Jim Jarmusch Zombi Komedisi Çekecek: "The Dead Don't Die"

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Jim Jarmusch Zombi Komedisi Çekecek: "The Dead Don't Die" – Kayıp Rıhtım

image

Klişeleri yıkan, özgün tarzıyla tanıdığımız bağımsız sinema yönetmeni Jim Jarmusch, bu sefer “The Dead Don’t Die” (Ölüler Ölmez) adındaki zombi komedisiyle karşımızda. (DEVAMI…)

1 Beğeni

Yönetmenin tarzı herkese göre değil, kabul. Konuyu farklı biçimde ele alabilmeyi de o tarza borçlu ama. Ayrıca, “yalnızlık” olgusunu merkeze alarak hikâyesini aktaran bir yönetmen. Bu tarz, vampir temasına yakışmıştı. Zombi temasına da bunu aktarabilirse, farklı bir zombi yapımı ortaya çıkacaktır.

1 Beğeni

Yakın dönemde çıkan zombi haberlerinden Zombieland 2 ve bu çok heyecanlandırıyor. Özellikle bu. Büyük ihtimal iyi bir şey çıkacak ortaya.

1 Beğeni

Zombi janrı eski şaşalı günlerini geride bırakmaya başlar başlamaz, meseleye farklı açılardan bakan işler öne çıkmaya başladı. Resmen, biz zombi izleyici/okuyuculara, taze et/beyin niyetine, taze işler atıyorlar :joy:

2 Beğeni

Zombiler ölmez!! Bi’ dakka?

1 Beğeni

Fragman geldi:

Beklediğim gibi filmde yalnızlık melankolisi yok. Eh, benimkisi yönetmenin önceki işlerine dayanarak ortaya attığım bir tahmindi :man_shrugging:

Fragmana döneyim. İzlemek için heyecanlanmadım fakat izlersem de sıkılmayacağımı -yine- tahmin ettiğim bir iş olacakmış gibime geldi :thinking:

2 Beğeni

Keyifli bir film olacak izlenimi verdi. Zaten Jarmusch ve oyuncu kadrosuna yükselmiştim.

1 Beğeni

İzleyip de sevme ihtimalimin olacağı tek zombi içerikli yapım olabilir. :smiley: (Evet, hiç sevmiyorum zombileri. Iyk…)

1 Beğeni

Kahramanlarımızın zombilerle karşı karşıya olduklarını bilmesini de unutmayalım. Malum, zombi filmi külliyatında adettendir, zombi filminde “zombi” kelimesi kolay kolay geçmez :sweat_smile:

Ölenle ölünmez (çeviri nasıl yapılmaz) :no_mouth:

Fragman lezzetli görünüyor. Son dönemde beni heyecanlandıran iki fragmandan biri oldu. Diğeri de Hellboy.

Bu kadar zamandır bu yönetmenin adını nasıl duymadım. Özgün seylere bayılıyorum.