Joseph Delaney Kitapları

BİYOGRAFİSİ

Joseph Henry Delaney (25 Temmuz 1945 doğumlu), karanlık fantezi dizisi Spook’s ile tanınan bir İngiliz yazardır.

Joseph Henry Delaney, 25 Temmuz 1945’te Preston, Lancashire’da doğdu . [1] Preston Katolik Koleji’ne girdi ve ardından çırak mühendis ve tesisatçı olarak çalıştı. 1972’de Lancaster Üniversitesi’nde lisans eğitimine başlamadan önce gece okulunda A Level okudu . [2] Mezun olduktan sonra St Martin’s College’da öğretmen olmak için okudu. [1] Daha sonra Blackpool Sixth Form College’da İngilizce öğretmeni oldu ve burada Medya ve Film Çalışmaları Bölümü’nün başlamasına yardımcı oldu. [2]1980’lerde Delaney, bilgisayar programcısı olmak için Açık Üniversite derecesini tamamladı. [1]

Delaney’nin ilk eserleri JK Haderack takma adı altında yazılmıştır. [3] Hayalet dizisinin 2004 yılında gerçek adıyla yayınlanan ilk kitabının yayınlanmasıyla başlayan Delaney, baş karakteri Thomas Ward’ın maceralarını anlatan uluslararası bir başarı elde etti. The Spook’un serisi 30 ülkede yayınlandı ve satışları 4,5 milyon kopyayı aştı. [4]

Delaney, Hayalet’in kitaplarının ikincisinin yayınlanmasının ardından öğretmenlikten emekli oldu ve şimdi tam zamanlı olarak yazıyor. [2] JRR Tolkien ve Frank Herbert’i en büyük iki ilham kaynağı olarak tanımlar . [5] Delaney , birkaç kitap ve kısa öykünün yazarı olan Amerikalı bilimkurgu yazarı Joseph H. Delaney ile aynı adı (orta ad dahil) paylaşıyor.

Kaynak: Joseph Delaney - Wikipedia

NOT: Kitaplar ilk çıkış tarihine göre sıralanmıştır. Listede Türkiye’de çıkan kitaplar yer almaktadır.

ÇIKAN KİTAPLAR:

TUDEM YAYINLARI

1. Wardstone Günlükleri Serisi 1 - Hayaletin Çırağı
  2. Wardstone Günlükleri Serisi 2 - Hayaletin Laneti
  3. Wardstone Günlükleri Serisi 3 - Hayaletin Sırrı
  4. Wardstone Günlükleri Serisi 4 - Hayaletin Savaşı
  5. Wardstone Günlükleri Serisi 5 - Hayaletin Hatası
  6. Wardstone Günlükleri Serisi 6 - Hayaletin Kurbanı
  7. Wardstone Günlükleri Serisi Hikayeler 2 (Wardstone Günlükleri Serisi 14) - Hayaletin Cadıları
  8. Wardstone Günlükleri Serisi Hikayeler 1 (Wardstone Günlükleri Serisi 15) - Hayaletin Yaratıkları
  9. Wardstone Günlükleri Serisi 7 - Hayaletin Kabusu
  10. Wardstone Günlükleri Serisi 8 - Hayaletin Kaderi
  11. Wardstone Günlükleri Serisi 9 - Benim Adım Grimalkin
  12. Wardstone Günlükleri Serisi 10 - Hayaletin Kanı
  13. Wardstone Günlükleri Serisi 11 - Benim Adım Slither
  14. Wardstone Günlükleri Serisi 7.5 - Lanetli Zindan
  15. Wardstone Günlükleri Serisi 12 - Benim Adım Alice
  16. Wardstone Günlükleri Serisi 13 - Hayaletin İntikamı

Hayaletin Çırağı Hayaletin Laneti Hayaletin Sırrı

Hayaletin Savaşı Hayaletin Hatası Hayaletin Kurbanı

Hayaletin Cadıları Hayaletin Yaratıkları Hayaletin Kabusu

Hayaletin Kaderi Hayalet Benim Adım Grimalkin Hayaletin Kanı