"Keşke şunun da filmi olsa!" dediğiniz "şu" kitaplar hangileri?

Son dönemde beğendiğimiz epey kitabın film/dizi olacağına dair duyumlar alıyoruz, peki sizin “okuması epey keyifliydi, seyretmesi de ne güzel olur!” dediğiniz kitaplar var mı? Varsa hemen yorumlara alalım! :kr:

2 Beğeni

2 ay öncesinde şöyle bir dosya da hazırlamışız, pek de güzel olmuş.

2 Beğeni

İki ay olmuş mu o ya o.O
Bakmadım var mı diye ama Simyacı’yı beyazperdede görmeyi isterdim sanırım. Karakter tahliline gereken özeni muhtemelen gösteremeyeceklerdir ama olsun. Olmasa da çıksın ister bu gönül.

2 Beğeni

Santiago’yu canlandırabilecek bir oyuncu benim de pek aklıma gelmiyor ama beyazperdede görmeyi ben de çok isterdim.

1 Beğeni

Aslında onun kadar iyi niyetliyiyi oynayabilecek Ben Wishaw geliyor aklıma. Hatırlarsan Perfume: Story of a Murderer filminde saf parfüm çırağını çok başarılı oynamıştı genç yaşına rağmen. Belki o olur ya da yeni kanlar bulunur :smiling_imp:

Ben Whishaw sahiden de oyunculuk konusunda Perfume: Story of a Murderer’da kendini çok gösterse de Santiago’nun içindeki o saflığın (?) altından kalkacağını pek düşünmüyorum, yeni kanlar aranması taraftarıyım, elbet bulunur içinde Santiago yatan bir oyuncu!

1 Beğeni

Keşke filmi çıksa diye yıllardır beklediğim Dijital Kale ve Kayıp Sembol var ama sanırım çıkmayacak.

Hiçbiri…
Neden mi? Çünkü kitap mükemmel, film yüzeysel ve kötü oluyor sonra bunu izleyen densiz biri kalkıp “Ne saçma filmdi yav,” diyor. O saatten sonra adama ne dersen de inatla kabul etmiyor. Son vay efendim sen şöylesin, sen böylesin. Ben kitapların film olmasına karşıyım sanırım. Eğer yüzde yüz uyulacaksa ve kaliteli olacaksa yapılsın ama diğer türlü kesinlikle karşıyım.

2 Beğeni

1 .Brandon sanderson kitapları .
2 .Silmarilion (diz olması daha iyi )
3. Dresden Dosyaları (ama çok uzun bir seri .)
4.pern serisi -(en son WB haklarını satın almıştı .)
5.Brent weeks eserleri yada iblis döngüsünüde beyazperdede görmek isterdim.

Bülbülü Öldürmek.
bülbülü-öldürmek-548x380

Yolun Sonundaki Okyanus ve Stepançikovo Köyü’nün filmini Dune ve Yerdeniz serisinin ise dizisini görmeyi çok isterdim

1 Beğeni

Brandon Sanderson’un Reckoners Serisi, filmler hem çok eğlenceli olurdu hem de görsel şölen.

Dune un dizisi var hocam 3 bolumluk mini seri… dune un cocuklari…

Kesinlikle “Puslu Kıtalar Atlası” derdim.

George Orwell’ ın 1984 kitabı keşke yeniden beyaz perdeye uyarlansa :pray:

Neden bilmiyorum, romanların(özellikle uzun olanların) filmleri vasat yahut onun da aşağısında iken novella ve kısa öykülerin beyazperde uyarlamaları hakikaten etkileyici ve usta işi oluyor ve kısa sürede kült film olarak nitelendiriliyor. Bakınız:
Benjamin Button
Muhteşem Gatsby
Predestination
Arrival
Azınlık Raporu
Esaretin Bedeli
Man From Earth

2 Beğeni

Tabi ki “Olasılıksız”

Marslı filminden sonra Artemis kesin çıkar diyordum. Neden yapmadılar anlamış değilim… :thinking:

Filmi var zaten.

1 Beğeni

Yeniden uyarlansa demiş zaten. Spiderman gibi filmleri tekrar tekrar çekiyorlar. 1984 de tekrar çekilebilir, günümüz teknolojisi ile daha güzel olabilir.

1 Beğeni