Karn Aduamin (Tanışalım, Kaynaşalım)

Selam rıhtım tayfası. Biraz aradım taradım ancak yeni gelenlerin kendini tanıtacağı bir konu bulamadım. Ben de buranın kısaca kendimden bahsetmek, ama daha ziyade burayı bulunca ne hissettiğime değinmek için uygun olacağını düşündüm.

22 yaşındayım (ruhen olmasa da en azından fiziken ^^) Hukuk fakültesinde son sınıfa geçtim. Genelde eğlendiğim ve keyif aldığım şeyler sessiz sakin aktivitelerdir. Kitap okumak, film/dizi/anime izlemek, internette ilgimi çeken şeyler üzerine araştırma/okuma yapmak, güzel yemekler yemek keyif aldığım aktivitelere örnek olabilir.

Aslında son zamanlarda fantastiğe, hatta genel olarak kurguya, olan ilgim azalmıştı. Daha ziyade felsefe, antropoloji, tarih vb. alanlara yönelik kitaplarla haşır neşir oluyordum. Ancak bu ara yine biraz geçmişe dönüp gerçeklerden de biraz daha soyutlanarak fantastik okuma, hatta bir gece ilham perisi 'musa’ları çağırabilirsem yazma, hevesim geri döndü.

Eskiden başka nicklerle kayıp rıhtımda ve diğer birçok forumda vakit geçirirdim. Yani o çok da uzun sürmeyen forumların trendde olduğu döneme ben de liseli bir velet olarak denk gelmiştim : D Türkiye’de forumlar nedense pek tutmadı ve özellikle de sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla iyice söndü. Forum kültürünün anonimliği ve benzer ilgilere sahip insanların belli konu başlıklarında etkileşime geçebilmesini sağlayabilen yapısı ile arşiv gibi genişleyerek ilerlemesi beni etkileyen ve sosyal mecralarda bulamadığım bir şey. O yüzden de “nerede o eski günler” klişesiyle çıktığım bu arayışta kayıp rıhtımın tamamen yeni ve aynı zamanda da çağa uygun hale getirilmiş bir forumla eski forum ruhunu tekrar yaşatmaya başladığını fark ettim. Diyeceğim o ki, burayı keşfettiğim için mutlu ve burada geçireceğim zaman için oldukça heyecanlıyım. Hepinizle tanışacağıma şimdiden çok memnum oldum :))

Bu uzun ve gereksiz giriş için de, okuyan olduysa, şaşkınlıkla özür dilerim :sweat_smile:

12 Beğeni