J.K. Rowling, Depresyonla Boğuşan Hayranlarını Desteklemeyi Sürdürüyor!

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: J.K. Rowling, Depresyonla Boğuşan Hayranlarını Desteklemeyi Sürdürüyor! – Fantastik Canavarlar

image

Harry Potter efsanesinin yaratıcısı J.K. Rowling‘in aktif bir Twitter kullanıcısı olduğunu hepimiz biliyoruz. Hayatımıza ‘Ruhemici’ gibi bir kavramı sokan ve onları yaratırken kendi depresyonundan yararlanan Rowling, bu defa da okurlarına moral vermek için sahnede! Zorlu bir dönemden geçen Sally bu durumu aşmak ve ‘Patronus’unu güçlendirmek’ için Harry Potter serisini baştan okuduğunu söyledi ve her ihtiyacı olduğunda… (DEVAMI…)

6 Beğeni

Vay be, yalnız değilmişim. Benim de gecirdigim en zor dönemlerde Harry potter evrenine dalıp gittiğim ve dertlerimi unuttuğum zamanlar oldu son birkaç yılda. Antidepresan niyetine günde birkaç bölüm aldığım oluyordu.

3 Beğeni

Bunu yazdığım için çok tepki alacağım belki fakat böyle bir olayın herhangi bir haber değeri taşıdığını düşünmüyorum. Sadece temel bir insani tepki vermiş ama ünlü olduğu için büyük bir şeymiş gibi sunuluyor.

2 Beğeni

Peki, @Celebhol sana bir soru sorucam:Diyelim ki Angelina Jolie seni twetterda takip etse senin tepkin nasıl olurdu?

2 Beğeni

:grin:Bilmem, sosyal medya hesabım yok, pek sevdiğim platformlar değiller. Herhalde şaşırır ve garipserdim çünkü böyle bir şey olması için aklıma gelecek hiç bir neden yok. Arada İngillizce şeyler yazıyorum belli platformlarda, onlardan biriyle bağlantılı olarak takip etseydi sevinirdim çünkü popüler bir figürün takibini almak, oldukça önemli bir şey, yazıların insanlara ulaşması açısından.

1 Beğeni

Bak,tıpkı senin dediğin gibi

O yüzden ““ünlü olduğu için büyük bir şeymiş gibi sunuluyor””

2 Beğeni

Yalnız ben o cümleyi belli bir bağlamda kurdum.

“…popüler bir figürün takibini almak, oldukça önemli bir şey, yazıların insanlara ulaşması açısından.

Yazdığım şeyler felsefi ve bilimsel içerikli parçalar zira, insanları bilgilendirmek için yazıyorum onları. Bunun dışında, onayının benim için bir önemi olmaz çünkü bu konuda herhangi bir otoritesi yok.

Buradaki haberde olay çok daha farklı. Varsayımsal konuşuyorum, ünlü bir insanın beni böyle takip etmiş olmasının haber olmuş olmasını da istemezdim (yukarıda dediğimden farklı bir şey bu) çünkü herhangi bir haber değeri yok.

Depresyon değil ama okul sınavlarımda en yüksek puanları alsam bile sonuç açıklanana kadar çok stres geçiriyorum ve bu sağlığıma zarar veriyor. Bazen ne yapacağımı bilmediyim zamanlar oluyor. İşte o zaman Hermioneyi hatırlıyorum. Onun okul hayatını. Hep ders çalışmak zorundaydı ve ben de öyleyim. Gerçek olmasa da (benim için ve bir sürü potterhead için gerçekdi) böyle birinin olması çok güzel.
Teşekkürler J.K.Rowling :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts:

1 Beğeni