John Scalzi Kitapları (İthaki Yayınları)

Devam elbette hocam. :smiley:

Telifini askıda bekletme falan yaşanmış olabilir mi acaba diye merak ediyorum ben de. Temmuz 2018 - Temmuz 2023 basım tarihleri, tesadüf olamaz gibi. :slight_smile:

Ben de.

3 Beğeni
7 Beğeni

İthaki sen hayırdır ya üst üste Scalzi’ler falan, elin değmişken yaşlı adamın savaşını bitireydin :smile: .

6 Beğeni

Refah yıllarımızda yayınlamadı, kıtlık yılları geldi arka arkaya yayınlıyor. :slight_smile:

Gerçi ben bu saatten sonra Scalzi okuyacağımı da zannetmiyorum.

5 Beğeni

Eyyyyy Alper! Lozan Antlaşmasının 100.yılı doldu. Artık ekonomimiz uçacak uçacak. Jelibonları çıkarabileceğiz yeraltından :slightly_smiling_face:

Şu an Zaman Çarkına bulaştım, anca Malazan çıkarsa öncelik veririm. Diğer kitaplardan ne çıkarsa çıksın es geçeceğim.

2 Beğeni

:slight_smile:

Evet. Hatta bak şurada yazıyor, İsmet paşa jelibon yataklarının üzerine beton döktürmüş.

4 Beğeni

Sendrom da güzel kitaptı, durduk yere masraf açacak başıma İthaki. :sweat_smile:

2 Beğeni

Scalzi’den iki kitap birden görünce adeta şok oldum. Bünye alışkın değil ondan galiba :slight_smile:

2 Beğeni

Yaşlı Adamın işi bozuk. Zoe’nun Hikayesi’ni basmalı öncelikle ithaki. Diğerleri ne güzel piyasada olan 1. kitapların devamıydı.

2 haftada bir bombalama yapması lazım derken son 3 haftada iyi bombaladı Scalzi ile. Bakalım önümüzdeki günlerde ne yapacak? Bence devamı beklenen kitaplara ağırlık vermesi biraz mantıklı olur. Millet bu kadar yüksek fiyatlardan belki de adını sanını bilmediği yazarların kitaplarını almakta önümüzdeki günlerde 3-4 defa düşünecek hale gelecek. Ya devamı beklenen ya dizi/filmi olan ya da çok yüksek puanlı kitaplara oynar bu saatten sonra ithaki. Ya da komple, istisnasız tüm Japon kitaplarını önümüzdeki 2 yılda dilimize kazandırır.

4 Beğeni

Yok yok, benden de pas artık @MelihAntepli gibi ben de es geçiyorum :slight_smile: .

Valla bende, ama bu Yaşlı Adamın Savaşı çıktıkça almışım kenarda duruyorlar :smile: Devamını da çevirsinler de en azından seri tamamlanmış olarak kenarda dursun :joy: .

Oo bende varmış bu

4 Beğeni

Seride başka kitap yok ama? Sen satın alma kararını bir daha değerlendir istersen. :smiling_imp:

Ben okumadan atladıydım bunu, 3. kitabı Zoe’nin gözünden anlatıyor bir de. İthaki bastıydı da ama elim varmadı.

Yaşlı Adamın Savaşı serisini bitirmeye kıyamadığım için 6. kitabı okumuyorum inatla ben,İthaki basarsa onun şerefine okunur ama. :smiley:

Yalnız İthaki yine bildiğimiz gibi, birleştirip bassana 88 sayfalık novellayı da 2. kitapla, 20-30 TL farkla almış olalım. :angry:

4 Beğeni

Var var, 4 tane Scalzi duruyormuş yan yana :smiley: Amazon ilk geldiğinde çok ucuz fiyatlarda satmıştı galiba, o ara almıştım hepsini sanırım :smiley: .

1 Beğeni

Sendrom serisini kastetmiştim hocam, 1 ve 2, ki 2. kitap da standalone devammış, bir de novella ile İthaki seri tamamlamış oldu böylece. :partying_face: :rofl:
9.90a veriyordu zamanında, Old Man’s War’dan akıllanıp Interdependency’ye girmeyerek büyük öngörü göstermişim. :slight_smile:

2 Beğeni

İlkokul hocalarımızın aşılayamadığı Atatürk ileri görüşlülüğünü İthaki zor yoldan öğretti saolsun :joy:

2 Beğeni

Bende de tek Sendrom 1 vardı Scalzi’den. Siz yazınca 2. kitap ile serinin tamamlanmış olduğunu fark ettim. İlk kitabı 9 liradan almıştım. Bunu da mecbur alacağız artık. Diğer seriye bu saatten sonra girmem bu fiyatlar ile.

1 Beğeni

Sendrom diğer Scalzi kitapları gibi uzay operası değil de bk soslu polisiye hocam, farklı ama güzel bir okumaydı. Devam kitaplarını almadan önce ilk kitaba bir şans verin isterseniz. Bir de tabii uzay operası ve Scalzi sevenler için Bağlılık serisi farz gibi. :slight_smile:

3 Beğeni

Bağlılık son kitap da geldi. Darısı ihtiyarın başına.

5 Beğeni

Ilk kitabin ilk bölümünü okumustum çok ilgi çekici duruyordu. 2nin üstüne 3un hizlica gelmesi şaşırttı. Ilk firsatta alip seriye girmek şart oldu

1 Beğeni