J.K. Rowling'in Kaleminden "Gryffindor'un Kılıcı" Hakkında Her Şey


(Evren Ergen) #1

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/dusunseli/pottermore/j-k-rowlingin-kaleminden-gryffindorun-kilici-hakkinda-her-sey/

image

Seri boyunca önemli bir konumda olan Gryffindor’un Kılıcı hem Hortkuluklar konusunda başarılı olmuş, hem de Harry’nin Slytherin ve Gryffindor arasında kalması hakkındaki ikilemini gidermiştir. Gelin Pottermore’un hazırladığı bu yazıyla birlikte kılıcın tarihine, ilham aldığı efsanelere ve J.K. Rowling‘in bu kılıç hakkında neler düşündüğüne birlikte göz atalım. Gryffindor’un Kılıcı binlerce yıl önce cincüceler, büyülü dünyanın en… (DEVAMI…)


(Göktuğ Alp Gündüz) #2

Aklımda ufak bir soru var. Gringotts’ta Griphook kılıcı çalıyor, en son kılıcı orda görüyoruz ama seçmen şapkanın içinden Neville onu çıkarabiliyor. Neville ihtiyaç duyduğu için kılıç orda beliriyor. Filmde kılıç Griphook öldükten sonra kayboluyordu zaten. Kitapta buna bir açıklama getirilmiyordu o an ihtiyaç duyması dışında. Bu durumla ilgili her hangi başka bir açıklama var mı bildiğiniz. Kılıcın oraya nasıl ulaştığına dair vs. ?


(tayfun) #3

Ooov. Teşekkürler paylaşım için. Bir çok sırrını açıklamış.