Kırmızı Kedi Yayınları Klasikler Serisi

Londra Manzaraları Klasikler dizisinden değil Çağdaş Klasikler olarak ayrı bir dizide.

3 Beğeni

Kendi internet sitesinde Klasikler dizisi altında paylaşmışlar.

https://www.kirmizikedi.com/kitap/dizi/18280?sort=newtoold&page=1

Virginia Woolf kitapları dediğin gibi Çağdaş Klasikler adı altında çıkmış. Muhtemelen bu da öyle kendileri dizileri karıştırdı.

İnternet sitesine hiç güvenmeyin saçma sapan bir gruplandırma var. Kitap içlerindeki bölümlendirme daha güvenilir. Ben Kırmızı Kedi Kitabevinde çalışıyorum sormak istediğiniz olursa yazabilirsiniz.

1 Beğeni

Mevcut kitabın kapak rengi değişerek baskı yapıldı.

https://www.babil.com/tembellik-hakki-kitabi-paul-lafargue-kirmizi-kedi-yayinevi-9786052985298

1 Beğeni

Yayın Yönetmeni değişikliği bana kalırsa.

1 Beğeni

Yeni kitaplar geldi. Kapaklar yine değişmiş. Bu kapaklar daha iyi sanki.

2 Beğeni

Kapakları yenilenenler

2 Beğeni

Yeni çıkanlar

2 Beğeni

Bu kapaklar daha güzel olmuş. Sade ve şık duruyor.

1 Beğeni
3 Beğeni

Yeni kitaplar

Ayrıca 31. kitap olan Yürek Çöküntüsü kitabı güncellenerek, Ay Işığı Sokağı ve Yürek Çöküntüsü ikisi bir kitap olarak basıldı

3 Beğeni

Yeniler

3 Beğeni

Bir şey dikkatimi çekti. Katip Bartleby Kırmızıkedi’de 2 adet var. Diğer kitap Babil serisi içinde ama farkları var mı bilmiyorum. Biraz fiyat farkı ve biraz sayfa farkı var. Çevirmenler ise aynı, ilginç. Anlayamadım :smiley:

Mevcut kitapların çoğu Klasikler dizisi altında yeni kapaklarla basılıyor.

Katip Bartleby konusu ise bir muamma, aynı zamanda hem klasiklerde hem de Babil Kitaplığında bulunacak sanırım. Borges’nin seçimlerine dokunamazlar sonuçta. :sweat_smile:

İlknur Özdemir çevirisi olan eski Virginia Woolf kitapları da yine Klasikler dizisinde çıkıyor Kıvanç Güney’in yeni çevirileriyle.

3 Beğeni

Bilgi için teşekkürler :slight_smile:

Babil kitaplığı serisi set olarak alınıyor dışarıdan, hepsinde Borges’in kitap hakkında ki önsözü ve sonsözü bulunuyor. Bunun için bence aradaki sayfa sayısı.

2 Beğeni

Yeniler…

1 Beğeni

Daha önce çıkmıştı. Kapağı yenilendi.

Yeni çıkanlar

2 Beğeni

1 Beğeni
1 Beğeni