Kimleri Canlı Dinlemek İsterdiniz?

Sadece Leonard Cohen’i dünya gözüyle görme fırsatım oldu.

Şu şahane insanları, devleri canlı dinlemek isterdim:

DAVID BOWIE
BOB DYLAN
QUEEN
ACDC
ERIC CLAPTON
STING
JOAN BAEZ
JANIS JOPLIN
PRINCE
ABBA
SIXTO DIAZ RODRIQUEZ
NEŞET ERTAŞ
ZEKİ MÜREN

Aklıma ilk gelenler… Daha da vardır kesin.
Sizinkiler kim?

6 Beğeni

Iron Maiden’ı canlı dinlemeyi çok isterdim, o yaşlarında bile sahnede hep hareketliler ve çok enerjikler. Henüz Türkiye’ye gelmediler diye biliyorum (geldiyseler de çok büyük çaplı bir konser değildir herhalde) keşke gelseler de deliler gibi dinlesek. Iron Maiden’ın şarkılarını anlatmaya gerek yoktur diye düşünüyorum, bence konserde dinlenebilecek en iyi gruplardan biri.
Pink Floyd’un sahne şovlarına, yaptıkları ışık oyunlarına hayranım. Sanki sinemaya gitmişsiniz de birileri perdenin önünde şarkı çalıyor gibi. Pink Floyd’un şarkılarını bilen bilir zaten, dünyanın en güzel grubudur benim gözümde.
Megadeth sanırım en sevdiğim metal grubu zaten Dave Mustaine’e hayranım o yüzden onları canlı dinlemeyi çok isterdim. Türkiye’ye gelişlerinde pek hak ettikleri saygıyı görmüyorlar o yüzden bir daha gelirler mi bilemiyorum. Keşke Newsted’i de bass gitarcı olarak gruba dahil etseler ve Türkiye’de konser verseler.
Şimdi yazacağım grupları da çok severim ancak üstteki üç grup benim için apayrı, bu yüzden biraz uzun tuttum oraları.
Deep Purple
Black Sabbath
Led Zeppelin (Ne yazık ki artık canlı dinlemek imkansız)
Queen
Ozzy osbourne
Eric Clapton
Metallica (İlk dört albüm dışına çıkmamaları şartıyla :grin:)
AC/DC

4 Beğeni

Pink Floyd’u unuttuğuma inanamıyorum. Elbette!

Ve Deep Purple benim de listemde var. Dünyanın en iyi rock grubu! : )

Led Zeppelin de! Efsanedir!

Harika! Teşekkürler! : )

1 Beğeni

Eskiden olsa birilerini yazardım ama şimdi kimseyi canlı dinlemekle uğraşamam. Bir noktadan sonra gürültü tahammül edilemez oluyor. Üstelik sağında solunda bağırarak şarkı söyleyen, zıplayan, içeceğini saçan, tüküren, ter kokusu, kalabalık, itiş kakış, kargaşa, eve dönme eziyeti, trafik…

Bir zamanlar müzik dinlemeden yapamam diye düşünürdüm. Şimdi kafam kaldırmıyor. Son beş senedir doğru dürüst bir şey dinlemedim. Belki arada bir parça o kadar ama son iki senedir toplasan on şarkı dinlemişimdir.

6 Beğeni

:((( Üzüldüm.

Depresif bir durum var gibi, umarım geçicidir.

Sevgiler,

1 Beğeni

Depresif bir durum var ama bununla alakası yok. Gençken yeterince konsere gittim. Ortamı biliyorum ve şu an düşününce bu ortamın bana uygun olmadığını biliyorum. Hoş, o zamanlar da sıkılıp erken çıkardım. O zaman da pek uygun değildi ama insanın yaşamadan tecrübe edemeyeceğini bildiğim için denemek istemiştim. Kendimi tanıdığım için mutluyum. Belki klasik müzik konserine gidebilirim. Operaya gitmem çünkü sevmiyorum.

5 Beğeni

Alcest,
The Smiths,
Kayra,
Duman,
DOES,
Cö Shu Nie,
Pilli Bebek,
Mor ve Ötesi,
Queen

4 Beğeni

Şu an ne olursa giderim fakat çok titiz birisiyim ben. Sıkış sıkış ortama asla girmem. Çok fazla gürültü varsa yine kesinlikle gitmem. Yüksek sese tahammülüm yok kafam götürmüyor. :slightly_smiling_face: Ancak gel gelelim tekno müzik dinliyorum. :face_with_hand_over_mouth:

Bu yüzden metal tarzı müzikleri olabildiğince az tercih ediyorum. Bir noktadan sonra ben kendime bu eziyeti niye yapıyorum diyorum.

Ancak yine de kesinlikle aşağıdakilerden birinde olmak istiyorum.

Sensation White tarzı etkinlikleri seviyorum. :smirk:

4 Beğeni

2011 yılında İstanbul’a geldiler. İzleyebilen şanslı azınlıktan biri olduğum için hala çok mutluyum. Harika bir konserdi. :slightly_smiling_face:

Eskiden harika festivaller oluyordu. Rock’n Coke, Sonisphere gibi büyük festivaller aracılığıyla, çok iyi grupları çok ucuza dinleyebiliyorduk. Şimdi… Hem toplumun eğlence anlayışı, hem de müzik piyasası değişti. Maalesef uzun yıllardır Türkiye’de böyle büyük festivaller olmuyor. Yakın zamanda olacağını da zannetmiyorum. Varsa yoksa Zeytinli cart curt…

Neyse, ertelenen Deep Purple konserini bekleyerek yaşlanalım bari ne yapalım. :grinning:

4 Beğeni

Azer Bülbül

İbrahim Erkal

Murat Göğebakan

3 Beğeni

Cem Karaca’yı canlı dinlemek o kadar isterdim ki, tüylerim diken diken oluyor sesini duyduğum zaman. Yanlış dönemde doğmuşuz :frowning:
Queen Çok isterdim.
Michael Jackson Billie Jean hayatım boyunca dinlemekten sıkılmayacağım bir şarkı, sırf onun için bile giderdim konsere.

John Lennon
Iron Maiden
The Weeknd
Tame Impala
Arctic Monkeys

Bir de Game of Thrones ve Westworld’ün müziklerini bestelemiş Ramin Djawadi’nin orkestrasını canlı dinlemeyi gerçekten istiyorum. “Light of the Seven” hala sıkılmadan dinliyorum.
Bir tek Fazıl Say’a gidebilme şansı buldum 2011’de. Orkestra dinlemeyi de seviyorum.

3 Beğeni

Cem Karaca ve Michael Jackson + 1

2 Beğeni

Bence toplumun eğlence anlayışı bizim sevdiğimiz yöne doğru kaymaya başladı, bu seneki Eurovision da buna büyük bir katkıda bulundu bence. Önümüzdeki senelerde 70-80’leri bir daha yaşayacağız gibi görünüyor.

2 Beğeni

Pink Floyd,
The Beatles,
Bob Dylan,
Queen,
Scorpion,
Nirvana,
Rolling Stones,
Rammstein,
MJ,
JLO,
Shakira

4 Beğeni

1988 yılında Metallica And Justice For All’un turnesine çıkıyor. Ve bu turneye Operation Mindcrime’ı yeni çıkarmış Queensryche ile birlikte çıkıyorlar. O konserlerden birinde bu iki devi görmeyi çok isterdim. Belki ileride Mettalica’yı izleme şansı bulurum ama Queensryche eski Queensryche değil.
Kesinlikle Barış Manço, Erkin Koray ve Cem Karaca’nın 70lerdeki konserlerinden birini izlemeyi isterdim.
Death’i Individual Thought Patterns veya Symbolic turlarından birinde canlı izlemek isterdim. Individual Thought Patterns daha iyi bir kadroya sahip ama Symbolic favori albümüm.
Randy Rhoads’un çaldığı bir Ozzy Osbourne konseri isterdim.
Dio’lu bir Black Sabbath konseri isterdim.
Herhangi bir Iron Maiden konseri isterdim. Dönemi önemli değil hep aynı derecede enerjik ve başarılılar.
Dimebag Darrel’ı canlı dinlemek için bir Pantera konseri isterdim.
Yakın dönemden Beyond Creation ve Archspire’ı canlı dinlemek güzel olurdu. Türkiyeye geleceklerini sanmıyorum ama eskisi gibi büyük festivaller olursa küçük bir ihtimal var.

5 Beğeni

Metallica ve Black Sabbath‘ı çok isterdim.

1 Beğeni

Yaşayanlardan Selda Bağcan, Erkin Koray; rahmetli olanlardan ise Barış Manço, Cem Karaca ve Neşet Ertaş.

2 Beğeni

Grup tekrar bir araya gelirse (imkansız) The Smiths, gelmezse Morrissey. Bir de Lana Del Rey.

1 Beğeni

Rotting Christ
Moonspell
Metallica
Iron Maiden
Black Sabbath
Rammstein
Cradle of Filth

6 Beğeni

Type O Negative
Metallica
Slipknot
Ozzy Osbourne
Moonspell
Megadeth
Ghost
Black Sabbath
The 69 Eyes
System Of A Down
Siouxsie and The Banshees
Rainbow
Oldukça kabarık bir liste oldu sanırım :sweat_smile: sadece birini seçecek olursam; Type O Negative gözüm kapalı seçeceğim grup olur.

6 Beğeni