Hangi Dizileri İzliyorsunuz?

Altered Carbon…Kitabı ilk çıktığında hemen okumuştum ve çok beğenmiştim . Dizi içinde beklentim çok yükselmişti. Bu hafta izledim ama diziyi hiç beğenmedim .kitabı okumanın etkisi olabilir bunda ama çok kopukluklar var olaylar çok daha farklı gösterilmiş.Hiç hayal ettiğim gibi değildi.Kitabı okurken daha heyecanlıydım dizide hiç öyle olmadım.Diziyi izlediğime pişman oldum.

3 Beğeni

Kitabın etkisi varmış. Benim bayağı sevdiğim bir dizi oldu ve yorumundan sonra kitabını okumadığım için gayet memnun kaldım. Sadece Ortega karakteri biraz problematikti benim açımdan ve finali biraz basit kaldı. Bunun dışında beni derinden etkileyen bölümler var bu dizide.

1 Beğeni

Mcmafia’nın ilk sezon bitti diğer sezon da seneye gelir zaten. İzleyecek arkadaşlara öneririm özellikle türü sevenlere. Hem kaliteli oyunculuklar var hem de gerçekçi bir şekilde sunuyor olayları. Abartmıyor veya yüceltmiyor. Breaking bad tarzı ana karakterin suç dünyası içinde değişimini ve gelişimini anlatıyor. Yönetmenliği pek beğenilmiyor ki gerçekten de bazı şeyler daha iyi anlatılabilinirdi. Genel olarak öneririm.

Buna benzer suçla alakalı polisiye olmayan breaking bad veya narcos tarzı bir dizi önerecek arkadaşlar var mı?

1 Beğeni

The Crown’u bitirdim dün. Oldukça özenilmiş bir dizi, oyunculuklar çok iyi. 2. Elizabeth’i, Winston Churchill’i, John F. Kennedy’i görüyoruz. Matt Smith de var, dizide adamı uzunca bir süre 11. doktor olarak izledim ama sonunda yeni rolüne alıştım. Yakın tarihe ilginiz varsa, dönem dizisi de seviyorsanız şiddetle tavsiye ederim.

4 Beğeni

The Big Bang Theory izliyorum. Bir önceki sezonu o kadar beğenmemiştim ama bu sezonu baya güldürüyor beni umarım bu kalitede devam eder. Bitmesini istemediğim dizilerden.

1 Beğeni

@Forsaken gerçekten Ortega bir nevi baydı bile denebilir.

Ben de abartıldığını düşünüyorum. Çok fazla aksiyon, dövüş sahnesi vardı ve artık yetheeeeer diye kısım kısım sarmaya başlamıştım.

Sonu da ayrıca bir çok yönden değerlendirilebilir. 2. sezon gelir diye tahmin ediyorum.
Kız kardeşi sürekli geleceğini söyledi. E o da kız arkadaşını arayacak. Ortega da Ryker’a kavuşursa, hep birlikte ailecek kızı arayıp aynı zamanda kız kardeşiyle savaşabilir??

2 Beğeni

Kitabı okurken ‘Dedektif Rissoli’ tadındaki Ortega karakterini sevmiştim aslında. Dizinin ilk bölümünü izledim ve ihihih diye gülümseyerek konuşan sevimli bir Ortega gördüm ve hiç hoşuma gitmedi açıkçası. Bari fiziksel olarak kitaba uydursaydınız, adam her seferinde uzun boylu oluşundan falan bahsetmiş, minyon birini koymuşlar diziye. :expressionless::expressionless::expressionless:

3 Beğeni

Black mirror 3.sezonu izliyorum. Şu ana kadar çok sevdim ama son sezona gelen eleştiriler dolayısıyla 4.sezona başlamaya korkuyorum

3 Beğeni

Bence 4. sezon 3. sezondan kat kat iyiydi. İlk iki sezonun yerini tutmaz ama korkmaya hiç gerek yok.

2 Beğeni

Ülkede zaten iyi giden doğru düzgün bir şey yokken, bir de başımıza her şeyi beğenmeme timi çıktı. Eleştirenleri bir çoğu üretim, yaratıcılık adı altında hiçbir şey yapmamış, hiçbir şey meydana çıkarmamışken, böyle ağır, önyargı oluşturacak fikirlerini üzerimize kusmaları çok kötü.
Çok nadir internetteki yorumlara kulak asıyorum. Kötü diziyi ilk 2 bölümden, kötü filmi ilk 30 dk’den anlıyorsun. Çok da gerek görmüyorum, çünkü yorumlara bakıp ertelediğim bir çok şeyi zaman bulup izlediğimde/okuduğumda geç kaldığım için defalarca pişman oldum.
Ki bence @hedehede’nin de dediği gibi gayet iyi bir sezondu.

5 Beğeni

Dün nöbette can sıkıntısından Fazilet Hanım ve Kızları’ nı izledim. (Ara ara bakıyorum) O tabut sahnesi neydi? :open_mouth: Her ne kadar karakterler, olaylar, entrika yönünden klişe bir dizi olsa da orada Deniz Baysal (Hazan) ve Nazan Kesal (Fazilet)’ ın oyunculuğunu çok beğendim, etkiledi gerçekten. :disappointed:

1 Beğeni

Çerezlik diye düşündüğüm The End of the Fucking World’ü 1-2 bölüm izleyip kitap okurum dedim ama dizinin 8 bölümünü de izledim… Izledigim en sürükleyici dizi olabilir. Müzikler, görseller, hikaye… hepsi müthişti. Mutlaka izleyin derim bu şöleni.

5 Beğeni

La Casa de Papel. Ilk sezonun 11. bölümünde olmam gerek, inanılmaz abartıldığını düşünüyorum. Bu kadar zeki olan profesörün böylesine geri zekalı bir ekiple soygun yapmaya yeltenmesi ironik. Üstelik mantık hataları da göze batıyor, her şey tesadüf ve şans üzerine kurulu. Bakalım sezon finalinde bir şeyler verebilecek mi?

F.R.I.E.N.D.S. 4983. defa izliyorum, ilk sezon bitti. Bitirince yine depresyona gireceğimi bile bile izliyorum. Depresyondan kurtulmayı ise başa dönerek çözmeyi planlıyorum.

3 Beğeni

Mozart in the Jungle. Geçen yaz klasik müziğe ve enstrümanlara ilgim ani şekilde artmaya başladığında keşfetmiştim. O zamanlar 3 sezondu ve hepsini 1 aya yayarak izlemiştim her sezon 10 bölüm ve her bölüm 25-30 dakikadan çok da zamanımı almamıştı. Şimdi yeni 4. sezonu çıkıyor ve keyifle izlemeye devam ediyorum.

Dizi insanı bulunduğu ortamdan tamamen alıp götürüyor ve bıraktığı etki çok büyük ama diziyi izledikten sonra kafa dağıtan herhangi bir şeyden bir süre uzak durmak en iyisi iyice özümseyebilmek adına dizinin anlatmak istediklerini. Basit görünse de sıradan yaşamların insanlarının farklı duygularını ele alarak oldukça başarılı bir iş çıkarıyorlar. Oyuncular bu dizi için daha iyi seçilemezdi sanırım. Kurguyu yakalamak bazen zorlayıcı olabiliyor değişken çok fazla şey var. Her bölüm bittiğinde ayrı bir hissiyat bırakıyor ve insan hem diziye hem hislerine şaşmaktan alamıyor kendini.

3 Beğeni

Jessica Jones 2. sezonu yeni bitirdim. İlk sezondan sonra izlemeyi düşünmüyordum ama ilk bölüme bir bakıp tutamadım kendimi devam ettim. Sezon 2 çok daha iyi geldi bana, konu ve karakterler daha çok oturmuş en azından Jessica hariç her karakter. Jessica’nın geçmişini irdelemişler -irdelemekten fazlası denebilir-, Luke Cage’i çok itici bulmuştum bu dizinin içinde neyse ki belirmedi tekrar. Kendi setinde takılsın orada seviyorum onu.

İlk sezonu sevmeyişimin başlıca nedeni David Tennant ve Kilgrave kombinasyonun potansiyelinin hiç kullanılmamış olmasıydı. Bu kombinasyonu çok sevmiştim halbuki :frowning: Bu sezonun en sevdiğim yanı ise her pisliğin sebebi bir günah keçisi olmayışı. Nereden baksan kötü bile yok -en azından kasti bir kötü- gri çizgilerde yüzüyor hikaye.

Ben beğendim ilk sezonda ikinci sezonu izlemem demiştim, şimdi üçe bakarım diyorum. Dizi vasattan orta halli bir yapıma dönüştü bende.

2 Beğeni

Breaking Bad e yazın başladım 3 . Sezondayım bir türlü bitiremedim yanlış anlaşılmasın dizi 10 numara

3 Beğeni

Şu sıralar Agents of Shield’ın yeni çıkan sezonunu izliyorum. Dizinin ilk sezonu biraz sıradan gelmişti ama ikinci sezonuyla birlikte bilim-kurgu ön plana yerleşti. Karakter gelişimleri ve olayları çok fazla uzatmamaları harika. Özellikle 4. sezonun birinci ve ikinci yarısı ve iki yarıyı da son iki bölümde birleştirmelerine bayılmıştım. Zaten 4. sezonun ilk kısmı fanastik ikinci kısmı ise bilim-kurgu ağırlıklıydı. Şuanki sezon da farklı bir şekilde ilerliyor bu sefer gelecekteler. Bayılıyorum diziye umarım çizgisini hiç bozmaz. Gerçi bu sezon son olabilir diyorlar hadi bakalım.

2 Beğeni

la casa de papel dizisini bitirdim dün. İzlemeyenlere tavsiye ederim güzel bir dizi.

Berlin her ne kadar sapık olsan da son yaptığın adamlık kalbimde taht kurmana neden oldu :sob:

2 Beğeni

Prison Break yabancı dizilerde ilk göz ağrım. CNBC-E’de haftalık izlerdim. 5.sezonunu izledim en son ve şunu sormak istiyorum, sebebi neydi ki? Efsane birinci sezonun ekmeğini yiyebildikleri kadar yiyecekler anlaşılan.

4 Beğeni

Jessica Jones’un ilk sezonuna âşık olmuştum. İkinci sezonu beni dehşete düşürdü. Daha iyi sahnelenen öğrenci filmleri biliyorum.

2 Beğeni