İzlemekte Olduğunuz Diziler ve Yorumlarınız

(Behram) #348

Chambers Netflix

Konusu gayet güzel. İzlenebilinir.

(fatih çetin) #349

Kumsalda kitabını okuduktan sonra bazı iyi yorumlar gördüm bu dizi hakkında. Mini dizi olunca da günlük 1 bölüm izlerim dedim. 1. bölümünü yeni bitirdim. Tek kelimeyle efsane olmuş. Kumsalda kitabını okumadıysanız onu da tavsiye ederim.

Çook teşekkür ederim. Kesinlikle okuyacağım. Bence dizinin en güzel yanı şu 2 bölümde bile insanı araştırmaya itmesi. Bu kadar yakınımızda ve bu kadar yakın bir geçmişte olmuş olmasına rağmen açıkcası ben çok cahildim bu konuda. Şimdi bölümler arası bir yandan araştırıp daha da kızıyor, şaşırıyor, düşünüyorum.

(Ömer) #351

Chernobyl çok güzel olmuş.Hbo’ya karşı Game of Thrones 8.sezon rezaletinden sonra biraz canım sıkkındı ama bunu güzel toparlamışlar.

(Hüseyin gök) #352

Bu dizinin çıkacağını biliyordum ama aklımdan çıkmış yorumu da görünce hemen açtım diziyi.O kadar gerçekci ve kaliteli bir şekilde yapılmış ki nükleer felekatlerinin ne kadar ağır ve ciddiye alınması gerektiği çok iyi anlatılmış.Dizinin diğer güzel yanı ise tamamen tarafsız bir şekilde anlatılması olmuş.Mini dizi olması da güzel olmuş.5 bölüm de zaten bütün ayrıntıları ile herşeyi anlatırlar.

(Batuhan Barutcu) #353

Vikings inanılmaz bir dizi. Linç yiyebilirsim ama game of thrones dan daha iyi

(Buyici) #354

Linçi hak ettin ama…

(Hüseyin gök) #355

Aslında viking’de Game of thrones’den muzderip bir yapım.Son çıkan 2 Sezon o kadar kötü olmuştu ki hiç olumlu yorum almadı izleyici tarafından.Heleki ragnarın ölümü diziyi bitirdi.

Ragnar reis ölünce Viking izlemeyi bıraktım. Orada bitmeliydi dizi. Bir şeyleri lastik gibi uzatmayı dizi yapımcıları seviyor.

(Hüseyin gök) #357

Bence ragnar’ın ölümü veya öldürülmesi bile saçmaydı tabi gerçek tarih mi yoksa kurgumu bilmiyorum ama Avrupayı fethedecek potansiyeli vardı reisin:)

(Kadir) #358

Malesef gerçek tarih o şekilde ilerliyor. Son sezon hapçının teki olmuştu zaten Ragnar Reis, fazla uzatmayıp öldürmeleri daha iyi oldu.

Reis gemileri karadan yürütüyordu fırsat verilse İstanbul’u da fethederdi. :joy:

(Mustafa Yıldız) #359

Ben hala Ragnarın intikamının alındığı sezon finalinden sonrasını izlemedim. (bishop mu papaz mı ne bi adam gösterildi son sahnede) Çok iyi bir finaldi benim için elim gitmiyor izlemeye açıkçası. Bir de çok fazla mistisizme kaymıştı dizi. İlk sezonlarda Bu yüzde 5-10 iken sonlara doğru dizinin tamamına yayıldı. Tarihi kurgudan fantastik kurguya geçti dizi. Ragnar gibi bir karakteri kaybettikten sonra o dizi aynı olmaz gibi geliyor.

Fantastiğe geçme sebebi ot kafası da olabilir tabi ben daha az mistik minimumda tutulduğunda seviyorum bu diziyi.

(Atillà) #360

Şahsiyet veya Masum’u izleyen var mı? İkisinden birine başlamak istiyorum da şöyle bir özet geçebilecek varsa iyi olurdu.

(Ali Dursun) #362

Şahsiyet çok iyi başlayıp kalitesini biraz düşürerek devam edip finali de toparlayan bi dizi. Haluk Bilginer döktürüyor başrolde. Hakan Günday senaryonun hakkını vermiş. Onur Saylak da yönetmenlikte pek de fena olmadığını kanıtlamış bence. Müzikler (soundtrack) tercihleri iyi değildi, görüntü yönetmenliği de çok göz yormasına ve zırt bırt farklı açılardan izlememize rağmen idare eder diyebilirim. Sırf çok sürükleyici olduğu için bile izlemeni tavsiye ederim. Pişman olmazsın izlersen.

(fatih çetin) #363

@Rust Bence Şahsiyet’i bir daha izleyin derim. Renk kullanımı (bazı yerlerde Daredevil’i anımsattı bana) ve müzikler bence efsane. Üstüne bir de Haluk Bilginer faktörü olunca tadından yenmiyor.

@Voldemort Arkadaşın ve benim Şahsiyet yorumu üzerine 1-2 cümle de Masum için söyleyeyim. Bütün konularda iyi olmasına rağmen finali biraz bana garip geldi. Bir sezon daha olup toparlansa belki güzel olabilirdi ama yine de güzel bir dizi.

Son olarak 2 diziyi de tavsiye ederim. Pişman olmazsınız.

Aslında 2sini de izleyeceğim de birisi daha sonraya sarkacak. Finallerden önce birine başlayayım dedim, sanırım ikiniz de Şahsiyeti daha ön planda buluyorsunuz. Öyleyse masumu sonraya bırakayım.

(Bahri Doğukan Şahin) #365

Şahsiyet finaliyle beni çok etkilemişti. Masum’un hemen peşine izledim ve Masum kadar seveceğimi sanmıyordum ama sevdim. Yavaş başlıyor ama her bölüm çıtayı yükseltiyor Şahsiyet. Müzikler de çok güzeldi, görüntü yönetmenliği de.

Şahsiyet’te olduğu gibi Masum’da da Haluk Bilginer faktörü var tabii ki. Daha ilk bölümün introsundan diziyi çok seveceğimi anlamıştım. Yer yer True Detective’i hatırlatan sahneleriyle çok güzel bir diziydi.

Sonuç olarak her iki dizi de çok iyi polisiyeler. Hangisi hangisinden daha iyi bilmiyorum ama ikisi de izlenmeli. Ezel’in ardından izlenecek Türk dizisi bulamamıştım, bir anda 2 tane bulmak beni şaşırtmıştı. :smiley:

Teşekkür ederim, Şahsiyet’e başlayacağım o zaman. Ben de baştan sona hiç Türk filmi izlemedim, lisedeyken bölük pörçük birkaç dizi izlemiştim ama bu ilk sayılır sanırım. Tabii Haluk Bilgineri görünce listeye almıştım, konusunu hiç bilmiyordum. Polisiye olduğunu da sizden öğrenmiş oldum. :buyucu:

(İbrahim Şahin) #367

Catch-22 Hulu TV üzerinden yayınlanmış, forum üzerinde hiç yoruma denk gelmedim. Haberi dahi yapılmamış. İzleyen var mı?

Bu arada Chernobly son zamanlarda izlediğim en güzel dizilerden. Çoğu kişi önermiş zaten, hala izlemediyseniz kaçırmayın.