Kara Kule Çizgi Romanları

Kara Kule’nin çizgi romanları hakkında fikri olan var mı? 6 tane sanırım toplamda. Ancak bazılarının baskısı yok gibi. Tekrardan basımları olacak mı? Olacaksa aynı kapaklarla mı olacak yoksa Kara Kule serisinde olduğu gibi yeni kapaklarla mı basılacak? Bu konu hakkında bilgi alan veya bir şeyler öğrenebilen varsa eğer yardımcı olabilirse sevinirim.

İlk 2 cildini okuyup bırakmıştım. Hatırladığım kadarıyla; çevirisi çok kötüydü.

1 Beğeni

Bende çevirileri kötü diye duydum. Baskısının ve font seçiminin kötü olduğunu hatırlar gibiyim. Yeniden basılır mı emin değilim. Çizgiromanın orjinal yayın hakları Marvel’den Gallery 13 yayınevine geçti (simon & schuster alt markası). Eski sayıları yeniden yayınlayacaklar ama kalan yerden devam edecekler mi bilmiyorum.

Hazır kara kule çizgi romanları başlığı açılmışken serinin bölüm başlıklarını buraya yazıyorum (wikiden yararlandım).

The Dark Tower:
1 The Gunslinger Born
2 The Long Road Home
3 Treachery
The Sorcerer
4 Fall of Gilead
5 Battle of Jericho Hill

The Dark Tower: The Gunslinger:
6 The Journey Begins
7 The Little Sisters of Eluria
8 The Battle of Tull
9 The Way Station
10 The Man in Black
Sheemie’s Tale
Evil Ground
So Fell Lord Perth

The Dark Tower: The Drawing of the Three:
11 The Prisoner
12 House of Cards
13 Lady of Shadows
14 Bitter Medicine
15 The Sailor

Bir de aşağıdaki ek sayılar var

• The Dark Tower: The Gunslinger Born Sketchbook
  • Marvel Spotlight: The Dark Tower
  • The Dark Tower: Gunslinger’s Guidebook
  • The Dark Tower: End-World Almanac
  • The Dark Tower: Guide to Gilead

İlki ilk sayının taslak hali, ikincisi röportajların ve makalelerin bulunduğu sayı, son üçü ise kaynak kitabı.

1 Beğeni

Altın Kitaplar yarıda bırakmış herhalde seriyi.

Altın kitaplar çok ticari bir yayınevi. Çeviri ve kalite ilk öncelikleri değil. Az biraz düzelttiler diyecem (Mahşer, O, Sis ve Korku Ağını orjinali gibi eksiksiz basmışlar) kara kule 2’yi sekizinci defa aynı berbat çeviri ile basmışlar. Yeni basım yapıyosun, ver işte Canan Kim’e (son 3 cildin çevirmeni) çevirsin. Çizgiromanları ise bence satmadığı zaman bırakmışlardır. Yinede 6 cildini yayınlamaları bile onlar için az değil, üstelik Mahşer çizgiromanın ilk cildini de yayınladılar.