İthaki Yayınları Soru Hattı

Stanislaw Lem’den Solaris sizden çıkacak mı?

Mümkün değil. İletişim telifini asla bırakmaz bu kadar çok satarken.

Lem’in teliflerini Alfa’nın aldığı söylentisi var ama henüz ortada bir şey yok. Birkaç tanesi daha klasiklere eklense müthiş olurdu.

İlk aklıma gelenler:

Yıldızlardan Dönüş
Küvette Bulunan Günce
Gelecekbilim Kongresi
Yıldız Güncesi
Dünya’da Barış

Fuarlar hakkında henüz güncel bilgiye sahip değilim. Fakat bu iki fuar da normalde gittiğimiz fuarlar diye hatırlıyorum. Muhtemelen tekrar gidilecektir.

Sonra, önce… Dönemsel bir şey değil aslında bu. Sadece her zaman kalıcı olacakları tutturamıyorlar. Uzun süredir verilen her ödülde görülen bir şey bu. Tek otorite olarak alınmadığı sürece bence ödüller oldukça eğlenceli şeyler.

Kitap içerisinde öyle aman aman bir değişiklik olacağını sanmam. Kaldı ki kitaplar her baskıda değişmeye devam ederler, rafa çıktı diye üzerlerindeki çalışma bitmez. Bu durumda gerçek bir hasar olmadığı sürece ekibin değiştirme gibi bir yola gideceğini sanmam.

Seri tamamlanmadan karar vermeyeceğiz buna. Fakat satışları çok ümit verici değil sanırım. Ben devam etmek istiyorum ama en nihayetinde yönetimin takdirinde bu. Zamanı geldiğinde gerekli konuşmalar yapılacaktır. Şimdilik kesin bir karar çıkmış değil.

Bir tarih veremiyorum, kusura bakmayın.

Yeni baskı yapılacak kesinlikle, ama sıra gelmedi henüz.

Solaris’in hakları bizde değil ki.

5 Beğeni

Merhaba hocam sandman matbaaya gitti demiştiniz 1-3-4-5 aldım, ikinci kitap ne zaman satışa çıkacak

Before Watchmen ne zaman gelecek acaba?

2 Beğeni

Matbaadan ne zaman çıkar, inanın bilmiyorum.

Çeviriden gelmesini bekliyoruz.

7 Beğeni

Merhaba sandman 2 basılacak mı? 2.cildi bulmadığım için seriye devam edemiyorum

Evet tekrar matba’ya göndermişler ekim gibi benim tahminim satışa çıkacak. Bende 2 Kitap tekrar çıkacagı için 1,3,4,5 aldım. Nema lazım tükenirse bu kaliteli baskılar’da bir daha bulamayız :+1:

Bari bir üstteki mesajı okuyun ya…

5 Beğeni

Şu arama özelliğini kullanmayı öğrenelim artık. Adam bir soruya 40 defa cevap yazamaz ki. Sorulan soruyu tekrar tekrar sormayın.

13 Beğeni
  1. yıla özel bir baskıydı o. Artık basılmaz arkadaşım. Yani benim bildiğim yayınevlerinin yıllara özel genel baskı mantığı böyle.

Merhaba, merak ettiğim bir şey vardı. Bir kitabı basmaya karar vermenizden itibaren geçtiği aşamaları özetler misiniz? Maksimum hızda ne kadar zaman alıyor mesela?

İmparatorluk serisinin 2. kitabı hakkında bir gelişme var mı acaba? Asimov kitapları iki ayda bir çıkıyordu normalde. Son kitap temmuz ayında çıktı yanılmıyorsam. İki ayda bir çıkma durumu bu kitapla birlikte sekteye uğrayacak sanırım.

Hadi ibris’i cevaptan kurtarayım :slight_smile: Ben cevap vereyim.

Kitap şu an harika çevirmeninin elinde. Çeviride. İmparatorluk #1’in çevirmeni ile aynı.

7 Beğeni

Çok iyi bir haber :smiley: O zaman şimdiden tebrikler @mit diyelim :slight_smile:

4 Beğeni

2.kitabın çevirisini bitirip teslim ettim demişti en son :face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth:

2 Beğeni

Ben de dün 3. kitabı çevirmekte olduğunu öğrenmiştim Facebook’ta.

2 Beğeni

İhsan Tatari diye biri aslında yokmuş… diye gidecek bu gidişle :smiley: İkinci teslim edildi, üçüncü çeviri aşamasında. Hepücüğünüze teşekkürler arkadaşlar :slight_smile:

27 Beğeni

Sen ne ara ikinciyi bitirdin? Hayırdır çeviriler falan :smiley: ?

Evlilikleri bitiriyorsun çevirilerinle. Benim de kafamı karıştırmışsın klsjdfsaf

4 Beğeni

Gene dayanamayıp kitap aldıracaksınız bana. :slight_smile:

1 Beğeni