İthaki Yayınları Soru Hattı

İyi günler. Robert Charles Wilson’ın Dönüş üçlemesinin 2. ve 3. kitabı olan Axis ve Vortex’in akibeti nedir acaba?

Son dönemde okuduğum en güzel bilimkurgu romanlarından biriydi… Devamınıda çok merak ediyorum :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Merhabalar Emre Bey;

Neil Gaiman’ın İskandinav Mitolojisi bu ay içerisinde çıkar mı acaba?

1 Beğeni

Uzay Tazısının Yolculuğu Bilimkurgu klasiklerine katılacak mı?

Aldous Huxley’nin Ada kitabı ya da diğer kitapları tekrar basım olacak mı?

Müfit Özdeş’in Son Tiryakisi BK klasiklerine çok yakışır. Bilmiyorum kimde yayın hakları ama uzun süredir basılmayan bir eser.

Not: Lütfen flood yapmayalım (arka arkaya mesaj atmayın, “değiştir” özelliğini kullanın.

Lütfen soru işaretinden önce boşluk bırakmayın. Güzel Türkçemize sahip çıkalım :slight_smile: İyi forumlar… - Yönetici

1 Beğeni

Instagramda böyle bir kutuya rastladım.Acaba nasıl temin edeceğiz bu kutuyu.

3 Beğeni

Ben fuarda görmüştüm 3’lü setle beraber veriyorlardı. Bende ilk 2 kitabı var sadece üçüncüsünü alacağım dememe rağmen "öyleyse bu da hediyemiz olsun "diyerek verdiler:) Kitapçılarda hiç bu haliyle görmedim. Ama sormak gerekir.

3 Beğeni

Emre bey merhaba, başlayıp ve devamı gelmeyen serilerin durumu nedir? Devamlarını merakla bekliyorum.
Şu an devamını beklediğim kitaplar;
Robert Charles Wilson - Dönüş,
Cixin Liu - Üç cisim problemi,
Ken Liu - Kralların Merhameti

1 Beğeni

İlgili editör arkadaşımız şu an ikinci kitabın üzerinde çalışıyor. Sonbahara kalmaz diye umuyoruz.

Yaz aylarında çıkacak.

Uzay Tazısının Yolculuğu’nu katmayı düşünmüyoruz.

Ada’nın tekrar baskısı olacak. Huxley’nin diğer eserleri de yayıma hazırlanıyor şu an.

Son Tiryaki’yi Bilimkurgu Klasikleri’ne koymayı düşünmüyoruz.

Fuarda satışı oldu. Gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra internet satışı da olacak. Fakat şimdilik bir tarih veremiyorum.

Dönüş’ün ikinci kitabı editörümüzde. Kendisi bitirdiğinde bekletmeden basacağız.

Üç Cisim Problemi’nin ikinci kitabı benim elimde. Yıl bitmeden basmayı umuyoruz.

Kralların Merhameti konusunda herhangi bir yorumda bulunamayacağım.

9 Beğeni

Değiştirilmiş Karbon’un çevirisini gözden geçirmenizi şiddetle tavsiye ederim. Kitapta düşük cümleler, yazım yanlışları ve bence çevrilmesi gerekirken terimmiş gibi İngilizce bırakılan kelimeler var. Başka forumlarda da çeviriyi beğenmeyen insanlar gördüm.

1 Beğeni

Merhaba.Uzun zamandır yeni bir Thomas Pynchon çevirisi çıkmadı.Gravity’s Rainbow kitabının haklarını aldığınızı okumuştum.Çevirinin akıbeti nedir? Çıkışı için bir tarih verebilme şansınız var mıdır?

1 Beğeni

Merhaba. Önceki yanıtlarınızda Asimov’un Robot serisini basacağınız söylemişsiniz. Sadece ana seriyi mi basacaksınız yoksa geri kalan robot kitapları da basılacak mı? Galiba 10 tane robot kitabı vardı toplamda.

2 Beğeni

Yayımlamanız için size gelen bir dosyada neler arıyorsunuz?

Merhaba,

Gerekeni yapıyoruz. Merak etmeyin.

Geri kalan robot kitaplarından kastınız nedir? Asimov’un yazdığı tüm robot kitaplarını basacağız.

Türkçe edebiyatla ben ilgilenmiyorum ne yazık ki. Haliyle size tatmin edici bir cevap veremem.

4 Beğeni

Daha önceki cevaplarınızda kesin bir dille Raymond E. Feist kitaplarını basmayacağınızı belirttiniz. Bu kararınız yazarın yazacağı yeni kitapları da kapsıyor mu? Aslında tam olarak firemane saga serisinin kaderi ne olacak onu sormak istemiştim. Bir de eğer yazarın eserlerini basmayacaksanız başka bir yayın evine haklarını vermeyi düşünüyor musunuz ?

1 Beğeni

Çok kral soru sormuşsun özellikle ben ithaki ye çok kızgınım bu yüzden .Gedik savaşları serisini basıp basıp son 3 serisin basmamak çok büyük ayıp.

1 Beğeni

Türkçeleştirilip yayınlanan serilerinin her birinde eksikler bulunuyor bir kısmı hali hazırda tedarik edilebilirken bir kısmını da sahaflardan elde etmen gerekiyor. Tam bu noktada sahaflar devreye giriyor. Eğer bi seri arıyorsanız ve serinin bir cildi eksikse tüm seriyi almanız talep ediliyor.

1 Beğeni

Sanırım bu noktada yapılacak en doğru şey ilk 4 kitabı okuyup geri kalanının okumamak.

İlk 4 kitap için çırak ve gümüşdikeni bulman gerekiyor .en azından sahaflardan temin etme şansı var .mesela tanrıların gözyaşı yanlış hatırlamıyorsam krondor serisinde olacak sahaflarda bile bulma imkanı yok. En azından nadir kitap da satışı yok

Belki tercih ettiğiniz bir çözüm değil ama eksikleri e-kitap olarak okuyabilirsiniz.İleride bir gün tekrar basılarsa da kitaplığınızda ki eksikleri tamamlarsınız.Benim de merak ettiğim ve baskısı olmayan kitaplar için yaptığım bir şeydir.

Raymond E Fesit’le ilgili herhangi bir çalışmamız yok şu an.

1 Beğeni

Peki bu gereken Düşmüş Melekler için de yapılacak mı yoksa onda sorun yok mu? Ona göre alalım 2. kitabı.