J.K. Rowling Nagini'yi Oynayacak Claudia Kim Hakkındaki Irkçı Sözlere Ateş Püskürdü

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: J.K. Rowling Nagini'yi Oynayacak Claudia Kim Hakkındaki Irkçı Sözlere Ateş Püskürdü – Fantastik Canavarlar

image

Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları filminin son fragmanı yayınlandıktan sonra, J.K. Rowling kendisini yine bir ırk tartışmasının ortasında buldu. Avengers filminden tanıdığımız Claudia Kim’in yeni filmde Nagini olarak karşımıza çıkacağını öğrenmemizle, bunun öngörüldüğü uzun soluklu teori de doğrulanmış oldu. Bazı hayranlar hayal kırıklıklarını dile getirirken bazıları da hikâyeye tam oturmayan detaylara takılmış durumda. J.K. Rowling’in, köle/yılan/Hortkuluk… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Bu olay biraz saçma, kadın istediğini almakta serbest çünkü maledictus’u ilk defa görüyoruz ilk görüşümüz neyse o şekilde kalmalı. Eğer maledictus 2. filmde bu şekilde olup 3. filmde arap alırlasa o zaman sıkıntı olur -Bence- .

Yahu daha hikayeyi duymadan neye dayanarak saçma diyor bu insanlar. Bir dinlein hele naginin başına gelenleri sonra karar verin. Ve herşey bitti koreli bir kadının hint kökenli ismi olması mı battı? Burda rowlingden bahsediyoruz kendi yazdığı her büyük olay hikayeye oturdu şimdiye kadar. Sadce bazen küçük tutarsızlıkları oluyor ve ‘Kendi yazdığı’ sözlerimin altını çizmek isterim çünkü cursed child çöpünü wizarding world den saymıyorum.

1 Beğeni

Johnny Depp’e karşı çıkmalarını anlarım ama claudia kötü birini canlandırıyor sadece. canlandırıyor yani bu kadar abartmaya gerek yok

Hayır bir de neden sanki karaktere alıştıktan sonra ırkı değiştirmişler gibi üstlerine gidiorlar anlamıyorum. İlk defa göreceğimiz bir karakter. Hermione’yi 10 yılın ardından zenci yapmalarında da aynı suçlamalar yapılmıştı. İnsanların (ben de dahil) tepki göstermesinin nedeni zenci ırkına karşı oluşları değil alıştıkları şeyden çok çok uzaklaşılmasıydı, bu olaya ben de tepki gösterdim çünkü ortada 10 yıllık bir süreç vardı. Ama bu durumda her hangi bir alışkanlık yok, bu da artık Nagini’nin bize ırkının bu olduğunu gösteriyor. Ve Nagini olayında tepki göstermenin çok çok saçma olduğunu düşünüyorum. Benim de düşüncem bu yönde.

2 Beğeni

Aynen o olayda ben de cidden Rowling’e hak verememiştim çünkü Hermione’yi siyah kurgulamadığı çok belliydi ve öyle olsaydı filmlerde bu kız siyah derdi. Ama tiyatroyu ve filmleri sadece bir uyarlama biçimi olarak kabul ettiğimden çok takılmamıştım. Burda kadına ‘‘asyalıları zamanında yeterince temsil edemedin’’ demişler. Kitaplarda Hint kökenli Patil’ler de vardı Asya kökenli Cho Chang de vardı, Fransız, Bulgar, siyahi de vardı, Ortadoğulu hakem mustafa da vardı. Daha ne bekliyorsunuz arkadaş gözünüz doysun.

1 Beğeni

Evet haklısın gerçekten :smiley:

1 Beğeni