Jose Saramago Kitapları (Kırmızı Kedi Yayınları)

Körlükteki meraforların çok yerinde oluşu beni çok heyecanlandırmıştı ancak başka kitabını okumak istemedim. Nedenini ben de bilmiyorum. Belki bir gün görmek…

1 Beğeni

Yeni kitap :wink:

1 Beğeni

Demek ki bandrol alındıktan ortalama 1 ay sonra kitap çıkıyor.

Ortalama olarak sanırım dediğin gibi :slight_smile:

1 Beğeni

Kopyalanmış Adam güzeldir ama filmi (Enemy) mükemmeldir. Yaşadığım yerde hiç kimsenin bu filmi izlememiş olması ve izlettiğim insanların da sevmemiş olması benim için ayrı bir yıkımdır.

Yeni kitap duyurusu

2 Beğeni

Jose Saramago’nun kaç tane kitabı var?

Kitap görünmüş :slight_smile:

1 Beğeni

Yeni kitap geliyor. Çocuk Gençlik kategorisinde. Biraz geç fark ettik. :hugs::hugs:

2 Beğeni

Yeni kitabın kapağı.

Tanıtım yazısında “En sevdiğiniz yazarı çocuklarınızla tanıştırma zamanı! Nobelli yazar José Saramago’dan her yaştan okur için modern bir peri masalı!” yazıyor.

55594279_2167486576654478_8046826335219220480_n

4 Beğeni

Yeni kitap

2 Beğeni

4 Beğeni

Yeni kitap

1 Beğeni

Yazarı yeni okumaya başlıyacağım bana kesin okumam gereken 5 kitabını söyleyebilir misiniz ?

1 Beğeni

İlk etapta; Körlük, ölüm bir varmış bir yokmuş, mağara, kopyalanmış adam, dini olarak çok hassas değilseniz kabil ve de isa’ya göre incil (ben de bu kitabı henüz okumadım ama en fazla önerilen kitabı) kitaplarını önermek istedim. Bunlardan sonra iyice dile ve yazım şekline alışınca; görmek, baltasar ile blimunda (şu anda okuyorum, bitirince de yorumumu yazacağım ama şimdilik bile çok keyifli eser) kitaplarını öneririm. Daha zor okunuyor ama tam bir saramago eseri bu kitaplar. Ben de kendi adıma önümüzdeki süreçte isa’ya göre incil, lizbon kuşatması tarihi, ricardo reis’in öldüğü yıl, çatıdaki pencere, bilinmeyen adanın öyküsü, heykelden taşa ve nobel konuşması kitaplarını okuyacağım. Bunlardan sonra da önerilerime ekleme yapabilirim ve bu kitapların incelemelerini/yorumlarını yapacağım. Keyifli okumalar dilerim.

3 Beğeni

Çok sağ olun öneri için. Görmek ve körlük set olarakta satılıyomuş görmek devam kitabı mı?

2 Beğeni

Evet devam kitabı ama okunmasa da körlük eksik kalmaz, ki ben çok severim ama eleştiren de çok. Görmek körlük’ten 4 yıl sonra geçen olayları ele alıyor. Biraz daha ağır ilerliyor, olaylardan ziyade, kitabın felsefesi ve düşün yönü çok ön planda. Kitabın ikinci yarısında körükle bağlantı başlıyor esas olarak. Yazın diline alışınca, güzel bir eser. Saramago enteresan bir yazar. Herkes kesinlikle okumalı ve bir süre sonra da aklınıza gelip yeni kitaplarını okumak istiyorsunuz. Değişik bir tarzı var. Umarım memnun kalırsınız.

3 Beğeni

Yazar kitaplarında isim kullanmıyor. Mesela kör adam , kör adamın karısı hep böyle bahsediyor birde imla kurallarını bir değişik kullanıyor yazar. Kitabı alırsanız yayınevi hep imla hatası yapmış demeyin :smiley: İlk etapta biraz sıkıyor bu durum ama sonra alışılıyor. Ben sadece Körlük ve Görmek’i okudum. Okurken hiç sıkılmadım.

@Okuryorum bende Bilinmeyen Adanın Öyküsü ile Kopyalanmış Adam’ı merak ediyorum. Bir ara bu kitapları da edineceğim.

2 Beğeni

Ben en çok İsa’ya Göre İncil ve Baltasar ile Blimunda kitaplarını sevmiştim.

2 Beğeni