İthaki Yayınları Soru Hattı

(Emre Aygün) #663

Basmayacağız.

Bu soru gerçekten ilk kez soruluyor sanırım. O yüzden cevaplayayım.

Söylemem. :slight_smile:

(emre) #664

Hiçi mi dediniz! :star_struck:

(SebnemSoydan) #665

1- Dragonlange serisinin diğer kitapları ne zaman çıkacak, ilk 6 kitap ile birlikte durdunuz.

2- Unutulmuş Diyarlar’da Drizzt serisinden çok daha güzel seriler mevcut. Bunlardan birisini basacak mısınız?

3- Darksun, Ravenloft serilerine girişecek misiniz.

Teşekkürler

(Yasin) #666

Bir sorudan ziyade bir istek olacak benimki. Barut Büyücüsü Üçlemesi’nin ikinci kitabını bitirmek üzereyim. Hayran kaldım diyebilirim. Yazarın yazmakta olduğu diger üçlemeyi lütfen çevirir misiniz lütfen.

Ve dahası Moorcock bilimkurgu klasiklerinde sadece bir kitapla mi sınırlı kalacak?

(Emre Aygün) #667
  1. Bir aksilik çıkmazsa temmuz-ağustos gibi Ruhdöveni ve Silah Kardeşliği geliyor.

2-3. Drizzt ve Ejderha Mızrağı dışında bir şey basmayacağız.

Üçlemenin üçüncü kitabı bir çıksın, o zaman bu konudaki kararımız belli olacak.

Moorcock şimdilik bu kadar.

(Y. Ezgi Erdoğan) #668

Bilimkurgu Klasikleri’nde Alfred Bester’in YGA ve Kaplan Kaplan dışında başka kitabı -yakın zamanda- çıkacak mı? Yıkıma Giden Adam’ı okudum ve biraz Bester açlığı çekiyorum da :smile:

(Sertaç Hasköy) #669

Emre Bey öncelikle bayramınızı şimdiden kutlarım. Soracağım soruya gelecek olursam: Acaba Lovecraft’ın Cthulhu’nun Çağrısı kitabını Karanlık Kitaplık’a ne zaman eklemeyi düşünüyorsunuz? Yaklaşık bir tarih verebilir misiniz?

(Emre Aygün) #670

Bir Bester için daha kollarımızı sıvayacağız. Orası kesin. Ama 2019’dan önce gelmez.

Teşekkürler.

Kapak bekliyoruz. Kapaklar çiziliyor şu an. Yoksa içi hazır hemen hemen. Kapaklar gelince, Lovecraftlar da gelmeye başlayacak.

(Pilav Ye, Kadınlara İnan) #671

Harika haber :ok_hand: :krs:

(Aykut Güven) #672

Robert A. Heinlein - Yaban Diyarlardaki Yabancı kitabının telifini alıp basma gibi bir planınız var mı?

(Turgay) #673

Daha önce cavaplanmıştı sanırım.BK serisine eklenicek.

(stormblessed) #674

Merhaba,
Brian McClellan’ın diğer serisini ve Barut Büyücüsünün kısa hikayelerini çevirmeyi düşünüyor musunuz?

Emre bey merhabalar… Hobbit Çizgi Roman tekrar basılacak mı?

(Sertaç Hasköy) #676

Merhaba Emre Bey.
1- İmparatorluk ne zaman basılacak? Daha önceki cevaplarınızdan birinde 1 Haziran demişsiniz ama göremedik?
2- Hurin’in Çocukları yeniden basılacak mı?

(kimyager _ferhat gürdoğan) #677

İmparatorluk 1 haziran ayında diye söylendiydi ama birinci kitap haziran ayında diye biliyorum.Çünkü 2 ayda bir Asimov gelecek denilmişti.Zaten haziran 17 deyiz :smiley:

(Sertaç Hasköy) #678

Evet umarım Haziran bitmeden görebiliriz :grinning:

(Rosales) #679

Merhaba Emre bey, İngiliz yazar Simon Beckett’ın David Hunter serisinin son kitabı olan “The Restless Dead” geçtiğimiz yıl çıkışını yapmıştı. serinin diğer kitaplarını ithaki yayınları türkçeye kazandırmıştı. tıpkı diğer kitaplarda olduğu gibi bu kitabıda yayınlayacak mısınız ? birçok kez ithakiye bu konuda e posta attım, ama geri dönüş alamadım. eğer beni bu konuda aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

(Ahyed) #680
  • Yüzyılın Bilimkurgu Öyküleri kitabına benzer başka bir bilimkurgu öyküleri kitabı basmayı ya da bk klasiklerine ekleme planınız var mı?

• Dresden Dosyları serisine devam etmeyecek misiniz?

(Efecan Başöz) #681

Merhaba Emre Bey,

Nisan ayında Enginlik serisi hakkında soru sormuştum ve “4. kitap yakında geliyor” şeklinde cevaplamıştınız. Üzerinden 2 ay geçtiği için tekrar sormak isterim, en azından bu yaz kitabı görebilecek miyiz?

Teşekkürler

(Tunahan Güçlü) #682

Merhabalar Emre Abi, ben özgün olduğunu düşündüğüm fantastik kurgu bir kitap yazdım ve yayınevlerine göndermek istiyorum. Ama sizinki de dahil bazı yayınevleri özgeçmiş istiyor. Ben 16 yaşındayım, özgeçmişe ne yazabilirim ki? Ne yapmalıyım?