Karn Aduamin (Tanışalım, Kaynaşalım)

Hoşbulduk arkadaşlar. Ben bir bilim kurgu severim. Forumu takip ediyordum ama daha önce kayıt olmamıştım. Haydi, tanışalım.

3 Beğeni

Merhaba,
Dtcf Tiyatro Bölümü Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı mezunuyum.

Rahmetli Turgut Özakman’ın öğrencisiydim.

Burayı bir arkadaşımla sohbet ederken öğrendim ve üye oldum.

Yazarlıkla ilgili her konuda iletişime açığım.

Sevgiler

10 Beğeni

Merhaba,
Ben de birkaç yıl önce fantastik okumaya başladım ama çıkamadım içinden. Çıkmak istemem gerçi.:sweat_smile: Maalesef üniversite sınavına hazırlandığım ve fen lisesi öğrencisi olduğum için çok yoğun çalışıyorum. Maalesef 3-4 aydır doğru düzgün kitap okuyamıyorum. Kitap okumadan, kitaplardan uzak kalmamak için Kayıp Rıhtım internet sitesini takip ediyordum. Foruma da katılmak bugün nasip oldu. Tecrübelerinizden faydalanmak ve ortak zevkte insanlar tanımak çok güzel olacak. İyi forumlar. :smiley:

8 Beğeni

Yoksa İngiliz Dili ve Edebiyatı mı seçeceksin üni’de :krs:

2 Beğeni

Hayır. Ama ne seçeceğime de tam karar veremedim. Sayısal çalışıyorum ama sayısalcıyım da diyemem tam :slight_smile:

Meslek konusunda önerileriniz olursa açığım.

Eyvah, Sayısalcılar!!

2 Beğeni

Merhaba öncelikle :slight_smile:

Beş buçuk yıldır fantastik edebiyatın içinde bulunuyorum, çıkmak pek istemem gerçi. Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi olarak daha fazla tarih(Ortaçağ) alanı üzerine yoğun çalışıyorum. Forumu uzun süredir takip ediyordum ama üye olmak şimdiye kısmetmiş. Eski forumdan daha başarılı bir arayüze sahip. Buradaki herkesin bana faydalı olacağına eminim, aynı zamanda ben de bir şeyler katmak isterim :slight_smile:

İyi forumlar.

7 Beğeni

Selam millet,
Ben İsmail Yılmaz, 6 yıldır da Nightmare. Bu başlığa 6 yıl önce kendimi tanıtmaya gelmiştim sanırım. 2012 yılından beri buralardayım. Kayıp rıhtım’ a fantastik edebiyatı yeni keşfetmiş bir çocuk olarak geldim. Şimdi 18 yaşında, marmara üniversitesinde öğrenim gören, hayatı keşif aşamasına terfi etmiş biriyim. (bu kadar sanırım)

Herkese iyi forumlar.

10 Beğeni

Selamlar herkese. Fantastik, bilim kurgu, korku, polisiye, edebiyat incelemeleri, sinema. Okuyalım, tavsiye edelim, yardımlaşalım ve hep kitapla kalalım. :slight_smile:

7 Beğeni

Herkese merhaba, ben kayıp rıhtım’dan 2012’lerden beri haberdarım.
İşin ilginç tarafı, benim fantastik edebiyat hakkında bir ilgim yok. İlk başta siteyi gördüğümde, temasını beğenmiştim. Sonra sitedeki yazıların kalitesini farkedince daha da çok beğendim. Arada ilgi çekici birkaç haber de buluyordum. Sonrasında forumu keşfettim, oradaki konular ve insanların yaklaşımları da güzeldi. (Belki de o zamanlar öyleydi/bana öyle geldi bilemiyorum, gün geçtikçe tahammülsüzlük girdabına giriyor bütün dünya.) O günlerden beri arada bakarım bu dünyada neler olup bittiğine. Rol yapma oyunları vs bana göre değil. Ama bu dünyada da bazen ilgimi çeken motifleri bulabiliyorum. (Mitoloji, Keltler, Asalet (nobility), Doğaüstü dünyalar vs.) Belki de Ejderha Mızrağı Destanı’nın birkaç kitabını bu yüzden almışımdır. Gerçi ona da pek başlayamadım. =)

7 Beğeni

Ben Emrecan, sadece Emrecan. Bu yeterli bir bilgi :smile:

Çok havalıyım, sönmesem bari :smiley:

10 Beğeni

Yazı İşleri’nden senin üzerine haber mi atasam napsam :smiley:

4 Beğeni

AAA merhabalar. Ben Kayıp Rıhtım’ı ve Forum’u yaklaşık iki yıldır takip ediyorum fakat daha yeni katılıyorum. Buluşmaya gelen varsa genelde bi köşede Sessizilğin Müziği’ni okuyan çocuktum. Hazal ablanın yardımıyla 4 kişilik bir ortama girmeyi başardım. Cankut, Barış ve Ezgi’ye selamlar. 6 yıldır yazmaya çalışıyorum ve Kral Katili Güncesi’ne bayılıyorum. Selamlar efenim.

10 Beğeni

O zaman bu cümle tanıdık gelecektir: “Konuşmaya nereden başlayalım?” Ya da buna benzer bir şeydi. Unutum be. Böyle bi’ şeydi işte :smiley:

1 Beğeni

Böylece söndürmüş oldular :slight_smile: Teşekkürler :smiley:

1 Beğeni

Rica ederim efenim, vazifemiz :smiley:

1 Beğeni

Merhabalar efendim,

Beni Otostopçunun Galaksi Rehberi örgütledi…

Çevrenizde olmanın hakkını vermek dileğiyle :slight_smile:

11 Beğeni

Merhaba arkadaşlar, fantastik kitaplara başlamamda rıhtım ailesinin emeği büyük. Üye olmaya neden bu kadar geç kaldığımı ben de bilmiyorum. Bir kaç defa öykü seçkisine öykü göndermeme rağmen üye olmak bugünlere nasip oldu. Şimdilik Istanbul’da yaşayan şiir ve öykü deneyen, fantastik dünyaya bodoslama dalmış kendi halinde biriyim. Burada olmak çok güzel :blush:
İyi forumlar.

7 Beğeni

19 yaşındayım. En sevdiğim yazar Dostoyevski, en sevmediğim yazar ise Jack London’dır. Şu an bir gerilim/gizem romanı yazmaktayım. Aynı zamanda şair de denebilir bana. Şiir yazmaya bayılırım. Aynı zamanda müzikle uğraşırım. Felsefe de ilgi alanımdadır. Tarih de öyle. Ama felsefe ve tarihle sadece yüzeysel ilgilenirim (en önemli şeyleri öğrenmek için okurum, dinlerim). Edebiyata Suç ve Ceza ile başlayınca “ben de kitap mı okuyormuşum” dedim kendi kendime. Dostoyevski’nin her romanı beni en en en derinden etkilediği için ara sıra okurum. Karamsarım. Hayattan bir beklentim yok, mucize olursa ne ala. Lise son sınıf öğrencisiyim. Kahve denen şeye aşığım kim icat etmişse ellerinden öperim. Ülkemizdeki ahlaki yozlaşmayı yok edecek, insanlara fayda sağlayacak bir roman yazabilirim ileride. Şu an gencim zaten. Ben de Tolstoy’a katılıyorum, sanatın insanlara faydası yoksa o çarpık sanattır. Benim şu an yazdığım şey de sanıyorum ki öyle. Buraya bir felsefe forumundaki bir üyenin tavsiyesiyle geldim ve inşallah faydası olur. Felsefeye karşıyım ancak yine de hoşuma gider zeka oyunu gibi. Siyah renk kıyafetleri severim. Uzaylılara ne inanırım, ne de inanmam. Kırk yaşına ışınlanmak istiyorum, bu acılı gençlik serüveni çok sıkıcı. İleride “Aah ah, gençken de depresyonlara girip girip çıkıyorduk işte…” demek istemesem de öyle diyeceğime eminim. Hayallerim benim tek sığınağımdır. Gerçekleri sevmem; bilirim ama sevmem. Üniversite ile ilgili hiçbir fikrim yok. Hiç çalışmıyorum, gururumu kırıp çalışmaya “çalışsam” da ilgi duymadığım bir şeyi öğrenemiyorum, beynim kabul etmiyor. Paranın her şey demek olduğunu anladım. Ben kendimi seçeceğim, parayı değil. Bakalım ne olacak :smiley:

3 Beğeni

Hop Hop :raised_back_of_hand:

– Sitenin yeni halini görüp üyeliklerin silindiğini görünce ben de ‘‘madem öyle sıfırdan başlayalım’’ diyenlerdenim. :drooling_face: Önceki sitenin de yıllar önce sıkı bir stalkerı idim lakin yaşım gereği olgun insanlar olduğunu tahmin ettiğim kişilerin içinde yorum atmaktan çekiniyordum :sweat_smile::sweat_smile: Aslında halen daha büyümüş sayılmam. :roll_eyes:

– Neyse kendimi tanıtayım. Ben Fatih (Fati tercihim). 20 yaşında Gazi Tıp Dönem 3 öğrencisiyim. Samsunluyum lakin öğrencilik Ankara. 6-7 yıldır fantastik-bilim kurgu okuyorum. Diğer türleri henüz sevemedim. Okuduğum ilk -100 sayfa üzeri diyebileceğim- kitap 12 yaşındayken kuzenim kitaplarını çöpe atarken (:neutral_face:) ‘‘okuyacaksan al’’ dediği Sefiller’idir. Ondan sonra da Harry Potter’a başladım. Öyle devam etti gerisi. :sweat_smile: En sevdiğim seri ise açık ara Zaman Çarkı’dır (16 yaşında okuduğumdabir aydınlanma yaşadım resmen). Ardından Vakıf gelir.

– Pek roman ustası sayılmam, aşırı roman okumuş değilim. Her şeyden biraz olup hiçbir şeyde usta olmayanlardanım. Romana harcadığım vakit kadar çizgiromana, mangaya(en fazla buna), animeye, dizilere, filmlere de vakit harcıyorum. Asosyalliğin en büyük faydası zaman sıkıntısı yok oluyor sanırım hehe :stuck_out_tongue_winking_eye: Şaka bi yana inşallah uzun yaşarım da tonlarca kitap okurum.

–Normalde sakin biriyken konu hobilerine açılınca şebeğe dönüşüp durmandan heyecanla sırıtıp konuşmaktan usanmayan birisi oluyorum. İnsanın 2 saniyede bu kadar değişebilmesi gerçekten çok garip. Ayrıca Karadenizli biri olarak çayı pek sevmem. Kahve hiç sevmem. Dolmadan nefret ederim, yersem birinin üzerine kusarım. Lunaparkı çok severim. Yalnız başıma gitmeyi daha çok severim. Aşırı derecede gıdıklanırım. Ama öyle böyle değil. Bir yandan ‘‘dur, yapma, döverim bak, çek elini kız’’ derken içimden ‘’ Allah rızası için bir gıdık’’ derim.

– Evet. Kendim hakkımda bildiklerimden yazabileceklerim bu kadar. İnşallah aktif olup ilgilendiğim konularda epeyce yorum yapacağım saygıdeğer forum üyeleri. (Boş yere yazmadım bu kadar uzun yani) Görüşmek üzere. Hepinize öpücük :kissing:

– Not: Yıllar sonra geri gelip keşke bu kadar uzun yazmasaydım demem umarım.

Hop Hop :wave:

15 Beğeni