Kaichou wa Maid-Sama

Bölüm Sayısı: 26
Çeviri İsmi: The president is a maid! / Başkan bir hizmetçi!

Peşinen Yorum: Tam da ihtiyacım olduğu anda ne güldüm.

Tanıtım:

Sizlere Maid-sama’yı kendi cümlelerimle anlatacağım, çünkü hiçbir önyargınız olsun istemiyorum :slight_smile:

Seika Lisesi yıllar yılı erkek okulu olmuş, ama yeni yeni karma düzene geçmiştir. Hal böyle olunca okuldaki kız sayısı bir avuçtur ve (eh) lise çağındaki erkeklerin kızları ezişi ya da sataşmaları da malumunuz. İşte bu durumda Misaki adlı başkarakterimiz, kelimenin tam anlamıyla eze eze, başa geçmiştir. O artık nam-ı diğer Demon President’ın ta kendisidir!

Misaki, okulun korkulu rüyasıdır. Bu %90’ı erkeklerden oluşan lisenin öğrenci konseyi başkanı olduğu gibi, okulun en iyi öğrencisidir de. Dahası, o bir judo ustasıdır. Yani ona diklenmeye kalkacak herkesi çok temiz bir dayaktan geçirme konusunda da ustadır. Böylece tüm okulu tir tir titreten ve erkeklerden hiç de hoşlanmayan bir kızımız. Ama Misaki’nin aynı zamanda tüm bu karizmasını, bu unvanlarını sarsacak bir sırrı var. O fakir bir ailenin kızı olduğu için okuldan sonra çalışmak zorunda ve çalıştığı kafe bir konsepte sahip. Öyle ki, Maid Latte adındaki bu kafede tüm garsonlar hizmetçi kıyafeti giymektedir. Yanlış anlamayın, burası herkese ve her yaşa açık bir kafe. Sadece müşterilerine kendilerini evinde hissettirmek ve daha iyi hizmet etmek için böyle giyiniyorlar.

Misaki en yakın arkadaşlarından bile bu sırrı saklarken gün gelir en olmadık kişi onu bu halde görür. Evet, kendisi en az Misaki kadar tuhaf olan jönümüz Usui.

Usui, sıradan bir jön kesinlikle değil. Evet, kendisi okulun en yakışıklı çocuğu olduğu gibi, okulun hem kız hem de erkeklerince (ki burası epey espri katıyor animeye) hayranlık duyulan, pek çok spor dalında başarılı ve en az Misaki kadar derslerde de iyi olan bir popüler öğrenci. Yani, kendisi her anlamda Misaki’ye rakip ve dünya umurunda değil. Üstelik ilgiden bıkmış, kendisine her gün açılan bir başka kızı oldukça tuhaf şekillerde geri çeviren biri. Ta ki Misaki’nin bu küçük sırrına şahit olana ve bu durum aralarında bitmeyecek bir rekabet yaratana dek.

Usui böylece Misaki’ye hem rakip olur, hem hayatını bir şekilde zindan eder, hem de ondan en başından itibaren hoşlanmaya başlar. Ancak sanmayın ki ilişkileri de böyle tatlı tatlı gelişiyor. Çünkü Misaki’nin onu tanımlayışıyla o bir “sapık uzaylı”. Sonrasıysa tam bir komedi.

Dahası, şöyle hissediyor:

Yorumum:

Geçen sene işlerden ötürü çok ama çok bunalmıştım. Beni eğlendirecek, kafamı dağıtacak bir şey arıyordum. Derken Madi-sama çıktı karşıma. Başlarda biraz tereddütlüydüm, fakat izleyince çok eğlendim.

Türü romantik komedi olduğu için bazı önyargılarınız olabilir. Ama ne Misaki, ne de Usui tipik bir romantik kurgu karakteri. Misaki’nin delirmeleri, Usui’nin hem bir rakip hem de Misaki’nin başının belası olup çıkmasını izlemek beni çok güldürdü.

Canınız sıkkınsa ve şu kara günlerde biraz olsun yüzünüz gülsün istiyorsanız sizlere tavsiyemdir :).

Dilerim bol bol gülücük ve kahkahalar eşliğinde izlersiniz :buyucu:

http://1.bp.blogspot.com/-9yVQIkVcy5Q/UWMS9gcoB4I/AAAAAAAAAac/aSqWapgwYqw/s1600/tumblr_lymjt87oE71qad3a7o1_500.gif

3 Beğeni

Anime güzel. Ben sonradan mangasını da bitirmiştim de klişe gibi bağlanmıştı. Soy işlerine bazen fazla takıyor bu Japonlar.