"Keşke şunun da filmi olsa!" dediğiniz "şu" kitaplar hangileri?

Özellikle filmi yapılsın diyeceğim bir kitap aklıma gelmiyor. Ama keşke Percy Jackson’ın korkunçlu filmleri tarihten silinse ve yerine bir anime serisi yapılsaydı. Çok güzel oldurdu be.

Not: Düşündüm de Jeremy Irons’ın Frollo’yu oynadığı bir Notre Dame’ın Kamburu filmi için kitaplığımın yarısını verebilirim.

Silmarillion’ dan en az bir üçleme çıkar bence. Olsa süper olur. :smiley:

1 Beğeni

Amazon zaten Silmarillion’u esas alan bir dizi çekiyor şu anda.

Haklısınız ancak bence her kitabın filmi çekilmeli. Çünkü o zaman kitapları ülkemizde çevrilir. Yoksa sadece öyle bir kitap mı varmış der uzaktan uzaktan iç çekeriz.

Sinema filmini kastetmiştim.

1 Beğeni

Şu anda okuduğum “Phlebas’ı Hatırla”. Kültür Serisi aslında yeni bir seri değil. 1987 de çıkmış ilk kitabı. Bu zamana kadar sinemaya uyarlanmaması normal aslında, çok bilinen bir seri değil çünkü. Ama Dune’un bir sürü uyarlaması varken Kültür’ün de olsaydı güzel olurdu. Belki de okurken bile zorlanıldığı için kolay görülmeyip girişilmemiştir. Kim bilir?

@Expelliarmus ’ ın dediği gibi yeni uyarlama demiştim :slightly_smiling_face:

Ekleme: Evet yeniden çekilirse güzel olabilir. Çekilmiş olan sanırım pek beğenilmemiş.

2 Beğeni

Hobbit tek kitaba üç film çektiler. Sonuç ortada. Silmarillion’un kendisi aslında Zaman Çarkı kadar uzun bir seri ancak yayınevi zamanında basmak istemeyince J.R.R. Tolkien yazmayı bırakmış. Sinema filmleri için Peter Jackson son film 2100’lü yıllarda biter demişti. Yani Silmarillion’un hakkıyla filminin çekilmesi halinde biz izleyemeyiz. Dizi olması daha iyi aslında.

Adam gibi yapacaklarını ve konuya sadık kalacaklarını sanmasam da. Kesinlikle.

1. Unutulmuş Diyarlar
  2. Ejderha Mızrağı
2 Beğeni

Ejderha Mızrağı ya, animasyonu vardı ama izlemedim pek sevilmiyormuş sanırım

Sırf nasıl yapacaklarını merak ettiğim için Sonsuzluğun Sonu’nu isterdim.
Buna ek olarak Şu Çılgın Türkler, Devlet Ana ve Amat ise keşke dediklerim.