Jules Verne Kitapları (İthaki ve Alfa Yayınları)

Alfa yayınlarında yeni kitaplar ne zaman basılacak, bilgisi olan var mı

1 Beğeni

Yeni kitabın bandrolü alınmıştı, aksilik olmaz bu ay satışa açılır. 2-3 ayda 1 kitap çıkartıyorlar, gayet iyi bence.

1 Beğeni

“İthaki Jules Verne kitaplarını yeni kapaklarla basacak, o zaman hepsini alırım.” diye düşünen hayalperestler var mı acaba aramızda ? Yoksa yalnız mıyım? :neutral_face:

2 Beğeni

Tavsiyem İş Kültür yayınladıkça, ayriyeten de Alfa’dan alınmalı.

2 Beğeni

Ben de şimdi düşünüyordum acaba ithaki ne zaman baskı yapacak diye. İlknokta’dan baktım çoğu kitabı “tükenmiş” olarak duruyor.

Ben her ne kadar memnun olmasam da Alfa’dan topladım. Sanırım ikinci defa almam.

3 Beğeni

Alfa’dan neden memnun kalmadınız acaba?

Yeni kitap Yeşil Işın

8 Beğeni

Yeni kitap görmek güzel. Goodreadse baktım da daha önce İş Çocuk Kütüphanesinden kısaltılmış metin olarak basılmış sanırım.
Haber için teşekkürler.

1 Beğeni

Evet, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın İş Çocuk Kütüphanesi dizisinde yer almıştı. Yalnız, kısaltılmış metin değildir.

yesil

İş Bankası’nın “İş Çocuk Kütüphanesi”, “İş Gençlik Klasikleri”, “100 Temel Eser” dizileri kapaklarında da yazdığı üzere "orijinal dilinden, kısaltılmamış çeviri"lerdir.

4 Beğeni

Doğrudur, kapaktaki yazıyı kısaltılmış olarak okumuşum. Çocuk klasiği olduğu için beynim ona şartlandı sanırım.

1 Beğeni

Gerçekten çok iyidi diğer kitaplarda orjinal metindi sanırım fiyat olarak muazzamdi migrostan az toplamamıştım :grinning:

1 Beğeni

Şimdiden bilgi toplayayım diye soruyorum. Arkadaşlar Jules Verne için hangi yayınevini tercih etmeliyim?

Ben Alfa’yı tercih ettim ama imla hataları ve özellikle virgüllerin gereksiz kullanımında şikayet vardı.

2 Beğeni

İş Kültür almayı düşünüyordum ama bütün eserleri basarlar mı bilemediğim için buradan fikir alayım dedim. Alfa almayayım o zaman. Teşekkür ederim :slight_smile:

1 Beğeni

İthaki’nin çevirileri güzeldi ama bazı kitapların baskısı olmadığı için tamamlamak zor. Ben İş Kültür’den tamamlamayı düşünüyorum.

2 Beğeni

O zaman İş Kültür’den alacağım. Teşekkür ederim :slight_smile:

3 Beğeni

Bu konuda çok bilgi sahibi değilim ama hepsi aynı yayınevinden olacak diye bir şart yok bence. Bunun tek faydası kitaplıkta güzel görünmesi olur. Dünya klasiklerinde önemli olan yayınevi değil, çevirmendir. Şahsen ben karışık alıyorum. Jules Verne kitaplarında ithaki ön planda. Alfa da alınabilir. Türkiye İş Bankası da boş değil kesinlikle. Zaten Ay’a Yolculuk isimli Jules Verne kitabı Türkiye İş Bankası Yayınlarından sipariş verdim gelecek inşallah.

4 Beğeni

Alfa değilde İthaki ve İş Kültür’den gidebilirim. Alfadan pek kimse memnun değil gibi sanki. Teşekkür ederim :slight_smile:

İthaki yenileyeceğiz demişti geçen sene, ben de bekleyim ordan alırım diye düşünmüştüm ama haber çıkmadı sonra. Ben de Alfa’da karar kıldım.

1 Beğeni