Joe Abercrombie Kitapları

Bir ay önce linki atmıştım foruma da pek girip okuyan olmamış.

Bir de farklı bir yayınevi diye yazmışsınız ama Abercrombie’nin kariyerinin başından beri yayıncısı Gollancz’dır.

1 Beğeni

Pyr diye aklımda kalmış, Amerikan yayıncısıymış o.

Yine salyalar akıyor. :drooling_face:

Standart edition: 200 pound
Numbered edition: 550 pound
Lettered edition: 2300 pound

Hepsi pre-order fiyatları. Hey yavrum hey. 2300 pound a araba alıyoruz biz.

8 Beğeni

Lettered edition ne demek?

Ekleme:
“Harfli baskı” gibi bir şey galiba. :slight_smile:

Yani baskı adeti alfabede olan harf sayısı ile mi kısıtlı oluyor.

Evet. 26 adet var o baskıdan. Numbered 150 adet, standart da 500 adet.

3 Beğeni

Ya bu fiyatlar tüm dünya için astronomik değil mi? Ne bileyim üzülüyorum sadece zenginler için böyle güzel baskılar yapmalarını. Aynısı Brandon Sanderson özel baskıları için de geçerli. Kalp kırıcı. Bu forumda bu baskıları alan olup paylaşırlarsa baştan söyleyeyim, çok kıskanırım. :joy:

2 Beğeni

Pegasus serinin son kitabını ne zaman basacak bilgi var mı? Aldık iki kitabı son kitap yok diye okuyamıyoruz

1 Beğeni

Çoktan çıktı, üçleme tamam.

1 Beğeni

Yok pegasus yazarın başka bir üçlemesinin ilk iki kitabını bastı da onu söylüyor

1 Beğeni

Efe’nin dediği gibi Shattered Sea’nin son kitabını (Half a War) soruyor.

1 Beğeni

Hayırlı olsun efenim.

14 Beğeni

İlerleyen zamanlar = 5 yıl sonra

7 Beğeni

Hadi inş. Valla ithakiden en çok beklediğim devam kitapları bunlar.

2 Beğeni

Umarım yan hikayelerden sonra age of madness de gelir.

4 Beğeni

Daha drizzt’in eksik kitaplarını basamadılar, ejderha mızrağı basacağız dediler 0 adet geldi, eylül diye takvim verdikleri Malazan’a dair tek bir söz yok. (Kasım oldu) Ama bunu mu basacaklarmış… Göz göre yalan söylemekte ne bileyim yani!

7 Beğeni

Bence çok takılmamak lazım artık ya. İthaki böyle sattırıyor serileri. Yalan dolan olduğunu azcık agresifçe sitem edince de güceniyorlar sonra. İş ahlakı falan hak getire. Gerek yok yani, bastığı serinin devamını basmak zorunda mı, değil. Sattırmak istediği, sermayesini büyütmek istediği için de göz boyamaya devam edecekler. Aaaa ama basıyorlar dedikleri serileri yalan dolanla kaçar sene beklettiklerini biliyoruz yani, hakkını da verelimciliğe de hiç girmeye gerek yok. Serinin eski kitabı rafta yaşlanıyor, devamı gelince de ‘‘Aaaa bakın bastılar!’’ diyemiyorum yani. Benim bir beklentim yok artık kitap mitap da almıyorum zaten uzun zamandır.

2 Beğeni

İthaki şey değil miydi yaa? Yetkilisinin bir seri için devam kitabı basılacak mı ona göre alacağım sorusuna önce basılacak tabii ki de, alın diyerek bir kaç hafta sonra basılmayacak dediği yayınevi? :joy:

Forumda herkes farkında zaten, değişecekleri de yok. Şahsen bitirmedikleri serilere bulaşmıyorum, tek kitaplardan da sadece almak istediklerimi alıyorum, seri falan takip etmiyorum. Kafam süper rahat. Batçaklarmış çıkçaklarmış umrum değil. Bu gidişle İngilizce kitap fiyatları da daha ucuz olacak hem. :smiley:

1 Beğeni

Ingilizce işine fena sardım, sonum hayrola :slight_smile: hangi kitaptı o ya ??

@GKS ben bilimkurgu klasikleri dışında hepsini saldım onu da 80 kitabını alınca salamaz hale geldim. Ama onları da satıp savabilirim. Zaten bu fiyatlarla almaya da gerek yok bence. Çeviriler, kağıt kalitesi, takvim verip 2-3 ay bilgi vermemeler… Hepsi aşırı eksi. Artı yönü hiç yok. Drizztleri ingilizce almaya başlamıştım, Malazan zaten tamamladım, sanırım geri kalanları da öyle devam edeceğim.

2 Beğeni

Benim de yakındır ama önce okumak istediklerim var. Yakında Malazan’dan aldıklarımı da satmayı düşünüyorum.