Kamusla Güreş*

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/kamusla-gures/“Söz uçar yazı kalır.”* Mırıldandığı sözlerden güç almaya çalıştı kadın. Üzerine geçirdiği mavi tonlarına bulanmış urba; alev saçan gözleriyle hoş bir kontrast oluşturmaktaydı. Saçlarındaki örüklere köpekbalığı dişlerinden yapılma boncuklar takıştırmıştı. Ayaklarındaki balina derisinden postallara, babası tarafından Okyanus’un kutsal ruhlarına ait tılsımlar işlenmişti. Başka bir deyişe geçti mırıldanışları. “Mürekkebimiz damarlarımızdan sızan yaşamın özüdür. Ruhlarımız kelimelere ait… (DEVAMI…)

4 Beğeni

Merhaba Ezgi

Öncelikle öyküyü yetiştirebilnene sevindim. Eğer bu ay okumasaydım öykünü üzülürdüm. :slight_smile:

Hayal gücüne hayran kaldım. Kurguladığın dünya, yazı araçlarıyla savaş fikri, kullandığın dil hepsi bir parçanın bütünü olmuş adeta. Anlatmak istediklerini başarıyla aktarabilmişsin. Seçtiğin kelimeler de vuruculuğu artırmış. Bu etkileyici öyküyü okumaktan keyif aldım. Diğer seçkilerde görüşmek üzere.

1 Beğeni

Merhabalar Duygu,

Kurgudan keyif almana çok sevindim gerçekten. Bir hayli yorucu ilerledi başlangıcı bildiğin gibi zaman da tersti biraz. Finali hikayenin yazımından iki hafta sonra bağladım. Bir yanım da iyi olmuş diyor. Savaşın ve insanlığın neye dönüşebileceği unsuruna dair derin bir karın ağrısı yarattı aslında bu aradaki zaman. Ama bu belli ki bambaşka bir hikayede taşacak. Şimdilik sadece korkuların kişiyi en sonunda korkulana dönüştürdüğünden bahsetmekle yetineceğim.

Görüşmek dileğiyle, zihnine sağlık :slight_smile:

1 Beğeni

Daktilo temasını gerçekten güzel kullanmışsınız. Öykünün başında neler olacağı hiç belli olmuyor. Gelişmeler güzel bir sürpriz oluşturdu.

Anlatımınız güçlü ve bazı yerlerde masalsı bir havaya sahip. Yalnız devrik cümlelerde biraz takıldım ben. Bana bazı yerlerde anlık duraksamalar yaşattı. Ama bu, kurgunun ve anlatımın güzelliğini bozacak kadar büyük değildi. Keyif alarak okudum. Kaleminize ve hayal gücünüze sağlık. :slight_smile:

1 Beğeni

Merhabalar,

Bir hayli gecikmeli bir cevapla buradayım kusura kalmayın. Cümleleri devirmeden duramıyorum sanırım gerçekten bu iyileştirilmiş halim diyebiliriz. Hayır böyle bir çabam da yok inanın. Ben yazdıktan sonra kontrol için okurken devrik olduğunu fark etmiyorum bile çoğunun… Keyifli bir okumayla size eşlik edebildiysem ne mutlu bana :slight_smile:

Zihninize sağlık! :slight_smile:

1 Beğeni