Kazım Taşkent Klasik Yapıtlar Dizisi

Şu an satışta olan hangi kitabı 80 lira? Birinci sınıf kağıt kullanılıyor. YKY çalışanı falan değilim, imge yayınlarına ait kitapları hiç almadiniz sanırım . Normal Davie’in Avrupa Tarihi kitabının baskı kalitesi ve fiyatını görün, ondan sonra YKY’nin ne kadar uygun fiyata sattığını göreceksiniz (;

kasvetli ev ve bir yazarın günlüğü kitaplarının ciltlerine ayrı ayrı numara vermiş olabilirler. ben şuan kitaplar işyerimde olduğu için bakamıyorum. kontrol etme imkanınız varsa onlara bakabilirsiniz.
bu şekilde benim listemde 101 kitap bulunuyor .

1 Beğeni

Hocam , uygun zamanda bakıp dönerseniz harika olur bu karmaşa da son bulur (:

ISBN kodlarinin farklı olması gerekir. Dediğinizde haklı olabilirsiniz, çünkü iki kitabın olmamasının başka açıklaması yok

1 Beğeni

Cevap geldi. Yok böyle bir durum. :slight_smile:

5 Beğeni

Bir Yazarın Günlüğü her iki cilt künye de 57 olarak yazılmış.

Ve ah şu yotuberlar yalan yanlış doğru ne dediklerine hiç dikkat etmiyorlar. Poşet çay gibiler çaya benziyor ama tadı, rengi çay gibi değil.

5 Beğeni

Yayınevi kütüphanesinde 98, devlet kütüphanesinde 96 tane kitap var.

Seride 99 kitabı bulabildim. Aksam @fortknoxt a Excel listeyi atıp günceller, sizlerde kontrol edin lütfen, o ikiyi bulmak belki bu foruma kısmet olur (:slight_smile:

3 Beğeni

Aynı numara verilmiş olan kitapları kontrol ettiniz mi?

12- 1. Canterbury Hikâyeleri (Geoffrey Chaucer)
12- 2 . Sessizlik Zamanı (Luis Martín-Santos)

26- 1. Denemeler (Francis Bacon)
26 -2. Ulysses (James Joyce)

Ulysses dışında diğer 3 kitap ben de yok bakamıyorum ama Ulysses künyede 26 yazıyor.

insanlara lakap takmak veya hoş olmayan benzetmeler yapmak çok ayıp. Kınıyorum sizi.

Yayınevi kütüphanesinde nasıl tam olmuyor, inanılır gibi değil…

hocam geçen yıl bizzat gittim, hatta serinin ilk 23 kitabı mavi kapak basıldı, kağıt kalitesi 2. sınıf olarak. oradaki görevliye söyledim çoğu bilmiyor bile. üzüntü verici tabi

bakıp döneceğim hemen

Etiket fiyatı diye belirtmiştim mesajda. Sanırım yanlış anlamışsınız.
Bunlar da örnekler…

26-bacon

@fortknoxt @alper sanırım tarihi bir an olabilir, ben hep şey düşündüm, ‘‘aynı numara ile iki kitap basmazlar.’’ ama sanırım yapılmış, sonra onlara +1 ekledikleri için 101 demişler. aslında 99 kitap var. artık buna inanıyorum (:slight_smile:

Cantenbury Hikayeleri ve Sessizlik Zamanı seride 12 numara ile basılmış

Denemeler ve Ulysses seride 26 numara ile basılmış.

görselleri ekliyorum .sessizlik zamanı cantenbury

3 Beğeni

Muhtemelen dediğiniz gibi iki kez aynı numaralar verilmiş kitaplara bu nedenle 101 kitap deniliyor. Listeleriniz doğru.

2 Beğeni

hocam amacım elbette tartışmak değil, yky her zaman yüzde 35 indirim yapıyor, o fiyatlara hiçbir zaman satmıyor. Keza ülkemizde kağıt üretimi için, Kağıtlık kabuklu odun ithalinin ‘‘yasak’’ olması hammadde üretim maliyetlerini arttırmaktadır. O sebeple, fiyatları son 2 yılda tüm kitaplar için geçerli yüzde 50 den fazla arttı. Ama ben eminim, bu seri bu kalite ile İletişim, İmge, Alfa da olsa Middlemarch- Pickwick- İbn Battuta- Bir Yazarın Günlüğü - Kantolar vb. kalın kitaplar 90 dan aşağı satılmazdı.

1 Beğeni

Küfür içermediği sürece tartışmaya varım. :slight_smile:

Bunu yapmayan yayınevi neredeyse yok hocam.

Bu kadar fark yaratacak kadar bir maliyetleri olduğunu düşünmüyorum ki bu kitaplarda telif ücreti de yok. Bence bu seriden diğer yayınevlerine nazaran fazla fazla kazanıyorlar.

Bu seride kullanılan kağıdın enzo kağıttan maliyet olarak ne kadar farkı var biliyor musunuz?

Düzenleme: Örnek teşkil etmesi için şöyle bir karşılaştırma yapmak istedim.
David Copperfield, İş Bankası’nda karton kapaklı baskısının etiket fiyatı 38 TL. 1128 sayfa…
Mister Pickwick’in Serüvenleri ise YKY’de etiket fiyatı 90 TL. 912 sayfa…
Arada 52 TL’lik bir fiyat farkı var. Kağıt masrafının bu kadar fark oluşturacağını düşünmüyorum. İkisi de sırtını bankaya dayayan yayınevleri. Bence YKY sırf güzel baskı ayağına bizi kazıklıyor. Üstelik kitaplar ciltli bile değil.

2 Beğeni

Kitap listesini belirlerken devlet kütüphaneleri, özel kütüphaneler, halk kütüphaneleri, üniversite kütüphaneleri ve vakıf kütüphanelerinin arşivlerini tarayarak oluşturdum.

Mesela kitaplıkta olup listede olmayan 2 kitap. Sırasını tespit edemediğim için listede yoklar.

7 Beğeni

Sıkı durun kayıp kitabı açıklayacağım foruma benzersiz bir hizmet nadirde falanda yok gerçi bende de yok kütüphanenin birinde gördüm

Evet listeyi tekrar kontrol ettim paylaşacağım kitap serhat arkadaşın listesindede yok, acaba böyle bir heyecan yaratıp yarın mı paylaşsam arkası yarın gibi :slight_smile:

2 Beğeni

https://www.google.com/search?q=Aytül+kasapoğlu+sağlık+sosyolojisi&client=ms-android-sonymobile&prmd=niv&sxsrf=ALeKk02Ct5sNbzgdOnUnSHpqXkZJ2qC8lA:1590520207413&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiX4-G_ndLpAhWJposKHS0ADmcQ_AUoAnoECA4QAg&biw=360&bih=512&dpr=2#imgrc=-Gnh7iI415XtKM

7 Beğeni