Karanlık Büyücü Gellert Grindelwald'un Okuyabileceğiniz En Detaylı Biyografisi

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/dusunseli/karanlik-buyucu-gellert-grindelwaldun-okuyabileceginiz-en-detayli-biyografisi/

image

Fantastik Canavarlar filmlerinde karşımıza çıkacağını duyduğumuzdan beri Gellert Grindelwald‘a dair ne varsa yalayıp yutmaya çalışıyoruz. Bir de üstüne karanlık büyücümüzü Johnny Depp‘in canlandıracağını duyunca, filmleri beklemek gerçekten de zor bir hal aldı. O büyülü an gelene kadar, gelin sizleri Gellert Grindelwald‘un hayatına doğru bir yolculuğa çıkaralım! Gençliği “O zamanlar bile Karanlık Sanatlar’a talihsiz hoşgörüsüyle tanınmış bir… (DEVAMI…)

Yanlış hatırlamıyorsam J.K Rowling bir röportajında büyücülük dünyasında homofobinin olmadığını, sadece kan ayrımı olduğunu söylemişti. Bunun için bir dönem ayrımı olduğunu zannetmiyorum. Belki muggle’lara görünme açısından bir problem olabilir, ama Godric’s Hallow çoğunlukla büyücülerin yaşadığı bir yer ve ikisinin de görüşleri göz önüne alındığında muggle’lardan çekineceklerini zannetmiyorum.
Dumbledore, Grindelwald’ın kendisinden romantik bir açıdan hoşlanmadığının veya cinsel yöneliminin erkeklere karşı olmadığını düşünmüş olabilir veya birlikte geçirdikleri kısa zaman diliminde bunu dile getirmeye fırsat bulamamış da olabilir. Bunlardan herhangi birisi makul olabilir ama dönemsel bir problem olması bana çok saçma geliyor.

Bak ışte bu çok tatlı bir haraket.