İthaki Yayınları Uzun Dünya Serisi

images

5 Beğeni

“Uzun Dünya için tarih yok”

Bu seriden de soğudum. En iyisi elimde olan okuduğum iki kitap ile vedalaşıp devamını beklememek.

2 Beğeni

Benim de çok umudum kalmadı.

1 Beğeni

Burcununkitapları’nın İthaki yayınında söylendiğine göre çeviride sıkıntı var, seri devam edecek ama 3. kitap 2022 içinde gelmeyecek. İnşallah iptal edilmez.

5 Beğeni

Daha 2-3 gün önce ilk kitabı keyifle bitirmiştim. Çok kötü oldu bu.

Benim de devamını beklediğim bir seriydi, üzdü biraz.

2 Beğeni

Çeviri yapıldı ve kötü oldu veya çevirmen bulamadılar… gibi bir açıklama mı yaptılar?

Nedenini açıklamadı sadece çevirmenin seriyi bıraktığını bu yüzden devam kitaplarının aksadığını söyledi.

1 Beğeni

Ufak bir araştırma yaptım. Kitapyurdu’nda çevirmene göre kitap aratılabiliyor. İlk kitabı Cihan Karamancı ikinci kitabı Berna Kabacaoğlu çevirmiş. Berna Kabacaoğlu sonra ise çocuk kitapları çevirmeye başlamış, hem sayfa sayıları az hem daha çok satılma durumu var. Çevirmen seriyi bu sebepten bırakmış olabilir.

2 Beğeni

Uzun Dünya ilk kitabını indirimde görünce almayı düşündüm. Ama sonra goodreads’de bir bakayım dedim bu seri miydi. Diye sonra bir baktım klasik yarım kalan bir seri imiş. Şimdi sorsam acaba devamı gelecek mi? Diye ama klasik ithaki yarım kalan seriler arasına girmiştir heralde.

1. kitap çeviriye gitmişti ama çevirmen çeviriyi yarım bırakmış ve devam etmeyeceğini söylemiş o yüzden yarım kaldı ve seriyi baştan çevirecekmiş yayınevini.
1 Beğeni

Tekrar ilk 2 kitapta mı baştan çevrilecek o zaman? Bende indirim var diye aldım devamını bekliyordum. Umarım kısa sürede çıkarırlar diğer kitapları da.