Kim Bilir

Okuyup yorumladığınız için çok teşekkür ederim. Beğenmenize sevindim. Önümüzdeki aylarda görüşmek üzere.

1 Beğeni

Merhaba

Öykünüzü kullandığınız dil, tekniğiniz, kurgunuz açısından başarılı ancak seçtiğiniz konu açısından zayıf bulduğumu belirtmek istedim. Neden bu kadar dümdüz anlattığınızı merak ediyorum. Çünkü bu konu çerçevesinde anlatılmış o kadar çok metin var ki, ya da yapılmış sinema mesela aklıma “Life is Beautiful” filmi geldi. Hatırlarsanız orada da bir baba ve bir çocuk, oyunlara bir çeşit masallara gizleniyorlardı.

Ama bu metne bir hareket katabilirdiniz, ne bileyim, son sahneyi bize başka bir evrenden, gezegenden, hayattan vs izletebilirdiniz ya da farklı bir bakış açısı verebilirdiniz.

Diğer öykülerinizi daha başarılı bulduğumu belirtmek istedim.

Elinize sağlık

1 Beğeni

Merhaba,
Öykünüzde duygu çok güzel verilmiş. Anlatılmak istenen de gayet güzel anlatılmış. Benim naçizane küçük bir fikrim var. Normalde uygun mudur bunu söylemek, yazara bir müdahele midir bilmiyorum. Şimdiden özür dileyeyim. Affedin. İkinci bölüm olmasa da başlık “Enkaz” olsaydı, diye hiç düşündünüz mü? Okur; anneye, kıza ve babaya olanları yorumlayabilir miydi? (Bir fikrim bu tabii.)
Kaleminize, emeğinize sağlık…
Selamlar, sevgiler…
Turgay

1 Beğeni

@Muge_Kocak eleştiriniz için teşekkür ederim. “Life is Beautiful” filminde (tam hatırlamamak ile birlikte) babanın biraz daha hareket alanı vardı. Benim hikayemde o açıklık yok bana göre. Babanın durumu konuşmaktan başka bir duruma olanak sağlamadı yazarken. Tabi ki başka bir yazarın elinde daha iyi/kötü bir metin çıkardı ama ben çok müdahale etmek istemedim çıkan şey beni tatmin edince. :slight_smile:
Daha iyilerinde görüşmek dileğimle diyeyim o zaman. :slight_smile:

@trgyyldrm güzel bir bakış açısı sizinki de. Ama bir taraftan da okuyucuyu sonda vurma/şaşırtma denen durumu engelliyor gibi. Zaten son kısmı çok zor içime sindirdim; üstüme gelmeyin lütfen. :slight_smile:
Eleştiriniz için teşekkür ederim.

1 Beğeni

İlerde, demlenme sürecinin sonunda, aklınızın kıyısında köşesinde bulunsun… Sevgilerle. Kaleminize sağlık…

1 Beğeni

Merhaba @nkurucu,

Öykünüzü “dinledim” ve beğendim.

Kaleminize sağlık, sonraki seçkilerde görüşmek dileğiyle.

1 Beğeni

Teşekkür ediyorum. Nasıl dinlediniz bilmek isterim ama. Sağlıcakla kalın.

1 Beğeni

Rica ederim.

Bir youtube kanalı videosunda denk geldim (Kelime Kutusu).
Haberiniz vardır diye düşünüyordum.

Sağlıcakla.

Bilmiyordum. Ben de dinledim sayenizde. Buradan biridir herhalde.

1 Beğeni