Jules Verne Bibliyografisi

Bunun nedeni daha çok, 300-400 sayfalık romanları 70 -80 sayfalık özet gibi kitaplarla çocuk kitabı diye pazarlamaları.
Hatta bunlar o kadar çoğunluk ki asıl versiyonlar bilinmiyor.

3 Beğeni

Resimlerde telif yok onu ekleyebilirim.

1 Beğeni

Cevap geldi arkadaşlar. En azından hepsi basılacakmış. Bunu öğremiş olduk :slightly_smiling_face:

@Alladierre o zaman fiyatların böyle olması normal değil. Ciltsiz, telifsiz kitap 45 lira.

Ben bu fiyatlardan ötürü İş Bankasını tercih ettim. En azından ne zaman olacağını bilemesekte hepsini basacaklarını öğrenmiş olduk.

5 Beğeni

Jules Verne çocukluğumdan bu yana sevdiğim yazarlardan bir tanesi. Bende sizin gibi bir liste hazırlamıştım kendimce ama benim bulduğum listede 1963 yılından başlıyordu. Eskiden kısa versiyonlarını okuduğum kitaplarını son zamanlarda tam metinlerini okumaya başladım. Bütün hepsini okuyayım diyorum. Fakat burada bir şey fark ettim. Voyages Extraordinaires serisi fazla heyecanlı değil. Bu başlık altındakileri es geçebilirim. Yüzen Şehir bu konuda sıkıcı geldi. Bundan dolayı tüm kitaplarını değil de denizler altında yirmibin fersah gibi dönemin ilersin de yazılmış eserlerini okumayı düşünüyorum.

2 Beğeni

Liste güncel liste mi?

Bibliyografi olarak güncel ancak Pdf’e Türkçe yeni baskılardan eklenmesi gerekenler var. Jules Verne’in neredeyse her ay bir iki kitabı çıktığından biriktirip pdf güncellemesi yapıyorum.

1 Beğeni

Elinde Alfa Yayınları’nın Buzlar Arasında Bir Kış ve İş Bankası Kültür Yayınları’nın kitabı olan varsa içindeki bölümlerin adlarını öğrenebilir miyim? İkisini de gerekiyor.

Arkadaşlar sizce Jules Verne’i nereden okumalıyım? İş Bankası’ndan okumak istiyorum ancak onların tüm seriyi basması 2-3 yıl alacak gibi duruyor.

2 Beğeni

Ben İş Bankasından gidiyorum fiyat/kalite olarak en iyisi o. Bunun dışında forumdaki arkadaşlar Alfa Yayınlarından takip ediyorlar ama fiyat olarak İş Bankasına göre 2 kat fiyat farkı olabiliyor.

2 Beğeni

Bence Verne’ü 2-3 yılda okumak daha iyi olabilir. Bir süredir Verne dinliyorum ve kitaplarda çok belirgin pattern’ler var. Arka arkaya okursan bir süre sonra bu tekrarlardan dolayı soğuyabilirsin.

3 Beğeni

2-3 yıl çok iyimser bir tahmin olmuş. Modern Klasiklerde 3 yıl boyunca sadece Jules Verne basılsa belki biter. :slight_smile:

2 Beğeni

Hocam yorumunu elimden geldiğince alıntılaya alıntılaya iyimsere çeviriyorum kusura bakma :joy: Keşke böyle yıl boyu basılsa da bitirseler seriyi :pray:

1 Beğeni

Aslında çok olumlu olumsuz konuşmuşum ben de. :grin:

1 Beğeni

Denizler Altında 20.000 Fersah kitabına başlayacaktım ama öncesi ve sonrası varmış, o yüzden kitaba başlayamıyorum. Bir de Ay’a Yolculuk kitabınında devamı varmış, bir yandan da onu bekliyorum. Dünya’nın Merkezine Yolculuk var daha basmaları gereken, öyle çaresiz bekliyorum :smiley: Ara ara sosyal medyadan yazacağım bakalım Jules Verneler ne zaman gelecek diye, belki benden sıkılıp seri şekilde basarlar :joy:

2 Beğeni

Denizler Altında 20.000 Fersah kitabının öncesi yok başlayabilirsiniz. Bu trilojide sadece Esrarlı Ada kitabı en son okunuyor, diğer iki kitaba gönderme var yani.

Aya Yolculuk’un devam kitabı Ithaki’den hala var bazı sitelerde. Hatta bu serinin üçüncü kitabı Ne Altı Var Ne Üstü’nün de Ithaki baskıları tukenmedi daha. Fiyatlar da çok uygun.

1 Beğeni

İş bakasının ciltli kitapları nasıl? Yazarın ve bir yayın evinin kitaplarını özelikle toplamıyorum ama görünce merak ettim.

Merak ettim Ay’a Yolculuk kitabını iş bankasından ciltli aldım. Hoşuma gitti cilt kalitesi. Bundan sonraki kitapları da buradan temin edebilirim. Ama aklıma tam baskımı acaba diye geldi.