorum. Elric serisinin 5. kitabı ne zaman gelecek? Nisan denmişti , sanırım ertelendi. Tahmini bir zaman var mıdır acaba?

merhabalar. acaba 2001 bir uzay destanının devam kitapları çıkacak mı? çıkarsa ne zaman çıkar? bkk içinde mi çıkar?

3 Beğeni

Húrin’in çocuklari yeni baskısı ne zaman gelir? aylardir tükenmiş şekilde heryerde.

Şu an kesin bir tarih yok. Yıl içinde çıkacak.

Çıkacak ama kesin bir tarihi yok.

Yaz aylarında yeni baskısı yapılacak.

2 Beğeni

Robert Sheckley Mevki Uygarlığı ya da başka bir kitabı gündeminizde var mı?

Halihazırda gündemimizde yok.

1 Beğeni

Bir Uzay Efsanesi 2001 - 2010 - 2061 - 3001 Ciltli versiyonunun tekrar basılma ihtimali var mıdır? Yine fiyatları 250 TL’lerde geziyor.

Birde geçenlerde karanlık ktiaplar serisi makalenizde dikkatimi çekmişti. Lovecraft’ın toplu eserlerinin tek bir ciltli kitap içinde biraraya toplama gibi bir planınız var mı?

1 Beğeni