Karn Aduamin (Tanışalım, Kaynaşalım)

Aramıza hoş geldin. Yukarıdaki uyarı senin için de geçerli. Aman dikkat… :blush:

2 Beğeni

Tamamdır, mesaj alınmıştır :blush:

Hoş gelmişsiniz arkadaşlar. Umarım iyi vakit geçirirsiniz.

1 Beğeni

Selamlar
Ben Yasin (24) , yeni mezun oldum. İşletme.
İstanbul’dan katılıyorum.
HP’yi ilkokul yıllarımda Orta Dünya’yı ise lise yıllarında hatim ettim.
Fantastik edebiyat tarafım malesef çok sığ kaldı. Pazarlama ,iktisat dünyası içinde kayboldum.
Belki beni buralardan alıp çok uzaklara götürecek , çok yeni deneyimler yaşatacak dünyalar bulurum diye buraya geldim.
Siteyi çokk uzun zamandır takip ediyorum.
İyi forumlar dilerim.

2 Beğeni

Hoşgeldiniz hoşgeldiniz… Hemen size bir porsiyon Kralkatili Güncesi verelim. :joy:

2 Beğeni

Hoşbulduk
Neden bilmiyorum ama bu isimlere çok önyargılıyım. İsimlerini ve kapaklarını görünce direk soğuyorum. Bu sorunu burada halledeceğimi umuyorum:sweat_smile:

2 Beğeni

Adım Emin, Ankara’da oturuyorum. Uluslararası ilişkiler ve Lojistik mezunuyum. (GAZİ)Epik fantezi, Dark fantezi ve Fantezinin alt dallarını seviyorum. Yeni türlere de açığım. Film, dizi, anime, manga tüketmeyi çok seviyorum. George R. R. Martin, Patrick Rothfuss, Ursula K. Le Guin, gibi yazarları seviyorum, şu anlık favori yazarım Patrick Rothfuss.

1 Beğeni

Hoşgeldiniz,uzatmadan size KKG başlığını göstereyim.

@Feanor @Artorias Rıhtım’a hoş geldiniz. Goblinlere, trollere, iblislere, perilere, sandığa vs. karşı dikkatli olunuz. Ayrıca Rıhtım’a çöp atmak kurbağa olmanıza ve şirinleri görememenize neden olur. :buyucu:

Fantastik ve bilimkurgu kitapları hakkında tavsiye öneri istiyorsanız forumda arama yaparak birçok öneriye ulaşabilirsiniz.

Hoş geldin önerileriniz için:

6 Beğeni

Selamlar Rıhtım ahalisi.
Başta tek amacım yayınevi soru hattını kullanmaktı ama sanırım ortamı sevdim :slight_smile: çok yazıp çizen birisi değilim. Yine de arada sırada varlığımı gösteririm diye düşünüyorum.

19 yaşındayım. Post-modern edebiyatı, ağır dramayı, kargaları, Muse’u ve değişik şeylerin istatistiklerini çıkarmayı severim. Çevremden gizlesemde (hakkımızda çok fazla önyargı var :frowning: ) uzun yıllardır iflah olmaz bir fanfiction okuyucusuyum.

Arkadaşlık ilişkilerimde dikiş tutturamam, patlıcandan nefret ederim. Bir gün çok zengin olmak, rakun beslemek ve Kralkatili Güncesi’nin son kitabını okuyabilmek istiyorum.

13 Beğeni

Yeni gelen arkadaşlara hoş geldiniz diyor ve İsaac Asimov, Philip K. Dick, H.G. Wells, Arthur C. Clarke ve Robert A. Heinlein gibi isimleri de şöyle bir iliştiriyorum. Belki merak edilir hanii. :smiley: :smiley:

6 Beğeni

Merhabalar :sweat_smile:
İsim Özgür, yaş 30, kayseriden katılıyorum. Genel olarak bilimkurgu seviyorum büyük serileri okuyor olsam da kısa hikayeleri daha çok seviyorum. Bu yüzden hangi kitabı okuyor olursam olayım sıkılınca derleme hikayeler olan bir kitaptan bir hikaye okuyup devam ediyorum. Favori yazarlarım birbirine cok benzeyen Douglas Adams ve Neil Gaiman. Kitapları okurken az da olsa beğendiğim yerlerin atlarını cizerim. Kolay kolay takas yapmam, kitabı begenmemissem kitaplığmda tutmayıp ya hediye ediyorum ya sahafa gönderiyorum.

4 Beğeni

@electricity @Ozgur Hoş geldiniz efendim. Okuduğunuz kitaplar hakkında yorum yapmayı, cüzdanınızı sürekli dolu tutmaya çalışmayı unutmayın. :slight_smile: Ayrıca tuzaklara, trollere, gıcıklara, linçlere, patateslere, büyülere, birtakım uçan yaratıklara vs. karşı dikkatli olmayı unutmayınız. Bildir butonunu gereksiz kullanmayınız çünkü gereksiz kullanmalarda Rıhtım Cadısı’nı gereksiz yere meşgul ettiği için sizi banlayabileceğini, banlamasa bile size büyü yapabileceğini ve profilinizde alışkın olmadığınız sürprizlerle karşılaşabileceğinizi unutmayın. Sevgiyle… :buyucu:

6 Beğeni

Merhabalar. Eski bir üyeyim, kim olduğum önemli değil. Kendimce yeni bir sayfa açtım. Forumun bana olan katkısını inkar edemem. İçimdekileri en iyi anlatabildiğim yer burası. :slight_smile:

14 Beğeni

Selam rıhtım tayfası. Biraz aradım taradım ancak yeni gelenlerin kendini tanıtacağı bir konu bulamadım. Ben de buranın kısaca kendimden bahsetmek, ama daha ziyade burayı bulunca ne hissettiğime değinmek için uygun olacağını düşündüm.

22 yaşındayım (ruhen olmasa da en azından fiziken ^^) Hukuk fakültesinde son sınıfa geçtim. Genelde eğlendiğim ve keyif aldığım şeyler sessiz sakin aktivitelerdir. Kitap okumak, film/dizi/anime izlemek, internette ilgimi çeken şeyler üzerine araştırma/okuma yapmak, güzel yemekler yemek keyif aldığım aktivitelere örnek olabilir.

Aslında son zamanlarda fantastiğe, hatta genel olarak kurguya, olan ilgim azalmıştı. Daha ziyade felsefe, antropoloji, tarih vb. alanlara yönelik kitaplarla haşır neşir oluyordum. Ancak bu ara yine biraz geçmişe dönüp gerçeklerden de biraz daha soyutlanarak fantastik okuma, hatta bir gece ilham perisi 'musa’ları çağırabilirsem yazma, hevesim geri döndü.

Eskiden başka nicklerle kayıp rıhtımda ve diğer birçok forumda vakit geçirirdim. Yani o çok da uzun sürmeyen forumların trendde olduğu döneme ben de liseli bir velet olarak denk gelmiştim : D Türkiye’de forumlar nedense pek tutmadı ve özellikle de sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla iyice söndü. Forum kültürünün anonimliği ve benzer ilgilere sahip insanların belli konu başlıklarında etkileşime geçebilmesini sağlayabilen yapısı ile arşiv gibi genişleyerek ilerlemesi beni etkileyen ve sosyal mecralarda bulamadığım bir şey. O yüzden de “nerede o eski günler” klişesiyle çıktığım bu arayışta kayıp rıhtımın tamamen yeni ve aynı zamanda da çağa uygun hale getirilmiş bir forumla eski forum ruhunu tekrar yaşatmaya başladığını fark ettim. Diyeceğim o ki, burayı keşfettiğim için mutlu ve burada geçireceğim zaman için oldukça heyecanlıyım. Hepinizle tanışacağıma şimdiden çok memnum oldum :))

Bu uzun ve gereksiz giriş için de, okuyan olduysa, şaşkınlıkla özür dilerim :sweat_smile:

12 Beğeni

Karn Aduamin (Tanışalım, Kaynaşalım) - guzgezgini tarafından #189 şöyle bir konu var aslında tanışmak için ama isminden dolayı bulmak zor oluyor. :slight_smile: Hakikaten ben de çok forum gezdim, eski forum hissiyatını ucundan da olsa biraz tutturan tek burası var sanırım. Tekrardan hoş geldiniz. :wave:

2 Beğeni

Ah be nasıl gözden kaçırırım, daha ilk yorumdan forumun düzenini bozmam biraz manidar oldu :sweat_smile: Ama moderatörler gerçekten de sıkı çalışıyor anladığım kadarıyla. Hemen doğru başlığa taşımışlar. Gereksiz uzun girizgahımı okuduğunuz ve hoşgeldin mesajınız için, moderatörlere de mesajı taşıdıkları için teşekkür ederim : )

4 Beğeni

merhABA BEN moongirl yeni geldim. yazılarımı burada paylaşabilir miyim. ya da nasıl yazılarımı paylaşabilirim

1 Beğeni

Merhabalar hoş geldiniz,

Yazılarınızı Kurgu İskelesi veya Düşler Limanı bölümlerinde paylaşabilirsiniz. Yazdıklarınız hangi bölüme uygunsa oraya koyabilirsiniz. İyi forumlar dilerim.

Teşekkür ederim . bir sorum daha olacak sormamda sakınca var mı?