Kadim kitap

1494 Yılının soğuk bir Şubat ayı idi,bay Flamel kısa süren katiplik macerasından sonra yeni açtığı el yazmaları alım satım dükkanındaki kitapları incelerken ansızın bir adam geldi ve elindeki eski bir kitabı masanın üzerine bıraktığı gibi hiç bir şey söylemeden çıkıp gitti. Bay Flamel kitabı büyük bir şaşkınlıkla alıp incelemeye başladı, kitabın yazarı hakkında hiçbir bilgi yoktu kitap ilgi duyduğu simya ile ilgiliydi bu en eski büyücülük dalıydı.Kitapta flozof taşı adında bir nesneden bahsediliyordu. dokunduğu metali altına dönüştüren ve iksirini içene ölümsüzlük veren bir taş.Taşın yapımı için hiçbir materyal adı verilmemiş sadece onu yapmak için gerekli olan şey her yerde var ancak hiçbir yerde yok, çok var ancak hiç yok ,çok zor ancak çok kolay, her zaman var ancak hiçbir zaman yok şeklinde ipuçlarıyla anlatılmıştı.Bay Flamel kitabı elinden hiç bırakmaz olmuştu, taşı yapmak en büyük arzusu olmuştu artık. Ve sonunda altı yıl sonra tam 1500 yılında başarmıştı taşı yapmış ve kitabın adını ona verdi felsefe taşı; İşte o zamandan beri Nicolas Flamel en tanınan dahi bir büyücü olarak  nam salmıştı hemde Hogwarts'dan mezun olalı henüz beş sene bile olmamışken.
   Bay Nicolas Flamel artık amacına ulaşmıştı, taşı hazırlamış ve ilk iksirini bile tamamlamıştı ancak o kitabın kime ait olduğunu bulmadan iksiri içmek istemiyordu.Yeni bir arayış içine girdi ,aylarca yıllarca araştırdı.Sonunda kitabı getirenin daha önce katiplik yaptığı noterin bekçisi olduğunu öğrendi.Adamı buldu ve kitabı nereden bulduğunu sordu, adam kitabı kukuletalı yaşlı bir adamın verdiğini ve verirken de kitabın oğluna ait olduğunu ve ait olduğu kişiye yani oğlu Flamel'e ulaştırması gerektiğini söylediğini anlattı.
  Nicolas Flamel babasını hiç tanımamıştı, çünkü o küçükken babasının öldüğünü sanıyordu. Artık  babasının yaşadığını öğrenmişti ve onu bulması gerekiyordu. Yıllarca onu aradı, sonunda daha çok vakit kazanmak için iksiri içmeye karar verdi,çünkü babasının da o iksiri yapıp içmiş olduğuna emindi. kimliğini gizlemek için adını değiştirerek Septimus Weasley yaptı  bu yüzden sürekli aradı iki yüz yıl , dört yüz yıl aradı. Sonunda pes etti yanıldığını düşündü belkide babası o iksiri yapmayı hiç başaramamıştı. Flamel bir gün arayışının,uzun ömrünün ve umutsuzluğunun verdiği yorgunlukla uzun bir uykuya daldı ,normal bir insan için çok uzun üç günlük bir uykuya .Bir rüya gördü. büyük büyücü Merlin rüyasında ona "oğluma bir kitap verdim kitap oğluma çok uzun bir ömür verdi.oğluma Nicholas'a . Şimdi sıra onda oda kitabı oğluna vermeli .onun oğluda kendi oğluna taki kitap bana dönene kadar.
     Flamel uyandı büyük bir şoktu bu yaşadığı evet o büyük büyücü  Merlin onun babasıydı ve babasının istediğini yerine getirmeliydi. Yaşı altı yüze dayanmıştı ancak daha kırkına henüz basmış biri gibiydi, vakit kaybetmeden Cadrella adında bir cadıyla evlendi.bir oğlu oldu ona babasının bir zamanlar yaverlik yaptığı kralın adını verdi Arthur Weasley. bay Flamel Oğlunun bütün bunlardan uzak normal bir hayat yaşaması için geriye sadece kitabı bırakarak  ailesini terketti tıpkı bir zamanlar babasının yaptığı gibi. ve Arthur da büyüdü evlendi ancak zinciri bozmuş altı erkek ve bir kız çocuğu sahibi olmuştu . babasını hiç tanıyamamıştı , merakta etmemişti zaten. Bütün çocukları evlenince babasının rüyası gibi bir rüya da bay Weasley görmüştü. Merlin rüyasına girip ona "Sen safkan bir büyücü olduğun kadar özel bir kana  da sahip bir büyücüsün benim kanımı, oğluma bir kitap verdim oda oğluna yani sana verdi şu anda çantandaki kitabı gün yüzüne çıkar ve onu bana getirecek olanlara ver, iki özel çocuğuna.çünkü onlar kitabı bana getirebilecek yegane kişiler,birisi kehanette bahsedilen tüm zamanların en karanlık büyücüsünü yenebilecek çocuk olarak yeinci ay biterken doğan oğlun Ronald Billius Weasley diğeri ise en çocuklarının en küçüğü ve oğlunun kehanetini gerçekleştiren en yakın arkadaşı seçilmiş çocuk harry potter ile evlenerek bu aileyi büyücü kıdemine ulaştıran  kızın ginny Weasley dir.
  Bu kitaptan doğan bir taş karanlığın eline geçmek üzereyken Ron,Ginny,Harry ve Harmione tarafından korunmuş ve sonunda yok edilmişti. ancak kitap hala dünyada ve çok tehlikeli bir zamanda ,onun bana dönme vakti geldi, bana benim mezarıma.Hogwarts'a ,gerisini öğrenecekler kitabı okuduklarında,bu sırrı senden ve onlardan başka kimse bilmeyecek, kitap kadim dünyadan geldi kadim dünyaya geri dönmeli." dedi.
  Artık sıra Ron,Ginny,Harry ve Harmione' ye gelmişti, yeni bir macera başlıyordu artık...
2 Beğeni

Harry Potter dünyasına farklı bir kapı aralamak düşüncesiyle böle bir hikaye yazıp siz sevgili Harry Potter fanlarıyla paylaşmak istedim. eğer olumlu karşılanırsa devamı gelecektir.

1 Beğeni

Öncelikle yazmana ve bir şeyler uyarlamana oldukça sevindim devamını yazdığın taktirde okumayı elbetteki çok isterim kimse senden kusursuz anlatım, noktalama işaretleri veyahut güzel kafiye, betimlemeler beklemiyor. Beklesek onca kusursuz yazara ve başta Rowling’e ayıp olurdu zaten. Hayal gücün ve kurgunu sevdim metnin başında dediğim gibi yazım tarzını beğendim ve yazarsan (ki bence yaz) okumayı çok isterim.