İthaki Yayınları Soru Hattı

İskandinav Mitolojisi roman mı?

Roger Zelazny’nin Amber Yıllıkları’nı yeniden basacağınız müjdesini vermiştiniz. Yine ilk üç kitap bir arada olacak şekilde basmamanızdan yana ümidim. Böyle bir ihtimal var mı acaba?

Ayrıca Hugh Laurie’nin Silah Tüccarı’nı yeniden basacak mısınız?

Teşekkürler ve iyi çalışmalar.

2 Beğeni

Kitapyurdunda “Suret” diye bir dergi gördüm? Psikoloji felan çok ilgimi çekti. Uzun zamandır basıyor muydunuz bu dergiyi?

Merhaba
Robin Hobb’la ilgili bir gelişme var mı?

Ben bkm de de gördüm haberiniz olsun

Merhabalar,merak ettim Amatka’yı çevirdiğiniz için öncelikle teşekkürler.Kitap ince kapak mı sert kapak mı sormak istedim

1 Beğeni

Yaşlı Adamın Savaşı daha önce 1 sene içinde tamamlanır demişsiniz, bu durumda 2. kitabı yakın zaman içinde bekleyelim mi? Tatilde okudum da rahat okunan, hoş bir kitaptı.

Bir diğer sorum da bazen daha önce başka bir yayınevinden yayınlanan bir eseri siz yayınlıyorsunuz, çevirmen de aynı oluyor ama aynı çevirmene kitap baştan çevirttiriliyor. Bu çeviriyi iyileştirmek için yapılan bir şey mi, yoksa aynı çevirmen de olsa önceki çevirinin telifi önceki yayınevinde kaldığından yapılması zorunlu bir şey mi?

Bunların çoğu ikinci baskıya toparlandı. Bir kez daha üzerinden geçme planımız var ileride.

İskandinav mitolojisindeki önemli hikâyelerin hemen hemen kronolojik sıralamayla tekrar anlatımı. Roman gibi okuyabilirsiniz rahatlıkla.

İlk üç kitap tek ciltte basılacak yine.

Silah Tüccarı’nı tekrar basmak gündemimizde yok.

Suret’i yanlış hatırlamıyorsam bir senedir basıyoruz.

Neden olsun ki?

Ciltli değil.

Bir sene tahmin sadece. Diğer kitapların baskısı bitmeden yenilemeyeceğiz. Haliyle verebileceğim bir tarih yok.

Bu sadece bir durumda yaşanmış bir şey. Dune çevirilerinde Dost Bey önceki yayınevinin çevirisine çok fazla müdahalede bulunduğunu ve bundan hoşnut olmadığını dile getirdiği için kitapları baştan çevirmek istediğini söyledi. Biz de bunu kabul ettik. Telif meselesi olsa o şekilde çözümlenemiyor ne yazık ki. Tamamen kitabın daha iyi bir şekilde sunulmasıyla alakalı.

3 Beğeni

iyi akşamlar Emre bey bir mesajınızda Karanlıkta 33 Yazar gibi bir düşüncemiz var demişsiniz, benim sorum eski serinin yeniden basımını mı yoksa yeni bir seri mi düşünüyorsunuz. Yeni bir seriyse eğer eskiside basılma durumu olurmu. Teşekkürler.

2 Beğeni

Benim aldıgım cevap’ta yeni bir karanlık seri halinde, yeni kitap olacak. Eski karanlıkta 33 yazar dan farklı olacak gibi

Cebirci romanını bilim-kurgu klasikleri içerisinde yeniden basmayı düşünüyor musunuz?Klasikler içerisinde basımayacaksa beklemeden almayı düşünüyorum.

1 Beğeni

Bu konudaki planlarımızı henüz duyurmak istemiyoruz. Ama beklediğinize değecek.

Düşünmüyoruz.

Emre bey, Eskişehir kitap fuarına gelmeyi düşünüyor musunuz? @irbis

1 Beğeni

Hugo Ödülleri’ni ciddiye almamak için sebeplerden biri:

Özellikle 2000’den sonra benim de pek ciddiye alasım gelmiyor. Eski prestijni kaybedeli çok oldu.

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Peki benim gibi ilk baskını alanlar ne yapacak? Değiştirmek gibi bir düşünceniz var mı?

Kayseri Kitap Fuarı’na katılacak mısınız?

1 Beğeni

Ken Liu’nun Karahindiba Hanedanlığı serisinin ilk kitabı Kralların Merhameti’ni bastınız yayınladınız ancak devamı gelmedi, duyum da almadık. Devamı gelecek mi ?

Zaman çarkı 6.cilt basımı yeniden yapılacak mı, yapılacaksa da ne zaman olur ?

1 Beğeni

kızıl gokler altinda kizil denizler icin yeni baski yapacak misiniz ? seride tek eksik o kaldi.