Kapsül Dizisi (İthaki Yayınları)

Seriye başlatıp fiyatları uçuracaklar anlamı çıkartıyorum. Saksıya fesleğen gibi oturturum manası da çıkar.

2 Beğeni

Serideki iki kitap da bu listede. Başka ne basacaklar acaba.

6 Beğeni

Hemen bir tahminde bulunayım:

Lois McMaster Bujold - The Mountains of Mourning

Ciltsiz seçeneği de olsaydı keşke.

2 Beğeni

Fiyatlar uygun olmuş piyasaya ve diğer çıkardıkları kitaplara bakılınca. Telif etkisi herhalde. Ben de yerimi aldım. :slight_smile:

Fiyatlar ve görsellerden yola çıkarak ara dünya kitaplarının aynısı olacaklarına yemin edebilirim.

1 Beğeni

Harlan Ellison, Robert Silverberg, Larry Niven, Pohl, Gene Wolfe gibi ilgi çekici yazarlar var listede. Özellikle Gene Wolfe’un The Fifth Head of Cerberus kitabının dilimize kazandırılmasını çok isterim.

Gerçi 2000 yılından önce basılan kitapları BKK serisine eklemeyi tercih ederler muhtemelen. 2000 sonrası için de Troika - Alastair Reynolds, Memorare - Gene Wolfe çok ilgi çekici :slight_smile:

2 Beğeni

Liste şampiyonlar ligi gibi.
@isos81 Ne kadar istesem de Lois McMaster Bujold’un listedeki kitapları ya Chalion ya da Vorkvorigan serisinin parçası olduklarından ihtimalleri düşük bence.
Bence ilk sıralarda Alastair Reynolds, Ted Chiang, Gene Wolfe gibi yayınevinin aşina olduğu yazarları görürüz.
Fantastik konusunda ise Nnendi Okorafor ve China Mieville’e kesin gözüyle bakıyorum, onun dışında listede dahi olmayan eserler de (Books of Babel vb.) görebiliriz bence.

2 Beğeni

Katılıyorum hocam, ben de zaten yüksek ganyanlı değil, sürpriz ata oynadım. Yoksa dediğin gibi, Bujold yerine ülkede daha çok bilinen yazarları seçmeleri yüksek ihtimal.

1 Beğeni

Heyecanla bekliyoruz. Kombiyi biraz az yakarsam önümüzdeki ay başlarım seriye.

5 Beğeni

Bu tarz tek kitaplık fantastik vb. Kitaplara bayılıyorum. Benim için muhteşem bir dizi oldu. İnce olmasıda cabası. Umarım ithaki büyük bir devamlılık sağlar seride :heart:

2 Beğeni

Sürpriz atın ganyanı yüksek olur yalnız. :slight_smile:

Bana da ilk etapta daha aşına isimlerle başlarlar gibi giriyor.

Takip ettiğim bir başlık olacak.

Umarım ithaki ciltli kitap basma işini daha da yaygınlaştırır, misal yakında çıkacak fantastik serilerini de ciltli olarak almak isterim.

3 Beğeni

Evet orası ters olmuş. Gazetelerin at yarışı sayfalarında favori olanlara yüksek puan veriyorlar ya, onu kastettim aslında. Yüksek puan, düşük ganyan. :slight_smile:

Umarım okunmaya değer bir şeyler basmışlardır. Kitapları ilk defa duydum ben o yüzden yorum yapamıyorum. Kapaklar ve konsept güzel şimdilik. Mutlaka şans veririm.

1 Beğeni

İthaki’nin son dönemde yaptığı en aklı başında ve okur dostu çalışma bence bu. :smiley: Hem ciltli kitap isteyen tayfaya yeni malzeme, hem kitaplarının pahasından yakınan tayfaya uygun tarife, hem görece kolay üretilebilir ve okurlar (veya dizi toplayıcıları) için de okuma programlarını çok bozmadan çıktıkça alıp okuyabilecekleri kısa romanlar. Ülkemizde özellikle fantazya-bk okurlarının çok da rağbet etmediği novella’lara da (içine giremeden bitti sorunsalı vs.) sayesinde biraz yer açılacaktır.

Tek sorun kapak tasarımları çok kalabalık görünüyor. Yani Zaman Savaşının orijinal kapağına bakıyorum bir de bizimkine; gözüm yoruluyor. :smiley: Şu reklam cümleleri kaldırılırsa (Miller’ı her yerde hortlatmaya gerek yok) harika olurdu bence. :smiley: Bkm indiriminde 2 kitabı almıştım, gelince (okuyunca) unutmazsam eklenti yaparım. :smiley:

1 Beğeni

Fırsat bulur bulmaz 2 kitabı da edineceğim, dizi kesinlikle takibimde. Serileri takip etmekte zorlanıp fantastik, bilimkurgu vs. okumayı sevenler için ( ben gibi :crazy_face: ) çok iyi gelecek.

1 Beğeni

Acaba sıradaki kitaplar bunlar olabilir mi? İthaki her ikisi için de bandrol almıştı.

5 Beğeni

Mapping the Interior Kapsül için biçilmiş kaftan. Kapsül’e gelir.

3 Beğeni

Green Mansions klasik. Onun ekleneceğini sanmam. Ama Stephen Graham Jones’un kitabı uyuyor bu seriye. Hem novella hem de yeni sayılabilecek bir kitap.

2 Beğeni