Kelid Aynası'nda 'Grindelwald'ı Görmek': Bir Albus Dumbledore Umutsuzluğu

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: Kelid Aynası'nda 'Grindelwald'ı Görmek': Bir Albus Dumbledore Umutsuzluğu – Fantastik Canavarlar

image

Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları filminin yeni fragmanının yayınlanması, ardında binlerce yeni soru da getirdi. En dudak uçuklatan sahnelerden biri de, Albus Dumbledore’un Kelid Aynası’nda Gellert Grindelwald’ı görmesiydi. MuggleNet‘ten dilimize kazandırdığımız bu yazı çok konuşulacak! Öncelikle fragmanı bin birinci defa tekrar izleyelim:  Harry Potter ve Felsefe Taşı’nda Kelid Aynası’nı keşfeden genç ve kendinden geçmiş bir Harry’ye ayna… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Bu sahne aslında beni çok sinirlendirdi. Rowling, dumbledore’un aiesini canlı, bir arada ve mutlu gördüğünü söylemişti fakat şu an, ara sıra olduğu gibi kendi ile çelişiyor. Ölmüş parçalanmış aileni görmek yerine öldürüp parçalayan adamı görmek ne demek yahu? Bu kadar mı omurgasızsın. Hem grindelwald’ı hem ailesini bir arada ve mutlu görse hadi neyse.

Fragmandaki sahne Rowling’in açıklamasıyla çelişmiyor ki. Dumbledore daha gençken, aşkı hala güçlüyken aynaya baktığında Grindelwald’ı görüyor. Belki yaşlandığında, olgunlaştığında ve Grindelwald düştüğünde aynaya baktığında gördüğü şey ailesi olabilir.

Bu bana anlamsız geliyor malesef. Aileni kaybetmenin acısı zamanla artar mı, aşk zamanla azalır mı? Grindelwaldı kalbinden silincekse kardeşini öldürdükten sonra silinmesi gerekmezmez mi? Bence yaşlanmayla alakalı olmamalı. Umarım görmediğimiz ve uyum yaratacak başka şeyler vardır.