İthaki Yayınları Soru Hattı

Merhaba,
Brian McClellan’ın diğer serisini ve Barut Büyücüsünün kısa hikayelerini çevirmeyi düşünüyor musunuz?

Emre bey merhabalar… Hobbit Çizgi Roman tekrar basılacak mı?

1 Beğeni

Merhaba Emre Bey.
1- İmparatorluk ne zaman basılacak? Daha önceki cevaplarınızdan birinde 1 Haziran demişsiniz ama göremedik?
2- Hurin’in Çocukları yeniden basılacak mı?

İmparatorluk 1 haziran ayında diye söylendiydi ama birinci kitap haziran ayında diye biliyorum.Çünkü 2 ayda bir Asimov gelecek denilmişti.Zaten haziran 17 deyiz :smiley:

Evet umarım Haziran bitmeden görebiliriz :grinning:

Merhaba Emre bey, İngiliz yazar Simon Beckett’ın David Hunter serisinin son kitabı olan “The Restless Dead” geçtiğimiz yıl çıkışını yapmıştı. serinin diğer kitaplarını ithaki yayınları türkçeye kazandırmıştı. tıpkı diğer kitaplarda olduğu gibi bu kitabıda yayınlayacak mısınız ? birçok kez ithakiye bu konuda e posta attım, ama geri dönüş alamadım. eğer beni bu konuda aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

1 Beğeni
  • Yüzyılın Bilimkurgu Öyküleri kitabına benzer başka bir bilimkurgu öyküleri kitabı basmayı ya da bk klasiklerine ekleme planınız var mı?

• Dresden Dosyları serisine devam etmeyecek misiniz?

1 Beğeni

Merhaba Emre Bey,

Nisan ayında Enginlik serisi hakkında soru sormuştum ve “4. kitap yakında geliyor” şeklinde cevaplamıştınız. Üzerinden 2 ay geçtiği için tekrar sormak isterim, en azından bu yaz kitabı görebilecek miyiz?

Teşekkürler

Merhabalar Emre Abi, ben özgün olduğunu düşündüğüm fantastik kurgu bir kitap yazdım ve yayınevlerine göndermek istiyorum. Ama sizinki de dahil bazı yayınevleri özgeçmiş istiyor. Ben 16 yaşındayım, özgeçmişe ne yazabilirim ki? Ne yapmalıyım?

Var.

Bunun cevabını iki mesaj önce vermiştim. Güncel sayfayı okusanız görürdünüz. Demişim ki:

“Üçlemenin üçüncü kitabı bir çıksın, o zaman bu konudaki kararımız belli olacak.”
Kısa hikâyeler için de şimdilik bir planımız yok.

Bu konuda herhangi bir çalışmamız yok.

1. Şimdilik tekrar baskıların büyük kısmık askıya alındı. O yüzden bekletiyoruz. Sonbahara kadar.
  2. Basılacak.

Hazirana yetişmeyecek, temmuzda çıkaracağız.

İthaki şu dönemde polisiye kitaplara yönelmiyor. O yüzden bu konudaki cevabım şimdilik olumsuz ne yazık ki.

1. Böyle bir planımız var, evet.
  2. Bu konuda henüz bir karar verilmedi ne yazık ki.

Bu yaz çıkması için elimizden geleni yapıyoruz.

Özgeçmiş mühim değil. Yazacak bir şeyin yoksa, yazmana gerek yok. Özgeçmişin olması sadece bir artı. Bir özgeçmiş başlatmak istiyorsan, internette CV örnekleri var. Doldurabildiğin bilgileri doldur, âdet yerini bulsun. Zaman geçtikçe, ekleyecek şeylerin olduğunda da güncellersin CV’ni.

4 Beğeni

Jane Harper’ın Kurak kitabını severek okudum. Yazarın 2017’de ikinci kitabı Force of Nature çıkmış. Çevirmeyi düşünüyor musunuz acaba?

3 Beğeni

Merhaba emre bey uzun zaman oldu soru sormayalı . Şöyle bir kaç soru sorup gideceğim

1. R. scott Bakker ( princes of nothing ) kitapları basmak gibi bir planınız varmı ?

2 ) Michael sullivan kitaplarını basmak gibi bir planınız varmı ?

1. Black company serisini basmak düşünüyor musunuz ?
2 Beğeni

Bilimkurgu klasikleri içinde post apokaliptik eserler olacak mı ?

Çevirmeyi düşünüyoruz, evet.

1. Herhangi bir çalışmamız yok.

2. Çeviride. :slight_smile:

3. Herhangi bir çalışmamız yok.

Olacak. Elimizde çevirisi bulunan iki kitap var bu konuda. Dahası için de planlarımız hazır.

10 Beğeni

Emre Bey Merhaba,
Bilimkurgu Klasikleri içerisinde Philip Jose Farmer eserleri görecek miyiz?

Emre bey merhaba.
Güzel bir yaz günü dilerim.
Bradbury’nin Uğursuz Bir Şey Geliyor Bu Yana kitabı Bilimkurgu Klasikleri kapağı formatında tekrar basılacak mı.

Kitap İthaki Yayınlarının Karanlık Kitaplık Serisi içinde yayınlandığı için bu söylediğin çok mümkün değil.

İthaki Yayınları Karanlık Kitaplık Serisi

2 Beğeni

Üç Cisim Problemi de kara borsaya düşmüş :rage:

Yakın bi zamanda yeniden basmayı düşünüyor musunuz?

Bu doğrultuda bir çalışmamız yok.

Uğursuz Bir Şey Geliyor Bu Yana bilimkurgu değil ki.

Düşünüyoruz.

3 Beğeni

Kara Sahaf Borsası…

Bu sahafların okurları dolar olarak görmeleri ne hazin ve ne acı…

“Maddi” olarak bile düşünseler “Ne kadar cok okura ön ayak olsalar o kadar çok satış yaparlar,” diye bir anlayışları olmalı ama gel gör ki fırsat kolluyorlar…

En ufak fırsattan kazanç elde ediyorlar ve sanki sorumluları yayınevi gibi bir anlayış oluşuyor. Kitap bu süresi ve sayısı tabii ki olacak ve bitecek; biter bitmez hurra fiyatı kaldırmaları mide bulandırıcı buluyorum. Şunun şurasında beş on sene önce daha iyilerdi ama artık değiştiler…

Yayınevinin o kadar telif, baskı ve çevirmen gibi gibi masrafları olmasına rağmen sattıkları fiyat belli ama onlar kiloyla hurdacıdan alıp, fişi de vergisi düşük üründen kesip yahut kesmeyip geriye kazandıkları para düşünülemez ve sözle ifade edilemez. Bu edebiyat değildir vahşi kapitalizmdir ve sahafların da bu basitlikte böyle bir aç gözlülükle yol tutmaları çirkindir…

Bu konuda yayınevleri desteklenmeli ve en kötüsü indirim zamanında onlardan alınmalı; zira bazı kitaplar 2-3 tl indirimli olduğu için bu çakalların yolu açılmamalı diye düşünüyorum. Gördükçe ve duydukça bu çakallıkları afakanlar basıyor…

7 Beğeni