Kazım Taşkent Klasik Yapıtlar Dizisi

Teşekkürler.Peki niçin diğerleri yok?Baskıları mı tükendi.

YKY’ye arada mail atıyorum. Cevapları genelde “talebe göre bastıkları” şeklinde oluyor. Çok fazla talep gelmiyor anlaşılan. Seriyi bozma ihtimalleri de var. Gecenin Sonuna Yolculuk seriden alınıp modern klasikler serisine verildi. Allah’tan eski kapak vardı bende.

1 Beğeni

Dostoyevski’nin günlüğü yeniden basıldı 20 tl fiyatı arttı.

1 Beğeni

Evet. Maalesef alamıyorum şu an bu maddi imkanlarla.

Sanırım seri bozuluyor. Bazı kitaplar modern klasiklere geçiyor. Gecenin Sonuna Yolculuk’la başladılar. Sirte Kıyısı da geçmiş. Sırada Taksitle Ölüm ve Profesör Y ile Konuşmalar var. YKY çok ayıp ediyor. 30 yılda serinin geldiği nokta zaten anca 100 kitap. Olanı da atıyor…

Bu serinin bir de renk uyumsuzluğu sorunu var ki bir seri için çok kötü bir şey.

Bu nedir ya…

2 Beğeni

Sormayın, o da ayrı bir saçmalık gerçekten. Yeni baskılarda bile düzelmiyor.

Bendekiler de böyle. Ne ton ararsan var. Ama sırtı beyaz olanların kapağı sarı. Sanırsın boya bitti.

2 Beğeni

Yazık valla… Serinin bütün albenisi ölüyor.

2 Beğeni

Bu serinin kağıt kalitesi çok güzel ama yeni baskılarda bu kaliteden dolayı fiyatları çok arttı. Keşke bu serideki kitapları bir de normal kalitede bassalarda ucuza satın alıp okuyabilsek.

Kazım taskent serisi birdaha basilmayacakmis . Doğru mudur acaba ? Telegram gruplarinda konusuluyordu sormak istedim

Yeniden bastıkları kitaplarda var basmadıkları kitaplar da. Neye göre basıyor veya basmıyorlar denilirse bence baskısı bitmiş olanlara olan talebe göre yeni baskı oluyor veya olmuyor.

2 Beğeni

Dün youtube canlı yayınında @eda_arslan hanım tekrar basılmayacağını söyledi. Artık karton kapak şeklinde basılacaklarmış.

Mevcut baskı şeklinin maliyeti yüksekmiş ve yayınevine geri dönüşü geç olduğu için böyle karar almışlar.

Seri tekrar basılmayacaktan ziyade kitaplar artık karton kapak ve normal kağıda basılacak şeklinde anladım ben.

3 Beğeni

Galiba boyle . Boyle isede kotu olmus Uzuldum. Kapaklar olsun kağıt olsun cok cok güzeldi kaliteli bir seriydi .
Sağlık olsun

2 Beğeni

ykypazarlama@ykykultur.com.tr bilgi ve yeni baskılar ile ilgili okur talepleri vs. bu e-postadan ulaşanları yanıtlıyor YKY.

1 Beğeni

Kazım Taşkent klasikleri zaten karton kapak değil mi? Yoksa bu formatın başka bir adı mı var?

Kullanılan kağıt türü farklı sanırım bu serinin. Standart kağıda dünülecek şeklinde anladım ama net bir bilgim yok.

2 Beğeni

Kullanılan kağıt normal kitaplara göre farklı evet ama kapağı normal kapak. Seri içinde ciltli eserler de olabilir ama ben hiç rastlamadım.

yok abi böyle birşey, öncelikle YKY kar amacı gütmüyor, zaten kitapları minimum kar ile satıyor, arkasında banka var, keza Kazım Taşkent Yapı ve Kredi Bankası’nın kurucusu. Adını yaşatmak için basıyorlar. Her seri basılmaz, ama bu seri basılır hocam :slight_smile:

hocam selam, tüm seri 101 kitap doğrudur. Ben 99 sanıyordum, son iki kitabın baskında 100 ve 101 görünce anladım :slight_smile: bende excel olarak 99 kitabın listesi var, ve 95 kitap mevcut, arka sayfalarındaki seriye dair kitap isimlerini kontrol etmeme, internette bir ay araştırmama rağmen, 2 kitabın ne olduğunu bulamadım.

Eğer bilen varsa ve buraya yazarsa mutlu olurum. sana excel dosyasını nasıl yollayabilirim?

1 Beğeni

Ortalama 80 TL’lik etiket fiyatı ile mi minimum kar elde ediyorlar? O halde banka desteği olmayan yayınevlerinin kapıya kilit vurması gerekirdi.