J.K. Rowling İmzalı 4 Yeni Harry Potter Kitabı Geliyor!

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/dusunseli/pottermore/j-k-rowling-imzali-4-yeni-harry-potter-kitabi-geliyor/

image

J.K. Rowling‘in kaleminden daha fazlasını okumak için yanıp tutuşan kaç kişiyiz? Öyleyse alev almaya hazır olun! Pottermore, Rowling imzalı yeni Harry Potter dünyası kitaplarını duyurdu! Daha önce Pottermore Yayınları tarafından yayınlanan 3 e-kitapla bizlerle olan Rowling, şimdi bu seriye 4 yeni parça ekliyor! Harry Potter: Bir Sihir Tarihi (Harry Potter: A History of Magic) üst… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Pottermore un yayınladığı ilk 3 kitap kendi içeriğinin aynısıydı. Sadece toplluca düzenlenmiş hali. Anlamadığım bu kitaplar da onlar gibi sadece pottermore içeriği mi olacak yoksa Rowling kitaplara özel şeyler mi yazacak. Eğer yeni içeriklerse umarım Rowling baya iyi ve yaratıcı yazmıştır çünkü grindelwaldın suçları filminden sonra biraz kendini affettirmesi gerekiyor hayranlara açıkcası.
Edit: Haber yanlış. Kitaplara rowlingin hiçbir katkısı olmayacakmış. Hatta kurmaca değil gerçek hayatla ilhiliymiş. Yani sihir tarihi adlı sergi gibi gerçek hayattaki sihirin tarihiyle ilgili olacakmış. Yani boşverin gitsin.

4 Beğeni

Eskiden heyecanladiran ve meraklandiran “yeni kitap” haberinin simdi ise hiçbir şekilde heyecanlandirmiyor oluşu… bravo rowling​:clap::clap::clap::clap: en büyük basarin bu olsa gerek :clap::clap::clap:

2 Beğeni

Rowling yazmıyormuş, haber yanlış. Pottermore un kendi yazdığı ve sihir tarihi sergisinden esinlendikleri şeyler olacakmış.Rowlingin resmi sitesinde açıklama bile var.

Her şeye rağmen yazara rağmen okurken aldığım keyfin hatrına şu seriyi sevmeye çalışıyorum. Ama yok illa nefret ettirecekler. Yeter artık, kabak tadı verdiniz. Bir salın şu Harry Potter’ı ya.

Olay malesef Rowlingin kontrolünden biraz çıktı. Wizarding world kendi başına bir şirket gibi oldu ve gerçekten iyice para sağmaya çalışıyorlar. Ama olay neye para verip vermeceğini bilmekte. Mesela pottermore 3 kitap çıkarmıştı ama kendi içeriğinin aynısıydı. Bedava okumak varken para vermedim. Sihir tarihi kitabının hikayeyle alakası olmadığı ve rowlingin katkısı bulunmadığını açıkladılar para verip almadım. Sihir tarihine yolculuk da zaten aynı kitabın çocuklar için olan versiyonuydu yine para vermedim. Bunlarda aynı şekildeymiş rowlingle bağlantısı yokmuş almayacam. Çizimli kitaplar çok güzeldi aldım. Çizimi umursamıyosanız almaya gerek yok. Yani üzerinde harry potter yazıyo diye direk atlamamak lazım.

1 Beğeni

Yazarın katkısı olsun veya olmasın artık bana hayranların sevgisini sömürmek gibi geliyor Harry Potter için yapılan her şey. Ne yazık ki herkes sizin gibi düşünmüyor. Harry Potter yazıyor diye atlayan çok kişi var. Bu yüzden ben bu insanların nasılsa serinin hayranı çok bir şeyler yapsak alırlar/izlerler düşüncesiyle aynı yemeği belli aralıklarla ısıtılıp ısıtılıp insanların önüne sunduğunu düşünüyorum. Benim tepkim ona. Yoksa almak isteyen alır tabi benim satın alan kitleye bir lafım yok.

2 Beğeni

İnşallah doğrudur diyelim yani ne diyelim. Zaten çıksa da annem almama izin vermez. Ama umarım çıkıyordur ve bunu J.K Rowling yazıyordur. :pray: