Hangi Dizileri İzliyorsunuz?

2 bölüm izledim. The Last Airbender ne kadar mükemmelse Legend of Korra o kadar berbattı :sweat:
Birkaç bölüm daha izleyeceğim ancak böyle devam ederse daha fazla izleyeceğimi sanmıyorum.

2 Beğeni

Good Omens’in ilk bölümü yayınlandı bugün, izledim geldim. Çerezlik bir yapım olmuş. Kitap kadar eğlenceli. Anlatıma ve diyaloglara bayağı sadık kalınmış, kitabı da geçenlerde okuduğum için çoğu diyaloga eşlik ettim. Bittiğinde muhtemelen sevdiğim uyarlamalardan biri olarak kalacak. Ayrıca David Tennant’ı zaten çok severdim, Michael Sheen’le yakaladıkları uyuma bayıldım.

4 Beğeni

goodomens-e1558362886322

Bende bütün hepsini izledim.Diyalog’lar çok iyi olmuş.Şeytan ve melek’i oynayan karekterler bence çok iyiydi.Dizi 6 bölüm ama daha 2-3 sezon çekilecek gibi.2.sezonun olaçağı son bölümde belirtildi.

4 Beğeni

A hepsinin yayınlandığını farketmemişim, yorgunluktan olsa gerek. Mini dizi olacak sanıyordum ben devamının geleceğini duymak sevindirdi şu an. Devam etmeye gidiyorum o halde :smile:

2 Beğeni

Aynen devamı gelecek ve bana kalırsa uzun bir seri olacak.Kitabı vardı okumadım ama anladığım kadarıyla ilk sezonda Kitabı tamamen işlemişler ama diziye öyle sağlam bir seneryo ile girmişlerki ve oyuncularda o kadar iyi olmuş ki devam etmemesi zaten mantıksız olurdu.:slight_smile:

2 Beğeni

Nerede bitirdiklerini bilmediğimden bitirdiğim zaman bu konuda bir yorum yapacağım :slight_smile:

2 Beğeni

Ben kitabı sattım sanıyordum ama kitaplığa bakınca bi bakım dedim sonuna .Dediğim gibi kitap tamamen işlenmiş ilk sezonda:) kalan herşey artık senaristlerin elinde yani neil gaiman hikayesi dışında bir şey karşımıza çıkacak.İlk sezonda ki gibi umarım güzel bir hikaye sunarlar.

2 Beğeni

Önceki mesajı attığınızda keşke izlemese diye geçirmiştim içimden. Bence direk bırakın. Hiç yokmuş gibi davranın. Başta söylemediğim için çok üzgünüm.

1 Beğeni

Ben ilk sezonu zar zor bitirmiştim geçen yıl yokluk sırasında. Kesinlikle sarmıyor ya bir devam hikayesi var geri dön avatardır bu dedim, olmuyor. Korra’nın kendisi de çok itici geldi ayrıca feminist gözlüğümle izlerken bile. Güzel olan tek detay Katara’nın yaşlı haliydi.

1 Beğeni

Neresinden dönsek kardır diyelim o zaman. Belki flaskback sahneler olur The Last Airbender’dan birşeyler görürüm umuduyla birkaç bölüm daha devam edecektim. Oysa ki hiç alakası yokmuş. Ne güzel hikayeler çıkabilirdi burdan.

Evet kesinlikle. Korra’nın kendisini hiç sevmedim zaten. Bu kadar plansız programsız, sorumsuz olması çileden çıkardı beni :sweat_smile:
Tadımız kaçmasın daha fazla :smiley:

1 Beğeni

Bittiğine göre artık Game of Thrones izleyebilirim diye başladım. Çok spoiler yedim ama bazı kitapları okuduğum için birkaç tanesini biliyordum. Böyle bile çok iyi dizi. Sonunu da biliyorum ama sürece tanıklık etmek müthiş.

1 Beğeni

Vee bitirip geldim şöyle bir yorum yapacağım. Kitabı okuduğum zaman ben de çoğu insan gibi keşke devamı olsaydı demiştim çünkü çok eğlenmiştim. İzlerken de çok eğlendim. @Husey dediğiniz gibi kitap bu sezonla sonlandırılmış ama devamı gelecek gibi. Bu beni umutlandırdı açıkcası çünkü kitaba bağlı kalan güzel bir uyarlama olmasının yanı sıra, kitabın dışında yazılan sahneler ve eklenen detaylar da çok güzeldi. Senariste baktığımda ise kendisinin Neil Gaiman olduğunu gördüm. Dizi zaten üçüncü bir şahısın anlatımıyla ilerliyor. ‘Keşke devam etseydi’ söylemlerinin hakkını vererek hikayenin devamının da güzel anlatılacağını düşünüyorum bu yüzden.

@fatihcetin kitabın yeniden basılacağını duymuştum, bence alın okuyun derim. Kitap çok yoğun bir dönemimde kaçamak gibi olmuştu benim için.

4 Beğeni

Good Omens bitti. Dizi çok eğlenceli ve komikti. Oyunculuklarda çok iyiydi özellikle Crowley’i oynayan David Tennant (nam-ı diğer 10. Doktor) Michael Sheen’i ilk defa izledim onunda oyuculuğunu beğendim. Dizinin ikinci sezonunun olacağına dair mesaj verdiler ama devamının çekilmesini isteyip istemediğim konusunda kararsızım. Çünkü dizi bu haliyle çok başarılı devamını çekip batırmalarından korkuyorum. Dizinin kitabını da boş bir zamanımda okumayı planlıyorum.

Person of interest dizisine başladım.Eğer aksiyon seviyorsanız öneririm.Jonathan nolan abi işini biliyor

1 Beğeni

Daha yeni bitirdim diziyi, forumdan başka birileri izlemiş mi diye bakıyordum yorumunuzu gördüm.

Konusu ilginç olduğu için açtım izledim. O tabletin küçüğünü kullanarak ben de çizim yapıyorum ve düşündüm ki böyle bir şey benim başıma gelse ne yapardım acaba? Ben tablette kötü karakterler, apokaliptik resimler çiziyorum, içine girmek istemezdim herhalde.:sweat_smile:
Dizi bazı Kore dizisi klişelerini barındırsa da ben beğendim. Her bölümü heyecanlıydı. Kızın babası çok iyi rol yapmış ayrıca. Bir de baş roldeki Lee Jong Suk çoğu kızdan daha güzel :joy: Ya bu Koreliler ne yapıp ediyorlar o ciltlerini 40 yıl aynı tutuyorlar, o nasıl cilt bakımdır reis?

1 Beğeni

Bir okulun ebeveynlerine özel bir baloda cinayet işleniyor ve polis sorgusuna paralel olarak olayların başından izliyoruz.

Sürükleyici mi, evet sürükleyici. UTC e benzetmiştim başta ama 7 bölüm olduğu için daha çabuk sonuca varıyoruz tabii çok olay da yok haliyle.

Aslında çoklu ilişkiler işleniyor haliyle herkesin bir miktar alakadar olacağı bir cinayet bekliyorsunuz ki polis işin içinden çıkamasın ama pek öyle olmuyor

yani ilk bölümden itibaren “inşallah bu ölür” dediğiniz karakter ölüyor. Sanırım Jane’in Perry ile ilişkisi ayyuka çıktığında seyirci çıldırır beğenir sandılar ama ben bundan daha 3. bölümde tahmin bi yana; emindim.en azından finalde Bonnie gibi melek misali alakasız masum biri ölse etkileyici olur üzerdi. Veya okuldaki zorba ortaya çıkmasaydı da Renata’nın eşinin tehdidinin son ana kadar bir heyecanı olsaydı. Veya Ed tiyatrodaki Madeline in eski sevgilisiyle kavga etseydi de deseydik acaba kim öldü

Yine de seyirci çıldırmış beğenmiş ama Türk izleyicisi için taze UTC nin üstüne gitmez ama sürükleyicilik konusunda sıkıntı yok ama yine de dedigim gibi çok yarım kalmış mesele var. 1. bölümden bu yana sizi taşıyan mevzular ya çözümlenmiş ya da çözülmenin etkisiyle önemini yitirmiş.

Yine de 2 günüme biraz olsun heyecan kattığı için 9 puanı hak eder :smiley:

1 Beğeni

The Act dizisine başlayıp bitirebilen var mı? Bana o kadar ağır geldi ki şu izlediklerimin gerçek olması çok keyif kaçırıcı ve izlemeyi zorlaştırıcı. Üçüncü bölümden sonra kaldı öyle izleyemedim. Normalde kabak çekirdeğimi alıp keyifli keyifli dizi izlerken bu diziyi bunaldığım için izleyemiyorum.

Good omens izliyorum şu an ve HARİKA gidiyor.
Birkaç yıl önce okuduğum kitabı (“kıyamet gösterisi” adıyla geçiyor) favorilerim arasında, dizisi çıkacağını duyunca hem heyecanlanmış hem de endişelenmiştim. Ama efsane bir uyarlama olmuş. Görsel efectler olsun kadro olsun senaryo olsun müzikler… Gerçekten son zamanlarda izlediğim en eğlenceli dizi. Tereddüt etmeden izleyin derim :smile:
Türü kara mizah, fantastik.
Hristiyan mitolojisindeki kıyametin kopacağını ve bunu durdurmaya çalışanları konu almış.

2 Beğeni

5.ci ve final bölümünü biraz önce bitirdim of of of diyebilirim.Bu nasıl muhteşem bir sondur.Dizinin başında sordukları sorunun cevabını(Çekirdek nasıl patlar?) çok güzel verdi ana kahramanımız.Cidden çok duygusal bir sondu.

Daha izleyemedim. En merak ettiğim şeydi “neden oldu” soruları. Finali heyecanla bekliyordum. Dediklerinle çıta kat be kat arttı. İzleyip yorumlarım ben de. :innocent:

1 Beğeni