Kehanet

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/kehanet/

image

Korkunç bir geceydi, çoğunluğu çocuk olan birçok kişi acı çekerek ölmüştü. Üstlerine çöken siyah duman, yıldırımlar saçarak her yeri harap ediyordu. Uykuda yakalamıştı, Kızılderili kabilesinin insanlarını… Herkes sağa sola kaçışıyor, cayır cayır yanmaktan canlarını kurtarmaya çalışıyordu. Telaşla çadırından çıkan şaman, ilk bakışta karanlığın içindeki kötü ruhu görmüş ve olduğu yerde donakalmıştı. Artık sonlarının geldiği açıktı,… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Merhaba,
Akıcı bir şekilde yazılmış, samimi bir öyküydü. Yalnız Kartal’ ın babasıyla olan konuşmasından sonra daha detaylı bir hazırlık süreci okumak isterdim. Sanki biraz çabuk işlenmiş o kısım. Betimlemelerle süslenmiş öykünün atmosferi güzeldi.

1 Beğeni

Zaman ayırıp okuduğunuz ve yorumunuz için teşekkür ederim. Görüşme üzere :slight_smile:

1 Beğeni

Okuduğunuz ve yorumunuzu esirgemediğiniz için teşekkür ederim. Gelecek seçkilerde görüşmek üzere :slightly_smiling_face:

İyi bir hikaye okuduğumu düşünüyorum. Elinize kaleminize sağlık. Bence yaratığın ne olduğunu nereden geldiğini ve neden orada olduğunu biraz daha açabilirdiniz. Birde kafama takılan bir avcı neden okunu ve yayını toprağa gömsün, özellikle Manitu’nun kendisine böyle bir görev verdiğini öğrendikten sonra. Tekrar elinize sağlık…

1 Beğeni

Okuduğunuz ve yorumunuz için teşekkür ederim. Öğrendiklerinin şoku ile ne yapacağını bilemediği için çok değerli ok ve yayı gömerek saklıyor. Kaybolmasın ve herhangi bir şekilde zarar görmesin diye… Zaten hazırlık yapamadan iki gün sonra geliyor yaratık. Yaratığın konusu biraz daha açılabilirdi. Gelecek seçkilerde görüşmek üzere :slight_smile: