İthaki Yayınları Soru Hattı

Bunu dogrudan emre beye degil herkese soruyorum daha once sorulduysa eger. sonsuzlugun sonu ithaki tarafindan basilacak mi arkadaslar?

Yayın haklarına MonoKL sahip basamazlar.

2 Beğeni

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Önemli olan bizim için de düzgün çeviri. Ne zaman çıkacağından ziyade. İyi çalışmalar dilerim.

3 Beğeni

Şöyle bir kutulu set yapma planınız var mı acaba?

5 Beğeni

Dirilen Öfke’nin ilknokta satışa çıkma tarihi 16 kasım olarak görünüyor, istanbul fuarının ilk haftasonunda orada bulma şansımız olur mu acaba?

Bir de başka bir konuda arkadaşlar Değiştirilmiş Karbon’un çevirisindeki ufak sıkıntılar sonraki baskılarda giderildi diye yazmışlar, böyle bir güncelleme oldu mu? Olduysa hangi basımda oldu acaba, elimde 3. baskısı varmış. İçerikte yenileme olduysa elimdekini bir arkadaşıma hediye edip güncelini almayı düşünüyorum.

3 Beğeni

LotGH için binlerce kişi birlikte olup istesek bile basılmazı zor gibi geliyor bana.

3 Beğeni

Ben sırf bu soruyu sormak için girdim bu siteye yukardaki arkadaşın yazdığını görmedim kusura bakmayın Çiğdem İpek Erkal doğru tercih olmuş yüzüklerin efendisinde çok iyi işler başarmıştı kayıp öyküler 1 2 nin haklarını satın alıp basmayı düşünürmüydünüz acaba ?

Anime kitaptan değil de mangadan uyarlanmış olsaydı şimdiye çoktan çevrilmişti.İngilizcemin yettiği kadar okumaya çalıştım ama bazı yerleri tam anlayamadığım için kendi dilimde okurken aldığım zevki alamıyorum ne yazıkki.Basmayacağız diye yayınevi yetkilisinden cevap alabilsem hiç olmazsa umutlanmam belki çıkar diye.Sanırım sorduğum soruyu görmediğinden cevaplamadı hala kendisi…

2 Beğeni

Zamanında Altın Kitaplar tarafından 6 tanesi yayımlanıp yarım bırakılmış Kara Kule çizgi roman serisini yayınlamak gibi bir planınız olur mu acaba ileride. Altın kitaplar satış rakamlarının düşük olması sebebiyle bıraktıysa zor gibi duruyor ama insan umut ediyor.

Mangası animeden sonra çıktı zaten. İngilizce çevirisi hakkında da sonraki kitaplar için çevirilerin kalitesinin düştüğünü okumuştum fi tarihinde internette bir yerde. Animenin kitaptan daha iyi olduğunu söyleyenler de bayağı çoğunlukta, neredeyse çoğu yeri tamamen aslına sadıkmış zaten. Kısaca anime serisini izleyip geçmek gerek, yani illa kitap diye tutturmaya gerek olmadığını düşünüyorum bu seri için. Kitabını da okumak istiyorum falan diyenlere de saygı duyarım ama gerekli olduğunu düşünmüyorum ben şahsen.

İlla kitap diye tutturmuyorum zaten.Animeyi izlediğimden hikayeyi de biliyorum sonuçta.Ama seriyi bir de kitap serisi üzerinden okumanın zevki de başka olur diye düşünüyorum.Serinin mangası olduğunu da şuan sizden öğrendim doğrusu.Büyük bir ihtimal zaten yakın bir zamanda türkiyedeki herhangi bir yayınevinden kitapların çıkacağını da düşünmüyorum.Ama yakın zamanda animesi yenilenmiş olarak yeniden çıkınca belki böyle bir fırsat doğar diye bekliyor işte insan…

2 Beğeni

Selamlar. Yakın veya uzak bir gelecekte Lin Carter, L. Sprague de Camp görür müyüz acaba? Dahası eski fantastik yazarlardan tekil kitaplar, gezegen fantazileri görme şansımız var mıdır?

İyi çalışmalar.

Mangası derken şunu kastediyorduysanız yanlışınız var. Bu animelerden önce yayınlanmaya başlamış.

2 Beğeni

Merhabalar istanbul kitap fuarı ilk gün gelmeye değecek, kısa sürede biter diyebileceğiniz bir kitap var mı?( Sanki bir mesajda zaman çarkı setinden bahsetmiştiniz.) Engelli olduğum için istediğim zaman gelemiyorum önceden ayarlamak zorundayım o da sadece bir defa gelebilirim:(

3 Beğeni

Fuarda setlerde indirim olacağını söylemişti Emre bey bunun üzerine ben sormuştum acaba fuar zamanı zaman çarkı 6. kitap kaos lordu basılacakmı diye. Bilemem cevabını vermişti. Bana sorarsan zaman çarkından umudu kes ben öyle yaptım.

O uzun serilerin ortasındaki kitap bir türlü basılmazsa insanlarda bir güven eksikliği olur haliyle.

Basılmayacak sanırım. Barış Müstecaplıoğlu hakları konusundaki son gelişmeleri tam ayrıntılarıyla bilmiyorum açıkçası.

Basılmayacak.

Çıkmamış, çıkmasına daha vakit olan ktiaplar hakkında herhangi bir planımız yok.

Haftaiçi çarşamba ya da perşembe gelir muhtemelen. Daha erken gelme ihtimali var ama hiç belli olmaz.

Çeviride düzeltiler yapıldı evet. İkinci baskı diye biliyorum ama üçüncü baskı da olabilir.

Sanmıyorum, açıkçası.

Düşünmüyoruz.

Yok.

Muhtemelen görmezsiniz.

İskandinav Mitolojisi ciltli var. Onun dışında özel bir şey yok. Uğrarsanız selam vermeyi unutmayın. :slight_smile:

Keşke aynı şeylerden bahsediyor olsaydık.

6 Beğeni

Arkadaşlar,

Bundan sonra Zaman Çarkı ve tekrar baskılarla alakalı sorularınıza, ekleyecek yeni bir şeyim olmadığı müddetçe cevap vermeyi düşünmüyorum. Anlayışınız için teşekkürler.

Fuara uğrarsanız, pazartesi, salı ve çarşamba günleri hariç ekipçe İthaki standında olacağız. Oralardaysak selam vermeyi unutmayın.

28 Beğeni

Merhaba.Biilimkurgu Klasiklerinden baya bir kitap almayı düşünüyorum.Fuarda en azından İlknoktada olan fiyatlardan alabilir miyiz?

Fuar boyunca kesin olarak yeni asimov kitabı görmeyiz değil mi? Geçen sene olduğu gibi iki kere gelip gitmeyelim.