Karanlık Prens - İçimdeki Karanlık #1: İhanet


(Fantastik Canavarlar) #1

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/hayran-yapimi/karanlik-prens-icimdeki-karanlik-1-ihanet/

image

GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN. Lord Voldemort’un o karanlık gece, Harry Potter‘ı kaçırıp öldüremeyince kendi oğlu gibi büyütmeye karar verdiği alternatif bir hayran hikâyesine ne dersiniz? “Karanlık Prens” serisini, Safina Mazhar‘ın kaleminden ve yazarın gözden geçirdiği yeni versiyon üzerinden taze bir çeviriyle sizlerle buluşturuyoruz. Karşınızda İçimdeki Karanlık cildinin ilk bölümü! bölüm 1 • İhanet • “James’e olan… (DEVAMI…)


(Müge Attar) #2

Bunu wattpad de görüp ’ saçma ’ demiştim. Ama madem siz beğenip yayınlamak için güzel buldunuz, öyleyse okuyorum.


(Tonks ) #3

Kehanet yapıldıktan sonra James işe gitmiyor hatta evden bile çıkmıyor diye biliyordum ama burda James işe gidiyor. Ben mi yanlış hatırlıyorum?


(Duck) #5

Bence hiç olmamış. İlk yayınladığınız hayran hikayesi kitaplarla çelişen bazı noktaları hariç iyi hazırlanmıştı. Asla kötü bir hikaye okuduğumu düşünmedim ama bu hikaye başlığından itibaren beni sadece rahatsız etti. Karanlık Prens, içimdeki karanlık falan yavan ve klişe.


(Odiz) #6

Harika bir çeviri!! Çok iyi bir hikaye… çokta sürükleyici… ikinci bölümü sabırsızlıkla bekliyorum.


(Günebakan) #7

Süper olmuş! Wattpad deki o çeviriyle bile sürükleyiciydi şimdi bambaşka görünüyor. İkinci bölümü sabırsızlıkla bekliyorum.


#8

Daha önce Türkçe’ye çevirilmiş halini okumuştum, daha sonra yazar orijinal hikayeyi revize etmişti ancak revize edilmiş hali Türkçe’ye çevirilmemişti. Bu açığı kapattığınız için teşekkür ederim, değişiklikleriyle birlikte Karanlık Prens’i tekrar okumak hoş olacak. Karanlık Prens bazı noktalar açısında Rowling’in evreniyle çok bağdaşmasa bile oldukça güzel bir hikayeydi. Rowling’den ayrıldığı noktalar hatırladığım kadarıyla rahatsız edecek kadar ‘olmamış’ değildi, hatta yeniliklerinden hoşlandığımı hatırlıyorum. Zaten “alternative universe” denen olgunun güzelliği de burada, daima yepyeni şeylerle karşılaşma şansın var. Bence bu hikayeye bir şans verin. İyi okumalar ve iyi çeviriler :tipping_hand_woman:t2:‍♀


#9

bu zaten türkçeye çevrilmişti, neden bölüm bölüm koyuyorsunuz ki…bi de çevirmeninin haberi var mı


(roonil wazlib) #10

Yıllar önce ValoraThePardus isimli bir Türk kullanıcı, gerçek yazardan aldığı izinle bu hayran kurguyu çevirmişti, turkfanfiction.net’te ve 3 yıl kadar önce ise Wattpad platformunda yayınlamıştı. Gayet güzel bir şekilde dilimize uyarlanmış bu hikayeyi yeniden ele almak biraz gereksiz geldi bana. Bu arada gerçek yazar olan Kurinoone’nin bu çeviriden haberi var mı? Hatırladığım kadarıyla onun profilinde Pardus’un yaptığı çeviri bulunmaktaydı.


(Ayli Dağsız) #11

Hikayede mantık hatası var. Lily Harry’i korumak için ölmediğinden dolayı Lily’nin sevgisi Harry’ye kalkan olamaz. Yani Voldemort’un Harry’i öldürmüş olması lazımdı.


(Deren Demirhan) #12

Bu hikayeninde bir kitabı olucak mı